12.7 C
İstanbul
Cuma, Aralık 1, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Heubach yeni pigment serisi Ultrazur ile yeni renkler sunuyor

Yardımcı MateryallerHeubach yeni pigment serisi Ultrazur ile yeni renkler sunuyor

- Haber Sponsoru -

İnorganik ve organik pigmentler ve kapsamlı renk çözümleri alanında önde gelen markalardan Heubach Group, PlastIndia 2023 fuarında yeni ürün grubu Ultrazur™’un lansmanını gerçekleştirdi. Çeşitli standart ve zorlu uygulamalar için yeşil renkten kırmızı renge kadar dört tonda Ultramarine Blue pigmentleri, Heubach’ın Hindistan Dahej’deki tesisinde yepyeni bir üretim tesisinde üretiliyor. En son teknolojiye ve yüksek otomasyonlu süreçlere sahip modern üretim tesisi, tutarlı kalite ve çevresel performans sağlıyor. Heubach, Ultrazur ile plastik uygulamalar için geniş ve yenilikçi sürdürülebilir boyar madde çözümleri yelpazesine güçlü bir yeni pigment ekliyor.

Elyaf ve ince film uygulamaları için ideal çözüm Ultrazur

Pazar ölçütlerine göre kapsamlı bir şekilde test edilen Ultrazur, orta ila yüksek performanslı Ultramarine Blue pigmenti gerektiren bir dizi farklı uygulama için en uygun seçim olmasını sağlayan ürün özellikleri sergiliyor. Isıya (350°C’ye kadar), ışığa (HDPE’de 8 ışık haslığı) karşı oldukça dayanıklı olan bu ürün, güçlü hava koşullarına dayanıklılık gösteriyor. Bükülmeyen ve büzülmeyen Ultrazur, böylece poliolefinlerin boyutsal stabilitesini koruyor. Ultrazur’un son üretim aşamasında kullanılan yeni teknoloji, mükemmel dağılabilirlik sağlayarak onu elyaf ve ince film uygulamaları için uygun bir seçim haline getiriyor. İşleme ve nihai kullanımda güvenli bir ürün olan ve toksik olmayan pigmentler, migrasyon yapmıyor ve hassas uygulamalarda kullanım için endüstri normlarına uygun bulunuyor. 2023 yılının 2. çeyreği için tescillerin beklendiği belirtiliyor.

Heubach yeni pigment serisi Ultrazur ile yeni renkler sunuyor

Heubach CO2 emisyonlarını daha da azaltacak

Heubach Ultramarine Blue İş Geliştirme Başkanı Ravichandran Palanivelu, Ultrazur’un pazardaki ‘en yeşil’ Ultramarine Blue olduğunu belirterek şunları söyledi: “Dahej’deki modern üretim tesisimiz sınıfının en iyisi atık su ve hava emisyonu arıtma teknolojisine sahip bulunuyor. Güneş enerjisine yaptığımız yatırımlara bağlı olarak 2023 yılı boyunca üretimdeki CO2 emisyonlarında daha fazla azalma sağlanacak.”

Organik, inorganik ve anti-korozif pigmentler, pigment preparatları, boyalar ve özel malzemeler alanında faaliyet gösteren Heubach’ın dünya çapında 19 tesisi bulunuyor. Geniş ürün portföyü, ileri teknolojileri, küresel üretim tesisleri ve güvenli tedarik zincirleri ile müşterilerine hizmet veren Grup, yıllık yaklaşık 1 milyar euro değerinde satış gerçekleştiriyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler