Ana Sayfa » Baskı » Impres deri baskısı için Epson kalitesini seçti

Impres deri baskısı için Epson kalitesini seçti

Impres firması, deri baskı için Epson’un Monna Lisa Evo Tre sistemini seçti.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Deri işlemede uzmanlaşmış köklü bir şirket olan Impres, İtalya’nın önde gelen deri üretim bölgesi Toskana’da yer alıyor. Firma nubuk, süet ve sırçalı deri gibi pigment içermeyen derilerde neredeyse mutlak bir doğal etki elde etmek için Epson’un Monna Lisa Evo Tre ve Genesta Acid mürekkeplerinin yüksek kalitesini tercih etti.

Impres müşterilerine her zaman mükemmel kalite, özel tasarım ve şeffaf bir baskı süreci sağlıyor. Bununla birlikte, klasik yöntemlerle veya kağıt transferiyle her seferinde yeni desenler oluşturmak uzun sistem hazırlığı ve işlemeyi gerektiriyor. Bunun yanı sıra yüksek seviyede sipariş miktarı (harici tedarikçilere verilen malzemeler için siparişler) ve ardından yüksek depolama maliyetleri gerekliliği de bulunuyor. Bu nedenle Impres, deri üzerine direkt baskı için geniş formatlı dijital çözümünü tercih etti ve bu sayede önemli bir maliyet düşüşü ve işlem süresini kısaltma elde etti. Nihai ürünün üstün kalitesi de her zaman garanti altına alınmış oldu.

Monna Lisa Evo Tre ile gelen dijital fırsatlar

Monna Lisa sayesinde bugün Impres, müşteri gereksinimlerini karşılayacak şekilde uyarlanmış üretim süreçleri elde etmenin yanı sıra, yüksek kaliteli mamul ürünleri cazip fiyatlarla sunuyor. Impres artık, grafikler dahil numuneden nihai ürüne kadar tüm üretim sürecini kapsayan, her şey dahil işleme paketi ile özel ürünler sağlayabiliyor.

Impres’in Tek Yöneticisi Silvano Impastato; “Fratelli Robustelli’nin ortak olduğu Epson, deri baskı konusunda direkt deneyim kazanan ilk şirketlerden biriydi. En başından beri Monna Lisa’nın kullanıcı dostu ayarları ve sağlam bir yapıyla birleştirilmiş yönetimini göz önünde bulundurarak tüm gereksinimlerimizi karşılayacağını fark ettik” dedi.

Baskının durmayan tankı!

Silvano Impastato yatırım sürecinde Monna Lisa’yı incelerken, sektör uzmanlarının asla durmayan ve üstün kaliteyi garanti eden bu baskı makinesini ‘dijital baskının tankı’ olarak tanımladığını aktardı. Impastato; “Ancak bizim için fark yaratan şey, aynı zamanda lider ve güvenilir bir şirketle partner olmanın verdiği iç rahatlığıydı. Hem yardımcı hem de esnek olan bu Epson; referans pazarımızın özel taleplerine üretimle ilgili her türlü ihtiyaç için özel tasarlanmış çözümlerle anında yanıt veriyordu.”

Ortalama olarak, Impres ayda 10 bini dijital olarak basılmış 100 bin metrekare deri işliyor. Üretim sürecinde UV makinelerinin kullanımını da hesaba katarsak, dijital baskı toplam üretiminin %10-25’ini oluşturuyor ve cironun da %50’sini sağlıyor. Impastato sözlerini şöyle sürdürdü; “Monna Lisa şüphesiz bizim için en iyi seçim oldu ve ilk üretimler beklentileri hayal kırıklığına uğratmadı. Son derece olumlu deneyimi göz önünde bulundurarak, yüksek verimli sürekli üretim sağlamak için ikinci bir Monna Lisa tekstil dijital baskı makinesine sahip olmayı şimdiden düşünüyoruz.”

Impres deri baskısı için Epson kalitesini seçti
Impres deri baskısı için Epson kalitesini seçti

Monna Lisa Evo Tre 32 ile olağanüstü kalite ve hassasiyet

Epson ve Fratelli Robustelli tarafından geliştirilen Monna Lisa Evo Tre 32; haute couture moda sektörünün gerektirdiği yüksek kalite standartlarını mevcut moda pazarının çılgın hızının talep ettiği verimlilikle birleştiriyor.  Monna Lisa Evo Tre serisine ilk kez dahil edilen yenilikçi, tescilli Epson PrecisionCore baskı teknolojisi; baskı makinelerinin benzersiz kalite ve yüksek üretkenliğini daha da fazla güvenilirlikle birleştirmesini sağlıyor. Bu özellikler, Monna Lisa’yı pazardaki en çok yönlü dijital tekstil baskı makinelerinden biri yapıyor.

Monna Lisa Evo Tre’nin en önemli özelliklerinden biri esnekliğidir. Bu ise kullanıcılara çeşitli farklı üretim ihtiyaçlarını karşılamak için tek bir baskı makinesi sağlıyor. En basitinden en karmaşık tasarımına kadar her türlü kumaş ve deri üzerine hızlı ve mükemmel tekrarlanabilirlikte baskıları yapabiliyor.

Dijital Baskı Haberleri

Fujifilm’den yeni süper geniş format baskı makinesi: Acuity Ultra R2

Fujifilm geniş format için ‘yeni plan’ (blueprint) yaratma stratejisinin bir parçası olarak, 2018'de lansmanını yaptığı Acuity Ultra’nın halefi olan Acuity Ultra R2 baskı makinesinin lansmanını yaptı. Geliştirilen tasarımı ile...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied