Ana Sayfa » Güncel » Itema Group Çeşitlendirme Stratejisini Başlattı

Itema Group Çeşitlendirme Stratejisini Başlattı

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Itema Group Çeşitlendirme Stratejisini Başlattı
Itema Group Çeşitlendirme Stratejisini Başlattı

Itema Group çeşitlendirme stratejisini başlattı: dünyanın en büyük yüksek kalitede dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre hizmetler de dahil olmak üzere gelişmiş dokuma çözümleri sağlayıcı firması Itema Group, teknik kompozit ürünlerinin önemli tedarikçilerinden Lamiflex’teki hisselerin %61’ini satın almak için yapılan anlaşmayı ve yüksek teknolojili, geniş format baskı çözümleri tedarikçisi NoeCha’da bir azınlık hissesi satın alma anlaşmasını tamamladı.

Bu satın almalar Itema’nın ve pay sahiplerini, yani %60’lik pay ile Radici ailesi ve kalan %40 pay ile Arizzi e Torri ailelerinin daha geniş bir stratejisinin bir parçasıdır. Bu strateji; sürekli büyümeyi hızlandırmak ve birbirlerinin çekirdek işletmelerinin ortak gelişimini desteklemek için önemli ölçek ekonomileri sunan inovasyon odaklı şirketlerin kazancıyla tamamlayıcı; yüksek büyüme oranlarına sahip pazaralar çeşitlilik kazandırarak, Itema’nın uzun vadeli karlılığını güvenceye almak olarak belirtiliyor.

Itema Group çeşitlendirme stratejisini başlattı: grup büyümeye hazır

Itema Group CEO’su Carlo Rogora şunları söyledi; “Itema Gorup’un dokuma tezgahlarının satışlarını iki kat artırarak; yıllık iki basamaklı büyümeler gerçekleştirdiği dikkat çekici beş yıllık dönemin ardından; şirket şimdi liderliğini güçlendirmeye, büyümesinin hızını arttırmaya ve hedeflenen satın almalar yoluyla küresel erişimi hızlandırmaya hazırdır.”

Rogora sözlerini şöyle sürdürdü; “Lamiflex ve NoeCha’yı üstün performanslı gelişmiş makine tedariği etme konusundaki bağlılığımıza mükemmel şekilde uyan ileri görüşlü misyonları ve yenilikçi yaklaşımları nedeniyle seçtik. Güçlü yönlerimizi birleştirerek, yenilikçi, yüksek teknolojili ürünlerin geliştirilmesi ve üretiminde yeni başarılara ulaşacağımızdan şüphemiz yok. Itema; Lamiflex ve NoeCha müşterilerine, dünya çapındaki üretim tesislerinde yalın üretim konseptine ve küresel mümessil ve distribütör küresel ağına dayanarak, dünya çapında yapılandırılmış bir organizasyonu garanti ediyor. Bu ilk satın alma turunun çeşitlendirme stratejimiz için önemli bir gelişme noktası olarak görev yapacağına; yakın gelecekte, olumlu sonuçlar doğuracağına, önemli bir sinerji yaratacağına ve Müşterilerimize ve Ortaklarımıza değer katacağına eminiz.”

Itema Group satın almayla genişliyor

Merkezi Bergamo eyaletinin Ponte Nossa kentinde bulunan Lamiflex, karbon, cam ve Kevlar gibi kompozit malzemeler konusunda uzmandır. Dokuma makineleri, tıp ve havacılık gibi geniş çaplı endüstrilere hitap eden endüstriyel uygulamalara; üstün bir çok yönlülük ve uyarlanabilirliğe sahip yenilikçi çözümler ve patentli yeni ürünler portföyü sunuyor.

Bergamo merkezli hızla büyüyen genç firma NoeCha, foto-geçekçi, yüksek etkili grafikler için devrim niteliğindeki geniş format endüstriyel UV-LED dijital baskı makinesi NoeCha ONE gibi, yüksek teknoloji baskı çözümleri sunuyor. NoeCha, farklı tipte mükemmel basılabilirlik ve 3.2×2 metreye kadar malzemelerde 600dpix600dpi imaj çözünürlüğünde üretim hızları sağlıyor.

Itema’nın bu hareketi; Itema, Lamiflex ve NeoCha’nın yanı sıra, sadece tekstil makineleri sektöründe değil, aynı zamanda kompozit gibi yeni, oldukça yenilikçi sektörlere de yayılmaya çalışan Radici Group şirketlerinin bulunduğu ilgili tedarik zincirleri boyunca önemli sinerjileri yaratmak ve teşvik etmek için oluştu, böylece firmaların tek tek elde edebildiğinden birlikte daha rekabetçi olunabilecek.

Bu satın almalar, daha çevreci ekonomi ilkelerine uygun olarak; ortak operasyonların çevresel etkilerinin azaltılarak daha kısa; daha sürdürülebilir bir tedarik zincirinden türetilen avantajlar elde edilmesini sağlamanın yanı sıra süreçlerin optimize edilmesine; ürün performanslarının geliştirilmesine öncülük edecek.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied