Ana Sayfa » Fuarlar » Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti

Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti

Bangladeşli tekstil satın alımcıları 70’ten fazla uluslararası tedarikçi ile bir araya gelme fırsatı buldu.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Intex South Asia – Bangladeş fuarı 22-25 Mart tarihlerinde, Bee2bee.asia adresinde online olarak önemli bir buluşmaya sahne oldu. Bangladeş’in tekstil ve konfeksiyon endüstrisinden 2000’den fazla ticari alıcıyı ağırlayan bu uluslararası tekstil tedarik platformu, ayrıca Sri Lanka, İspanya, Mauritius, Finlandiya, İtalya, Peru ve Cezayir’den denizaşırı alıcıların da ilgisini çekti. VIP Açılış Töreni Bee2Bee, YouTube ve Facebook’ta eş zamanlı olarak canlı yayınlanan Intex South Asia Bangladeş fuarının medya partnerleri arasında Textilegence da yer aldı.

Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı, katılımcılar tarafından ilgiyle karşılanarak oldukça olumlu yorumlar aldı. Bu uluslararası kaynak bulma etkinliği, endüstri alıcılarının ihracat ve iç pazarı büyütmek için hammadde ve tekstil tedarik etmesini sağlayarak, küresel pazarlara tedarik için yeni fırsatlar yarattı. Bu, pazar payını artırmasının yanı sıra, Bangladeş’in yüksek moda ve katma değerli giysiler için bir kaynak noktası olarak marka imajını da güçlendirdi.

300’den fazla B2B görüşmesi gerçekleştirildi

Alıcılar, Hindistan, Bangladeş, Sri Lanka, Çin, Kore, Tayland, Malezya, Endonezya ve Birleşik Krallık’tan katılan 70’ten fazla küresel tedarikçiyle Zoom ve Bee2Bee platformu üzerinden önceden ayarlanan B2B toplantılar aracılığıyla etkileşim kurdu. Etkinlik boyunca Bangladeşli ve uluslararası nitelikte alıcılarla 300’den fazla B2B görüşme gerçekleştirildi. Bu tedarikçiler arasında; Aaron Denim Ltd, Epyllion Group, S. Oliver Overseas Ltd, Tom Tailor Sourcing, Windy Group, Asmara International Ltd, Bitopi Group, Decathlon Bangladesh, Dewhirst Group Ltd., Hoplun BD Ltd, Palmal Group, LCWAIKIKI, Herma Group, H&M Bangladesh, Li & Fung, PVH Far East, Louietex Manufacturing ve Dird Group yer aldı.

Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti
Intex South Asia Bangladeş sanal fuarı başarıyla gerçekleşti

Ticaretin ilerlemesine yardımcı oluyor

Hindistan Hükümeti Tekstil Bakanlığı Ortak Sekreteri ve Onur Konuğu Jogiranjan Panigrahi, Hindistan ve Bangladeş’in güçlü kültürel, ticari ve politik bağları olduğunun altını çizerek; “Organizatörler, tedarik zinciri mekanizmasını güçlendirmek ve Tekstil ve Konfeksiyon sektöründe Hindistan ile Bangladeş arasındaki ilişkileri ilerletmek için tüm sanayicileri, tüccarları ve tekstil üreticilerini tek bir platforma getirerek övgüye değer bir iş çıkardılar” dedi.

Bangladeş’in önde gelen alıcılarından Dresban Global Sourcing CEO’su Main Uddin Miah, dünya ticaretinin Covid-19 nedeniyle büyük bir krizle karşı karşıya olduğunu hatırlatarak, Intex tarafından alıcı ve satıcı arasındaki görüşmeler için düzenlenen B2B platformunun, ticaretin ilerlemesine büyük ölçüde yardımcı olacağını söyledi. Miah son olarak, Intex’in bu platformu yılda birkaç kez düzenlemesi temennisinde bulunarak sözlerini noktaladı.

Fuar Haberleri

IFAI Expo fuarı bu sene 100. yılını kutluyor

Küresel endüstriyel kumaş endüstrisini temsil eden, üyelere ait, üye odaklı bir ticaret birliği olan Uluslararası Endüstriyel Kumaşlar Birliği (IFAI) tarafından düzenlenen IFAI Expo 2021,...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied