Ana Sayfa » Güncel » ISKO sürdürülebilirlik çalışmalarını her yerde sergiliyor

ISKO sürdürülebilirlik çalışmalarını her yerde sergiliyor

Textile Exchange Sürdürülebilirlik Konferansında ‘Değişim için On Yıl’ kavramı öne çıktı.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Sanko Holding iştiraklerinden Sanko Tekstil’in bir parçası olan, dünyanın önde gelen denim üreticisi ve geliştiricisi ISKO, 2- 6 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen Textile Exchange Sürdürülebilirlik Konferansı’na katıldı.

Dünyanın dört bir yanından 1200’den fazla sektör profesyoneliyle bu dijital etkinlikte buluşan ISKO, sürdürülebilirlik konusunda yürüttüğü çalışmaları, yenilikçi çözümlerini ve iş birliklerini sergiledi. 5 gün süren etkinlikte gerçekleşen oturumlar ve ağ fırsatlarında; Bilim Temelli Hedefler, iklim değişikliği, şeffaflık ve iş birlikleri ele alındı.

ISKO Kıdemli KSS ve Sürdürülebilirlik Yöneticisi Ebru Özküçük Güler şunları söyledi; “İddialı hedefler, pozitif iş birliği ve ileri görüşlü bir vizyon, geleceğin moda endüstrisinin hızını belirleyen kaldıraçlar olacak. Önümüzdeki yıllarda görmek istediğimiz değişimi yaratma zamanının şimdi olduğu hiç bu kadar açık olmamıştı. Operasyonlarımızda yaptığımız iş her zaman en iyi uygulamayı sağlamayı ve ileriye dönük düşünmeyi amaçlamaktadır. Textile Exchange’in güvenilir bir partneri ve üyesi olmaktan gurur duyuyoruz ve daha sürdürülebilir ve sorumlu bir moda endüstrisine yönelik gündemlerini destekliyoruz.”

R-TWO teknolojisi zenginleşmeye devam ediyor

Textile Exchange’in Mart 2019’dan beri güvenilir bir partneri ve üyesi olan ISKO, uluslararası koşulların değişen nabzını tutmayı başarıyor. Şirket, 25 bin üründe Textile Exchange sertifikalarına sahip olduğu R-TWO teknolojisini etkinlikte sergileme şansı yakaladı. Bu sertifikalar İçerik İstek Standardı, Global Geri Dönüştürülmüş Standardı, Organik İçerik Standardı veya Geri Dönüştürülmüş İstek Standardı seviyelerini kapıyor. Bu sertifikalar endüstriye gözetim zinciri ve malzeme tedarikinde güven ve kesinlik sağlıyor.

Bu program, ham madde etkisini azaltıyor ve firmanın portföyündeki tüm ürünlerin etkisini değerlendiren doğrulanmış Çevresel Ürün Beyanları (EPD) geliştirmek için iddialı Yaşam Döngüsü Değerlendirmeleri (LCAs) projesini vurguluyor.  2019 yılındaki lansmanından bu yana, ISKO tamamen yeşil bir üretime ulaşmak için 25 bin ürünün tamamında R-TWO teknolojisini kapsayıcı hale getirdi. Program, yeniden kullanılan ve geri dönüştürülmüş malzemelerin bir karışımını kullanarak, artan sürdürülebilirlik kimlik bilgileriyle ölçeklendiriyor. Ayrıca döngüselliği üretim süreçlerinin ilk aşamalarına yerleştirirken sistemden çıkan atıkları tasarlamak için geliştirildi.

ISKO Sürdürülebilirlik Etki Raporu

ISKO ayrıca, cesur hedefler belirleyen ve şirketin BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri ve ILO standart çerçeveleri kapsamındaki çalışmalarına ayrıntılı bir bakış sağlayan ilk Sürdürülebilirlik Etki Raporu’nu da sundu. Bunlar aynı zamanda, Bilime Dayalı Hedef girişimlerine ve bunların iş stratejisine yerleştirilmesindeki önemli role odaklanan konferansın ana temasını oluşturdu.  Rapor markalar ve tasarımcılara üretim sürecine ilişkin net bir şeffaflık ve yaşam döngüleri üzerine bilgiler sağlıyor.

ISKO sürdürülebilirlik çalışmalarını her yerde sergiliyor
ISKO sürdürülebilirlik çalışmalarını her yerde sergiliyor

ISKO Vital+ ile insanları korumak, gezegeni korumak

Sanal konferans ayrıca ISKO’nun Covid-19 pandemi döneminde öne çıkan organik pamuklu yüz maskesi ISKO Vital+ hakkında ek bilgiler sunmak için mükemmel bir fırsat sağladı. Rahatlık ve sürdürülebilirlik göz önünde bulundurularak tasarlanan bu yüz maskeleri, uygunluk ve uyumluluk için benzersiz 4 katlı bir yapıya sahip.

Sıvı tutma ve bakterileri filtreleme için tek bir organik pamuk katmanına sahip olan ISKO Vital+; bu sayede nefes almayı çok kolaylaştırıyor ve rahatlıkla takılmayı sağlıyor. Dermatolojik olarak test edilmiş olan ürün aynı zamanda cilt için hassas olduğunu kanıtladı. OEKO-TEX Standart 100 sertifikasına sahip olan ISKO Vital+ iki seriden oluşuyor. Premium serisi 15 defaya, Supreme serisi ise 30 defaya kadar yıkanıp yeniden kullanılıyor. Bu sayede ISKO Vital+ yüz maskeleri, tek kullanımlık maskelerin ürettiği atık miktarını azaltmaya yardımcı oluyor.

Güncel Haberler

Arjen Evertse, Mimaki EMEA Satıştan Sorumlu Genel Müdürü olarak atandı

Geniş format inkjet baskı makineleri ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, bugün yaptığı bir açıklamayla, 1 Eylül 2021 tarihinden...

Textilegence Mayıs – Haziran 2021 sayısı yayınlandı

Pazarlar tekrar canlanıyorken, Textilegence’ın 48. sayısı güncel gelişmelerden haberleri ve özel editoryal içeriğiyle sizi bu ‘yenilenmeye’ hazırlıyor. Textilegence Mayıs...

Teksel Tekstil sadece makine değil, güven ve tecrübe sunuyor

Türk tekstil sektörünün güçlenmesinde teknolojik yeniliklerin hızla ve en uygun koşullarda elde edilmesi büyük bir önem taşıyor. Teksel Tekstil...

Türk tekstil sektörü 2021 yılında 11 milyar dolar ihracat hedefliyor

Tekstil sektörü bugün 200’ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin en önemli sektörleri arasında yer alıyor. 2020 yılını %2-2,5’luk...
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied