29.6 C
İstanbul
Pazar, Temmuz 21, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Intertextile Shanghai Bahar Edisyonu ile geri dönüyor

FuarlarIntertextile Shanghai Bahar Edisyonu ile geri dönüyor

- Haber Sponsoru -

En büyük tekstil ve aksesuar fuarlarından Intertextile Shanghai Apparel Fabrics’in 2023 Bahar Edisyonu, mevcut küresel ekonomik koşullara rağmen hem dünyanın en büyük hazır giyim kumaşları pazarı hem de ihracatçısı olmaya devam eden Çin’deki Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi’nde (Şanghay) tekstil endüstrisini bir araya getirecek. Tekstil Endüstrisi Alt Konseyi, CCPIT ve Çin Tekstil Bilgi Merkezi Messe Frankfurt (HK) Ltd tarafından ortaklaşa düzenlenen fuar 8-10 Mart tarihleri arasında Intertextile Shanghai Home Textiles – Bahar Edisyonu fuarı; Yarn Expo Spring, CHIC ve PH ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek. Böylece, tüm tekstil değer zinciri tek bir çatı altında toplanarak iş ağı fırsatları için genişletilmiş bir platform sağlanacak.

Messe Frankfurt Eylül ayında yaptığı açıklamada, Ekim 2022’de gerçekleşmesi planlanan iki Sonbahar fuarı Intertextile Shanghai Apparel Fabrics ve Yarn Expo’nun, Şanghay’da devam eden pandemi önlemleri ve önemli paydaşlarla yapılan istişareler sonucunda 2023 Bahar Edisyonu ile birleştirildiğini duyurmuştu. Fuarın 2021 Bahar Edisyonu, 17 ülke ve bölgeden yaklaşık 2.600 katılımcıyı ve 57 ülke ve bölgeden 80.000’den fazla alıcıyı ağırlamıştı.

Intertextile Shanghai Bahar Edisyonu ile geri dönüyor

Endüstrideki en son gelişmeler Intertextile Shanghai Apparel Fabrics’de

Messe Frankfurt (HK) Ltd’nin Genel Müdür Yardımcısı Wilmet Shea, bu yılki Sonbahar Edisyonu ile gelecek yılın İlkbahar Edisyonu’nun birleşmesiyle birlikte, katılımcıların S/S 2023’teki iş fırsatlarına katılma ve bu fırsatları yakalama konusunda daha da istekli olduklarını söyledi. Shea, küresel çapta tanınan bir tedarik sağlamaplatformu olarak fuarın, katılımcılar ve ziyaretçiler arasında yüz yüze iş etkileşimlerine olanak tanıyacağını ve güncel trend bilgilerinin alıcıların bilinçli tedarik kararları vermelerine olanak sunacağını kaydetti.

Ziyaretçilere kolaylık sağlayacak şekilde yapılandırılan fuarın salonlarında özel ürün bölgeleri belirgin bir şekilde görülebilecek. Öne çıkan bölgeler arasında AksesuarVizyonu (Accessories Vision), Sürdürülebilirlik Hakkında Her şey (All About Sustainability), Denimin Ötesinde (Beyond Denim), Dijital Baskı Bölgesi (Digital Printing Zone), Fonksiyonel Laboratuvar (Functional Lab), Premium Yün Bölgesi (Premium Wool Zone), SalonEurope ve Verve for Design yer alıyor. Fuar ayrıca Japonya, Kore ve Tayvan’dan ülke ve bölge pavyonlarının dönüşüne sahne olacak ve yerli katılımcılar nihai ürün kullanım amacına göre gruplandırılacak.

Katılımcılar, ayrıca Intertextile Apparel’in Trend Forumu, seminerler, panel tartışmaları ve Dizayn ve Trendler, Pazar Bilgiler ve İş Stratejileri, Sürdürülebilirlik Sorunları ve Teknoloji ve Çözümler konularını kapsayan ürün sunumları aracılığıyla sektördeki en son gelişmeleri takip edebilecek. Bunun yanı sıra katılımcılar, katma değer için Connect PLUS ve bire bir Zoom toplantıları da dahil olmak üzere çevrimiçi iş eşleştirme hizmetlerinden faydalanabilecek.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler