11.6 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 3, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Türk tekstil ihracatında artış oranları azalmaya devam ediyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB)...

Tekstil endüstrisinde beklentiler olumsuza döndü

Eski adıyla ITMF Corona Anketi olarak bilinen...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Intex South Asia Bangladesh iddialı bir dönüş yapacak

FuarlarIntex South Asia Bangladesh iddialı bir dönüş yapacak

- Haber Sponsoru -

Bangladeş 16-18 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında, Güney Asya’nın en büyük uluslararası tekstil tedarik fuarlarından olan Intex South Asia’ya ev sahipliği yapacak. Dakka’da Bashundhara Uluslararası Kongre Şehri’nde (ICCB) Salon IV’te fiziksel olarak düzenlenecek 9. Intex South Asia – Bangladesh, pandemi sonrası ülkedeki ilk uluslararası tekstil tedarik fuarı olacak. En son 2019’da fiziksel ve 2020’de sanal olarak gerçekleştirilen iki başarılı Bangladeş edisyonunun ardından, Intex South Asia, Bangladeş’ten tekstil ve hazır giyim sektörü paydaşlarını bir araya getirecek ve 150’den fazla yerel ve uluslararası elyaf, iplik, hazır giyim kumaşı, giyim aksesuarları, bağcıklar, nakışlar, tekstil tasarım yazılımı tedarikçisi ile iş yapmak için bir platform olacak. Fuar aynı zamanda tekstil üreticileri, trend analistleri ve daha fazlasıyla etkileşim kurulmasına aracılık ederek uluslararası işlerin büyütülmesine katkı sunacak.

Intex South Asia bölge için bir çekim merkezi olacak

Bangladeş tekstil ve hazır giyim ihracatının önümüzdeki 10 yıl içinde 100 milyar dolara ulaşması hedefleniyor. Intex South Asia platformu bu anlamda, tekstil ve RMG endüstri paydaşlarına yeni ve mevcut uluslararası tekstil tedarikçileriyle yeniden bağlantı kurmalarına imkan sağlayacak. Fuar ayrıca yeni ürün geliştirme için kaynak bulma imkanlarını keşfetmeleri ve uluslararası uzmanlar tarafından tekstillerdeki en son yenilikler, trendler ve sürdürülebilirlik hakkında bilgi edinmeleri için de fırsatlar sunacak.

9. Intex South Asia – Bangladeş edisyonu, Hindistan ve Bangladeş’ten 75’ten fazla şirketin yanı sıra Güney Kore, Türkiye, İtalya, Endonezya, Tayland, Çin, BAE, Singapur ve Birleşik Krallık’tan uluslararası katılımcıların yenilikçi, sürdürülebilir ve 2023-24 SS/AW için en son tekstil çözümlerine sahne olacak.

Ayrıca bu platform Bangladeş’in büyük tekstil üreticilerine ve KOBİ’lere ‘Made in Bangladesh’ modaya uygun ve kaliteli ürünleri sergilemelerine ve ülkenin önde gelen hazır giyim üreticileri, ihracatçıları, uluslararası markaların ve perakendecilerin kaynak bulma/satın alma ofisleri, yerli giyim markaları, moda markalarıyla bağlantıyı teşvik etmelerine yardımcı olacak.

Intex South Asia bölge için bir çekim merkezi olacak

Worldex Hindistan Direktörü ve Intex South Asia Bangladeş Organizatörü Arti Bhagat, 2022 edisyonunun, Hindistan ve uluslararası tedarikçiler tarafından Bangladeş endüstrisi için garantili, yeni iş fırsatları yaratmak üzere düzenlenmiş yeni ürünler ve inovasyonlar koleksiyonu sunduğunu söyledi. Bu fuarın Bangladeş için iki tür avantaj sağladığına değinen Bhagat sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu fuar, Bangladeş’in küresel pazar payını artırması ve yüksek moda ve katma değerli giysiler için bir kaynak hedef olarak itibarını güçlendirmesi için fırsatlar yaratıyor. Platformumuzun Bangladeş’in tekstil ve hazır giyim endüstrisinin büyümesine ve gelişmesine daha fazla yardımcı olacağına inanıyorum.”

Tekstil endüstrisi uzmanlıklarını IBF’de paylaşacak

Fuarla eş zamanlı olarak İnteraktif İş Forumu (IBF) Seminer Dizisi de gerçekleştirilecek. Bu bilgi paylaşım platformu, küresel endüstri uzmanları tarafından tedarik zinciri, yenilikler, sürdürülebilirlik, küresel moda trendleri hakkında en son endüstri seminerlerine, sunumlarına ve çalıştaylarına ev sahipliği yapacak. Daha önceki seminerlerde yer alan endüstri uzmanları arasında; The Woolmark Company, Cotton USA, Italtex İtalya, QIMAone (Hong Kong), Oeko-Tex (Almanya), BCI Better Cotton Initiative (İsviçre) ve daha pek çok oluşum yer almıştı. 2022 edisyonu için IBF Seminer Serisi Gündemi’nin ise kısa süre içinde duyurulacağı açıklandı.

Intex South Asia – Bangladesh ayrıca Afrika Yatırım Partnerleri olarak Arise Integrated Industrial Platforms’u (ARISE IIP) ağırlayacak Afrika’daki endüstriyel boşlukları belirleyen ARISE IIP, ham maddeleri yerel olarak dönüştürmek, ihracatı artırmak ve ticareti teşvik etmek için sürdürülebilir çözümler tasarlıyor. Ziyaretçiler fuar boyuca ARISE IIP standını görmenin yanı sıra IBF Seminer Serisindeki ‘Afrika’da Yatırım Fırsatları’ Oturumuna da katılabilecek.

Worldex India Exhibition & Promotion Pvt. Ltd tarafından organize edilen Intex South Asia’nın destekçileri arasında; Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), Bangladeş Triko Üreticileri ve İhracatçıları Birliği (BKMEA), Bangladeş Konfeksiyon Alım Evi Derneği (BGBA), Hindistan-Bangladeş Ticaret ve Sanayi Odası (IBCCI), Tayvan Tekstil Federasyonu (TTF), Kore Tekstil Merkezi (KTC), Tayland Tekstil Enstitüsü (THTI), Pamuklu Tekstil İhracatını Geliştirme Konseyi (TEXPROCIL), Hindistan İhracat Örgütleri Federasyonu (FIEO) ve Malezya Örgü Üreticileri Birliği (MKMA) yer alıyor.

Ziyaretçiler 9. Intex South Asia – Bangladesh edisyonu için ücretsiz yaka kartlarını buradan kayıt olarak edinebiliyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler