12.6 C
İstanbul
Salı, Aralık 6, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Textilegence Kasım Aralık 2022 sayısı yayınlandı

Türkiye ve dünyadan en son tekstil ve...

Türk tekstil ihracatında artış oranları azalmaya devam ediyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB)...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Imogo F-Max terbiyede dijital avantajlar getiriyor

TerbiyeImogo F-Max terbiyede dijital avantajlar getiriyor

- Terbiye Haber Sponsoru -

Tekstil terbiye ve boyama işlemlerinde sürdürülebilir çözümlere odaklanan Imogo, F-Max dijital apre ünitesi ile yaş tekstil uygulamalarında önemli avantaj ve özellikler sunuyor. Dijital spreyleme sistemi ile su, atık, enerji ve kimyasal kullanımında büyük ölçüde tasarruf sağlayan F-Max, artan üretim hızı, daha kısa değiştirme süreleri ve artan tutarlılık ve kalite özellikleriyle öne çıkıyor. Yakın zaman önce ITM 2022’de tekstil sektörü ile bir araya gelen Imogo, sprey boyama ve sprey terbiye çözümleriyle Türkiye pazarında da oldukça ilgi görüyor.

Imogo F-Max dijital sprey uygulaması ile israfı en aza indiriyor

F-Max’in en önemli özelliklerinin başında, fazladan sprey uygulamasının tamamının toplanması, filtrelenmesi ve prosese geri verilmesi geliyor. Bu çözüm, üretim sırasında israfı en aza indirilmesi anlamına gelirken, küçük proses tankı ise, birkaç litre karışık apre kimyasalına geçişte atık miktarını sınırlıyor. Dijital sprey ve apre konusunda kaliteyi arttırıp, maliyetleri önemli ölçüde azaltan Imogo F-Max, artan enerji ve ham madde fiyatları karşısında ideal bir çözüm sunuyor.

Fonksiyonel apre kimyasının temassız dijital sprey uygulaması, tamamı ‘tak ve çalıştır’ şeklinde tasarlanmış yapısıyla esnek bir süreç sunuyor. Optimize edilmiş uygulama hacimleri kurutma sürelerini azaltarak kimyasal ve su tüketimini en aza indiriyor. Su, atık, enerji ve kimyasal kullanımını önemli ölçüde azaltan sistem, bir Jet boyama prosesi ile karşılaştırıldığında %90’a varan tasarruf sağlıyor.

Imogo F-Max dijital sprey uygulaması ile israfı en aza indiriyor

Yaştan yaşa etkili proses uygulamaları

Tek veya her iki yüze işlem yapabilen bu Imogo Dijital Spreyleme Sistemi, yaştan yaşa etkili proses uygulamalarına imkan veriyor. Dijital olarak kontrol edilebilen sistem, ayrıca uygulama hacimlerini ve kimya konsantrasyonunu optimize etmek için Mini-Max laboratuvar ünitesine sahip bulunuyor. Mini-Max ünitesinde boya/apre çözümlerinin değerlendirilmesi ve toplama ayarları gerçekleştiriliyor. Mevcut ram hattına kolaylıkla entegre edilebilen ve örgü kumaşlar için özel konfigürasyonlara sahip bulunan sistem, substrat renk değiştiğinde kimyasal değişikliğine ihtiyacı da ortadan kaldırıyor.

F-Max ayrıca işçi güvenliğini artıran önemli özelliklere sahip bulunuyor. Sızdırmaz spreyleme odası, bir egzoz sistemi ve bir aerosol sıvı ayırıcı ile donatılarak, aerosol partiküllerinin %99,9’nun ayırıcıda tutulması sağlanıyor ve çalışma ortamına ulaşması engelleniyor.

Imogo ve çözümleri Türkiye pazarında Teksel Tekstil tarafından temsil ediliyor ve kesintisiz teknik destek sağlanıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler