Ana Sayfa » Dokuma » Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da

Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da

Groz-Beckert, ITMA Asia + CITME 2021’de hem yüz yüze hem de sanal olarak katılımcılarla buluşacak.

Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Geçen yıl pandemi nedeniyle bu yıla ertelenen ITMA Asia + CITME fuarı 12-16 Haziran tarihleri arasında Şanghay’daki Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Küresel tekstil endüstrisinin yakından takip edeceği etkinliğe 24 ülkeden yaklaşık 1,650 katılımcının gelmesi bekleniyor. Fuarda yer alacak olan Groz-Beckert, örme, dokuma, keçeleme, tafting, taraklama ve dikiş ürün segmentlerindeki yeniliklerini tanıtacak.

Salon 4 C31 numaralı stantta yer alacak olan firma, ayrıca fuarı fiziksel olarak ziyaret edemeyecek katılımcılar için sanal stantını da oluşturacak. Birçok çözümünü birebir sergileyecek olan Groz-Beckert, artırılmış gerçeklik uygulamasıyla ürünlerinin üç boyutlu olarak incelenmesini mümkün kılacak. Ziyaretçiler, sanal alanda tek başlarına gezebilecekleri gibi bir Groz-Beckert çalışanıyla birlikte de hareket edebilecek. Dijital ticaret fuarına katılmak isteyenlerin ise, fuardan yaklaşık iki hafta önce ücretsiz kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Eşit ve hatasız çözgülü örme

Groz-Beckert, ITMA Asia’da çözgülü örmede bir sistem sağlayıcısı olarak önemini göstermenin yanı sıra, yuvarlak örgü segmentinden de yeni ürünlerini tanıtacak. Fuarda bu segmentte sergilenecek yenilikler ise şunlar: SANTM SF kesik elyaf iğnesi; büyük çaplı yuvarlak örgü makinelerinde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış SNK SF kesik elyaf platin; optimize edilmiş geometrileri sayesinde özellikle çorap makinelerinde aşırı yükler için uygun olan durTM iğne; düz örgü makineleri için teknik tekstiller alanında uygulamaya özel kullanım için SANTM TT ve düz örme alanında yeni incelik boyutlarının elde edilmesini sağlayan bir iğnedir.

Birbiriyle tam uyumlu çözgülü örme makinesi iğneleri ve sistem parçaları, eşit ve hatasız bir çözgülü örme süreci sunarken, artırılmış gerçeklik ise tek tek sistem bileşenlerinin etkileşimi hakkında daha derin içgörüler sağlıyor.

Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da
Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da

Dokuma için en uygun çözüm: WarpMasterPlus

Groz-Beckert, dokuma segmentinde yeni WarpMasterPlus ile her dokuma fabrikası için en uygun çözümü sunuyor. Kanıtlanmış WarpMaster konseptinin tüm özellikleri, bir 3D model ve artırılmış gerçeklik kullanılarak ayrıntılı olarak gösteriliyor. Minyatür dokuma fabrikası, temizlik makineleri ve dokuma aksesuarlarından KnotMaster’a kadar alandaki tüm ürünlerin etkileşimini gözler önüne seriyor.

Patentli GEBECON® keçe iğnesi üreticiye sayısız avantaj sağlıyor

Patentli GEBECON® keçe iğnesi keçe ürün segmentinde öne çıkıyor. Gelişmiş bir yüzey kalitesi ve optimize edilmiş esneme direnci sunan ürün kullanıcılara pek çok avantaj sağlıyor. Fuarda know-how’ın korunması ve iyileştirilmiş iğne lojistiği gibi bazı avantajlar vurgulanacak.

Groz-Beckert’in tafting çözümü kaliteli ve ekonomik sonuçları garanti ediyor

Tafting ürün alanını ziyaret edenler, Groz-Beckert Tufting Gauge Part Systems kullanılarak tafting zemin kaplamalarının üretimi sırasında elde edilen ölçülebilir avantajları keşfetme fırsatı bulacak. Malzemelerin koordineli kombinasyonu ve tüm aletlerin işlevsel etkileşimi tafting işleminin kaliteli ve ekonomik sonuçlarını garanti ediyor.

Taraklama segmentinde yeni sabit şapka serisi

Groz-Beckert fuarda tarak telleri ürün segmentinde, eğirme endüstrisi için diğer gelişmelerini sunacak. Bunlar arasında ise yeni sabit şapka serisi, TV56 hareketli şapka ve özel diş geometrisine sahip silindir teli bulunuyor. Yeni sabit şapka serisi, yenilikçi bir diş geometrisi ve yeni bir tür diş dağılımı ile öne çıkıyor. Yeni bir ayar modeli ve inç kare başına 560 noktaya sahip TV56 hareketli şapka, temizlemeyi daha kolay hale getiriyor. İyileştirilmiş silindir teli ise, bakım üzerinde olumlu etkisi olan özel ve patentli diş şekli ile etkileyici bir çözüm sunarak, özellikle yüksek kaliteli iplikler üreten kalite odaklı pamuk eğirme şirketleri için ideal bir kullanım sağlıyor.

Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da
Groz-Beckert yeni ürünleriyle ITMA Asia’da

Çok yönlü dikiş işlemlerinde eşit dikiş deseni

Dikiş sergisi alanın odak noktasını teknik tekstiller ve özellikle de araba koltukları imalatı oluşturacak. Groz-Beckert’in SAN® 5.2 özel uygulama iğnesi, araba koltukları dikmede yüksek taleplere cevap veriyor. Özel geometri, ona yeterli stabilite sağlarken; Uç alanındaki çift oluk ise, iplik kılavuzunu iyileştirir ve özellikle çok yönlü dikiş işlemlerinde eşit bir dikiş deseni sunar. İğnenin her iki tarafındaki olukları, dikişlerin atlanmasını önleyerek ilmek oluşumunu optimize eder. GEBEDUR® titanyum nitrit kaplama ise, aşınma korumasını artırır. Ürünlerin işlevlerinin ve içeriklerin yer aldığı Dikiş müşteri portalı ise şirketin sunduğu bir başka dijital hizmet olarak öne çıkıyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Oba Perdesan geleneği ve teknolojiyi buluşturan çözümler sunuyor

1972 yılında İstanbul’da kurulan Oba Perdesan sektöre ilk olarak dikey perde, pvc perde, banyo perdesi ve bahçe mobilyaları üretimi ve ticareti yaparak adım...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied