26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

HEATHCOAT FABRICS, yolculuğuna Brückner ile devam ediyor

TerbiyeHEATHCOAT FABRICS, yolculuğuna Brückner ile devam ediyor

- Terbiye Haber Sponsoru -

Örme ve dokuma kumaşların önde gelen üreticilerinden HEATHCOAT FABRICS, endüstriyel tekstiller için son teknoloji ürünü bir BRÜCKNER terbiye hattı kurmak üzere BRÜCKNER Textile Technologies ve satış ortağı ADVANCED DYEING SOLUTIONS ile yeniden ortaklık kurdu. İki yüzyılı aşkın bir geçmişe sahip olan HEATHCOAT FABRICS, aynı zamanda tekstüre, dokuma ve çözgülü örme ile boyama ve terbiye konularında uluslararası kabul görmüş uzmanlığa sahip, küresel pazar lideri bir teknik tekstil üreticisi konumunda. Firmanın ürünleri otomotiv, sağlık, savunma ve havacılık endüstrilerinde kullanılmak üzere üretiliyor ve dünyadaki en yenilikçi kumaş yapım projelerinden bazılarına katkıda bulunuyor.

BRÜCKNER, özellikle HEATHCOAT FABRICS’in ihtiyaçları için tasarlanmış, özelleştirilmiş çok amaçlı bir son işlem hattı geliştirmek için çeşitli proje incelemeleri sırasında yerel HEATHCOAT proje ekibiyle yoğun bir şekilde çalıştı. Gereksinimler; hafif paraşüt kumaşının işlenmesi, aynı zamanda ağır hizmet tipi konveyör bant taşıyıcılarının ve insan derisi temasının bile toplama sorunlarına yol açabileceği 3D çözgülü örgüler ve esnemeye duyarlı mikro fiber kumaşlar üzerine oldu.

HEATHCOAT FABRICS teknoloji uzmanları ve BRÜCKNER tasarım ekibi güçlerini birleştirdi

Her yarım bölgede benzersiz kademeli ısıtma kaynağı düzenine sahip doğrudan gazla ısıtılan BRÜCKNER POWER-FRAME ram, ram uzunluğu ve genişliği boyunca mevcut en iyi sıcaklık tutarlılığını sağlıyor. Ünite, özellikle işlenmekte olan farklı kumaşlar için tasarlanmış, düşük yağlamalı, yatay olarak geri dönen birleşik pim / klips zinciri ve çeşitli kumaş yolları ile donatıldı. BRÜCKNER tasarım ekibi, HEATHCOAT FABRICS teknoloji uzmanlarıyla birlikte, farklı kenar düzeltme ve kesme olanaklarına sahip çok özel bir ram dağıtım ucu geliştirdi. Kumaşlar ürünlerin türüne bağlı olarak büyük çaplı A-makinelerinde top haline getirilebiliyor, karton tüplere sarılabiliyor veya yük arabalarına örülebiliyor.

Ram makinesi, kumaşların karmaşıklığı nedeniyle en yeni atkı düzeltme ve atkı sayım teknolojisi ile donatıldı. Kontrol sistemi, müşterilerin ERP sistemine entegrasyona izin veriyor ve en son barkod tarama ve toplu iş ile ilgili kalite raporlama araçlarını kullanarak kolay ve tekrarlanabilir çalışmayı sağlıyor. BRÜCKNER ısı geri kazanım teknolojisi, aynı zamanda artan enerji fiyatları karşısında müşterilerine avantajlar sunuyor.

HEATHCOAT FABRICS, yolculuğuna Brückner ile devam ediyor

“Makine, çok farklı kaliteli ürünlerimizin sunduğu tüm zorlukların üstesinden geliyor”

BRÜCKNER Group CEO’su ve sahibi Regina Brückner, üretilen çok çeşitli teknik tekstiller nedeniyle HEATHCOAT’un karmaşık gereksinimlerini karşılamanın kolay olmadığını belirtti. Brückner, hatlarının hem hafif ve hem ağır ürünleri işlemesi gerektiğini; bu nedenle tasarım, kontrol ve tüm hat düzeninin esnek, işlevsel ve hala kullanımı kolay olması gerektiğini söyledi ve sözlerini şöyle açıkladı: “Şanslıyız ki HEATHCOAT FABRICS ekibi çok yenilikçi ve açık fikirli. Birlikte doğru teknolojiyi ve kullanımı geliştirmek için çok çalıştık. Çok takdir ettiğimiz bu müşterimizi hattımızın verimliliği ve tabii ki teknolojik bilgi birikimimiz ile ikna edebildiğimiz için çok mutluyuz.”

HEATHCOAT FABRICS genel müdürü Cameron Harvie, tüm BRÜCKNER ekibinin çalışmasından ve özverisinden çok memnun olduklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu duruma özellikle BRÜCKNER teknisyenlerini dahil etmeliyiz. Hattın kurulumu Covid eve kapanmaları ile başladığından dolayı, bir BRÜCKNER teknisyeni birkaç hafta boyunca otoparkımızdaki bir karavanda uyumak zorunda kaldı. Bu olağandışı koşullara rağmen montaj zamanında tamamlanabildi. Makine tam memnuniyetimizi karşılıyor ve çok farklı kaliteli ürünlerimizin sunduğu tüm zorlukların üstesinden geliyor.”

HEATHCOAT FABRICS’in 50 yıllık çözgülü örme deneyimi ve dokuma kabiliyeti ile birlikte, ünlü X-Tex iplik tekstüre ünitesi, tekstillerin belirli özelliklerle tasarlanmasını sağlamak için yüksek streç iplikler geliştiriyor ve üretiyor. Şirket; ön işlem, boyama, kurutma ve çok işlevli terbiye operasyonlarında düşük likör, enerji tasarrufu girişimleri ve en yüksek düzeyde sürdürülebilirlik sağlıyor. Şirket, ayrıca araştırmacı, teknisyen ve mühendislerden oluşan ekibiyle kimyasal apreleri formüle etmek ve fiziksel özellikleri geliştirmek, müşteri ihtiyaçlarına özel kumaşlar üretmelerini sağlamak için Ar-Ge faaliyetleri yürütüyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler