Ana Sayfa » Örme » Groz-Beckert Yeni Çözümleriyle Müşterilerinden Tam Not Aldı

Groz-Beckert Yeni Çözümleriyle Müşterilerinden Tam Not Aldı

Groz-Beckert ITM 2016 fuarında örgü sektörüne yeni çözümlerini sundu.
Groz-Beckert ITM 2016 fuarında örgü sektörüne yeni çözümlerini sundu.

Tekstil ve teknik tekstil endüstrisi için sunduğu çözümlerle ITM 2016 fuarına katılan Groz-Beckert, enerji tasarrufu, yüksek verimlilik ve sürdürülebilirlik konseptli ürünleri ile başarılı bir etkinliğe imza attı.

ITM 2016 fuarına katılan Groz-Beckert, örme, dokuma, keçe ve tarak segmenti için geliştirdiği ürün, servis ve çözümlerini 210 metrekarelik standında ziyaretçilerle paylaştı. Firma özellikle yeni nesil litespeed®plus iğneleri ile büyük ilgi gördü. ITMA 2015 fuarındaki konsepte benzer bir stand tasarımı ile ziyaretçilerini ağırlayan Groz-Beckert, ürünlerinin yer aldığı akrilik makine modelleri ile canlı gösterimlere imza attı.

Fuar boyunca gördükleri ilgiden tatmin olduklarını söyleyen Groz-Beckert Türkiye Genel Müdürü Özkan Edirne, köklü geçmişi ile Groz-Beckert’in sektörde tekstil endüstrisinin gelişimine katkıda bulunan önemli bir firma olduğunu kaydetti. Standlarında yer alan bir demonstrasyon makine modeli üzerinde tüm ürünlerinin ve performans verilerini sergilediklerini aktaran Edirne, ilk kez ITMA 2015’te lansmanı yapılan litespeed®plus iğnelerinin örme sektörüne sunduğu avantajlara dikkat çekti.

Piyasada satılmakta olan litespeed® iğnelerinin rakiplerine göre %10 civarında bir enerji tasarrufu sağladığını hatırlatan Özkan Edirne, litespeed®plus iğnelerinin bu oranı bir adım ileriye taşıdığını anlattı. Edirne; “litespeed® iğnelerinin performansına %10 civarında bir katkı ile, litespeed®plus iğneleri toplamda %20’lik enerji tasarrufu sağlıyor. Türkiye’de elektrik maliyetinin sürekli arttığını düşünürsek bu hatırı sayılır ölçüde bir maliyet avantajı demektir. Kabaca bir hesap yaptığınız zaman, 100 adet yuvarlak örgü makinası olan bir firmanın bütün makinalarında bu iğneleri kullandığını düşünürsek, yıllık olarak bir makine yatırım maliyeti kadar kazanç sağlıyor. Yani ürünümüzle elde ettiği enerji tasarrufu ile yatırım için bir kaynak yaratmış oluyor. Yatırım yaratan bir yatırımdan söz ediyoruz” dedi.

Sürdürülebilirlik Temel Kavram Haline Geldi

Sürdürülebilirliğin gerek iş gerekse çevre için öncelikli bir kavram haline geldiğinin dile getiren Özkan Edirne, bu bağlamda Groz-Beckert’in müşterilerilerine sürdürebilir, kaliteyi ve üretim miktarını sürekli geliştiren bir partnerlik sunduğunu açıkladı.

Edirne, litespeed®plus iğnelerinin enerji tasarrufunu arttırmanın yanı sıra makine ısının düşürülmesine de yardım ettiğini belirtti. Makinaların pratikte çalışma ısılarının 70-80 dereceye çıkabildiğini ifade eden Edirne, makinalarda kullanılan iğne yağlarının bu ısılarda işlevsiz hale geldiğini hatırlattı; “Bu yağlar makine parçaları ve örme elementlerinin ömrünü kısaltır. litespeed®plus iğnelerimiz sahip oldukları optimize edilmiş oluklu geometrileriyle makine ısısının düşürülmesini ve dolayısıyla yuvarlak-örgü çeliği gibi parçaların ömrünün uzatılmasına imkan tanıyor. Bu özel yapı sayesinde iğnenin iki yanındaki oluklu gövde, yağı tutarak onun hızla makine dışına akmasını engeller, böylece daha az yağ ile aynı yağlama etkisi elde edilir. Yağ maliyetinin düşürülmesinin yanı sıra, makine üzerinde bir yağ bulutunun ve makine üzerinde yağ kirinin oluşmamasını sağlar. Daha az yağ kullanımının çevre üzerindeki olumlu katkısı da bu döngüyü tamamlıyor. litespeed®plus iğnelerimiz diğer tüm çözümlerimiz gibi sürdürebilirlik ve uzun ömürlülük eksenlerinde ihtiyaçlara yanıt veriyor.”

Groz-Beckert_Textilegence1Kazanmak İçin Uzun Vadeli Düşünmeliyiz

Groz-Beckert’in müşterileriyle uzun vadeli iş ortaklığı kurduğunu belirten Özkan Edirne, bu nedenle ürünlerin etiket fiyatlarından öte, çalışma ve performanslarının toplamında oluşan maliyete bakılması gerektiğini söyledi. “Satış maliyetine odaklanmak illa tasarruf yapmak anlamına gelmez, uzun vadeli plan ve hesaplamalar başarı ve sürdürülebilir maliyet tasarrufu sağlayacaktır” diyen Edirne şunları dile getirdi; “Groz-Beckert’in başta iğneleri olmak üzere tüm çözümlerine on yıllar boyunca aynı kalite ve standartlarda ulaşabilirsiniz. 160 yılı geçen geçmişi ile Groz-Beckert müşterilerine uzun vadeli ve kaliteli tedarik güvencesini sunma ayrıcalığına sahip. Ürünlerimizin kalitesi konusunda kesinlikle taviz vermiyoruz.”

Groz-Beckert’in 2015 başında kendi satış ofisini İstanbul’da açarakTürkiye pazarına direkt giriş yaptığını hatırlatan Özkan Edirne, Groz-Beckert Türkiye’nin kurulmasından  itibaren çok hızlı ilerleme elde ettiklerini dile getirdi. Ürün fiyatlarını 2015 yılında Türk lirası ile sabitleyerek müşterilerine büyük bir avantaj sunduklarını belirten Edirne, kur dalgalanmalarından kaynaklanan maliyet riskini kendi üzerlerine aldıklarını, ayrıca müşterilerini gereksiz stok maliyetinden kurtardıklarının altını çizdi. Geçen bir buçuk yıl içinde hem ürün stoklarını, hem ürün çeşitlerini hem de teknik ekibi geliştirme ve tamamlama sürecini bitirdiklerini aktaran Edirne; “Ana ofisimiz ve depomuzun İstanbul’un en önemli tekstil merkezlerinden biri olan Merter’de bulunması birçok müşterimiz için ürünlerini aynı gün içinde sipariş edip teslim alma şansını sunuyor. Çeşit ve adet açısından güçlü stoklarımızdan Türkiye’nin herhangi bir yerine 1 gün içinde teslimat yapabiliyoruz. Ayrıca yıl boyunca sabit Türk Lirası fiyatlarımız sayesinde müşterilerimizin kur riski ve ekstra stok maliyeti olmadan istedikleri zaman ve ihtiyaçları olduğu kadar alım yapmalarına ve bu şekilde maliyetlerini aşağıya çekmelerine ve daha kolay planlama yapmalarına yardımcı oluyoruz” dedi.

Özkan Edirne; “Türkiye pazarına örme, dokuma, dikiş, keçe, tafting ve taraklama olmak üzere 6 ana ürün grubunda çözümler sunuyoruz. Müşterilerimize komple çözüm sunan bir ortak olarak kendimizi konumlandırdık. Örneğin yuvarlak örme müşterilerimiz iğne, platin ve kovan ihtiyaçlarını tek bir noktadan ve özel paket indirimlerinden faydalanarak bizden karşılayabiliyorlar. Bu sayede hem birbiriyle tam uyumlu ürünlerden maksimum performans ve kullanım ömrü almış oluyorlar hem de herhangi bir problemi olduğunda sadece 1 kişiye ulaşarak komple destek alabiliyorlar.” dedi.

ITM 2016’da diğer ürünlerin yanı sıra, dokuma ürün grubu olarak hızlı ve üniversal çözgü düğüm makinesi Knotmaster AS/3 gösterdiklerini hatırlatan Özkan Edirne, sunulan çözümleri şöyle anlattı; “Bu yüksek performanslı düğüm makinesinin en önemli avantajlarından biri az bakım gerektirmesidir. Tarak ürün grubu ise doffer ve ana silindir telleri için tasarlanan SiroLock® ve EvoStep® tellerini sergiledi. SiroLock® ve EvoStep® konvensiyonel tarak tellerine göre belirgin bir şekilde daha iyi bir elyaf karışımı, daha yüksek bir tülbent (web) kalitesi ve daha az elyaf tüketimini mümkün kılmaktadırlar. Keçe ürün grubunda ise nonwoven endüstrisinde farklı uygulama alanları için Groz-Beckert’in özel iğne çözümleri gösterildi. Groz-Beckert, ürün programında bulunan keçe iğnelerinin farklı çentik ölçüleri, çentik şekilleri, keçeleme yapan kısmın farklı kalınlıkları ve kesitleri sayesinde her çeşit uygulama için ideal keçeleme iğnesini sunmaktadır.”

2015 yılında pazardaki genel belirsizliğe ve Groz-Beckert Türkiye’nin kuruluş yılı olmasına karşın beklentileri aşan bir başarıyla tamamlandığını belirten Edirne, 2016 yılında bu başarının üstüne çıkacaklarını savundu.

Tekstil Örme Haberleri

Entegre tesis olma yolunda ilerleyen Rubenis, örme yatırımı yaptı

Yüzde yüz organik pamuktan iplik üreten, Türk tekstil üreticisi Rubenis İplik, yatırımlarla adım adım bir entegre tesise dönüşme yolunda...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied