Ana Sayfa » Dokuma » ISKO, Denim ve Sürdürülebilir Moda CFS’de

ISKO, Denim ve Sürdürülebilir Moda CFS’de

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

ISKO, Denim ve Sürdürülebilir Moda CFS ’de
ISKO, Denim ve Sürdürülebilir Moda CFS ’de

Küresel denim sektörünün en önemli markalarından Isko’nun ana sponsoru olduğu Kopenhag Moda Zirvesi’nin (Copenhagen Fashion Summit – CFS) 6. Edisyonu, 15-16 Mayıs tarihleri arasında düzenlendi. Danimarka Kopenhag Konser Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Isko ayrıca sorumlu denim (responsible denim) ürünlerini de sergiledi.

Tekstil ve moda endüstrisinde sürdürülebilirlik konusunda önde gelen etkinliklerden biri olan CFS’de ISKO 3 ayrı etkinlik gerçekleştirdi; Yeni Isko Earth Fit koleksiyonunun lansmanı, Tedarik Zinciri Verimliliği için Derinlemesine Görüşmelerde Yenilikler ve son olarak ISKO I-SKOOL yarışmasının 2017 finalist değerlendirmesi. 50’nin üzerinde ülkeden 1300 önemli sektör profesyonelinin katıldığı CFS’de firma düzenlediği üç etkinlikle sektördeki sorumlu üretim bakış açısını vurguladı.

Isko, denim, moda ve sürdürülebilirlik

3. Isko Earth Fit koleksiyonunu, ilk kez CFS’de sergileyen Isko, böylece toplam kumaş sayısını 49’a yükseltti. Sergi alanında ziyaretçiler bu kumaşları yakından incelerken, Isko duvarlarına sorumlu bir geleceğe dair mesajlarını yazarak paylaştılar.

Şirket ayrıca dinamik bir moda tedarik paneline de sponsor oldu. Tedarik zincirinde sürdürülebilirliğin arttırılmasını amaçlayan panele Isko’nun üst düzey CRS yöneticisi Ebru Özküçük Güler’in yanı sıra şu yöneticiler katıldı; Kering Sürdürülebilirlik Programı Direktörü Géraldine Vallejo, Ganni CEO’su Nicolaj Reffstrup, Doğal Kaynakları Savunma Konseyi’nden Linda Greer, Burberry’den Kurumsal Sorumluluk Başkan Yardımcısı Pamela Batty ve HSBC’nin sürdürülebilir ağlar ve girişim lideri Susanna Wilson.

ISKO I-SKOOL 2017 kazananları CFS ‘de belli oldu

ISKO I-SKOOL 2017 yarışması yine yetenekli tasarımcıların rekabetine sahne oldu. 4. kez gerçekleştirilen yarışmanın jüri heyetinde tekstil ve moda endüstrisinin lider isimleri yer aldı. Uzman jüri üyesinde şu isimler bulunuyor; ISKO Marka Direktörü Fabio Di Liberto, Harper’s Bazaar Germany Moda Direktörü Kai Margrander, Moda Uzmanı Peter Copping, Pieszak ve Tomorrow CEO’su Henriette Pieszak, G-Star Raw Kadın Tasarım Müdürü Rebekka Bach ve Vogue India Editörü Bandana Tewari.

‘Genderful’ temasıyla hazırlanan yarışmada birinciliği Japonya’dan Morine Uramato ‘Untitled’ tasarımıyla alırken, 2.ciliği Çin’den Da An ‘Free Loop’ tasarımıyla elde etti. İtalya’dan Massimiliano Mucciarelli ‘Three Different Ones’ adlı tasarımıyla yarışmada 3. oldu.

Sanko Holding iştiraklerinden biri olan ISKO küresel bir pazar gücüne sahip bulunuyor. Firma, ISKO Earth Fit™ koleksiyonu ile hem prestijli Nordic Swan Ecolabel hem de EU Ecolabel’e sahip olan dünyadaki tek denim üreticisidir. Bu etiketlerin ikisi de tüketicilere, satın aldıkları ürünlerin standartlara uygun bir kriterler listesini karşıladığı göstermektedir.

Tekstil Dokuma Haberleri

Oba Perdesan geleneği ve teknolojiyi buluşturan çözümler sunuyor

1972 yılında İstanbul’da kurulan Oba Perdesan sektöre ilk olarak dikey perde, pvc perde, banyo perdesi ve bahçe mobilyaları üretimi ve ticareti yaparak adım...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied