Ana Sayfa » Güncel » İngiliz Tekstil Makinecileri Birliği yeni CEO’sunu seçti

İngiliz Tekstil Makinecileri Birliği yeni CEO’sunu seçti

BTMA’nın yeni başkanı Jason Kent, makine endüstrisinde 35 yıllık deneyimiyle tanınıyor.

Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

İngiliz Tekstil Makinecileri Birliği (BTMA), Jason Kent’in 23 Ağustos 2021 Pazartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere, BTMA Group’un CEO’su olarak atandığını duyurdu. nw texnet ve The Textile Recorder (Machinery & Accessories) Exhibitions Ltd (TREX) bağlı şirketlerini de içeren BTMA 1940 yılında kuruldu. İngiliz tekstil makine üreticilerini ve ürünlerini dünyaya aktif olarak tanıtan dernek, aynı zamanda üyeleri ile tekstil üretim sektöründe giderek çeşitlenen endüstriler arasında bir köprü vazifesi görüyor.

Kariyerinin 35 yılını halı tafting makineleri endüstrisinde çalışarak geçiren Jason Kent sekiz yılı aşkın bir süredir BTMA yönetim kurulunda bağımsız üye olarak görev alıyor.  Aynı zamanda Chartered Management Institute’un Chartered üyesi olan Kent, ayrıca 2011’de MBA (İşletme Yönetimi Yüksek Lisansı) için yarı zamanlı eğitimine devam etti. Kent, uzman bir mekanik teknisyen mühendisi olarak, 2013 yılında Vandewiele Group tarafından satın alınana kadar Cobble Blackburn’de daha büyük sorumluluklar gerektiren bir dizi pozisyonda yükseldi ve burada tafting makineleri işi için Genel Müdür rolünü üstlendi.

İngiliz Tekstil Makinecileri Birliği yeni CEO’sunu seçti

“İngiliz Tekstil Makinecileri Birliği’ni geleceğe taşımak için doğru kişi”

BTMA Dernek Direktörü Alan Little, Jason Kent’in BTMA’yı geleceğe taşımak için doğru kişi olduğunu söyleyerek; “Jason’ın tekstil makineleri geçmişi, iş geliştirme becerileri ve BTMA ve üyelerine ilişkin kapsamlı bilgisi, kurulun stratejik vizyonunu gerçekleştirmede yardımcı olacaktır. Mevcut BTMA personeli, Jason’ın hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için onunla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyor” dedi.

BTMA’ya katılmanın ayrıcalığını yaşadığını dile getiren Jason Kent, “Önümüzde üyelerimizin yüzleşmesi gereken birçok kuşak farklılığının olduğuna ve BTMA’nın bu tür zorlukları desteklemek için hazır ve yetkin olması gerektiğine inanıyorum” diye konuştu. Kent sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gördüğüm kadarıyla, endüstri beceri açıklarını ele almada aktif katılım yoluyla üyelerimiz için daha iyi iş sonuçları sağlamak için üç temel hedefimiz var; endüstriyel dijitalleşme devriminin ön saflarında olmamızı sağlamak ve inovasyonla ortaya çıkan fırsatlardan ve bununla bağlantılı olarak sürdürülebilirliğe yönelik küresel odaklanmadan yararlanmak.”

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied