6.7 C
İstanbul
Cuma, Şubat 3, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Fransız tekstil ekipmanları üreticileri tekstilde dönüşümü teşvik ediyor

Ar-Ge çalışmalarında enerji, ham madde, su ve...

Brückner 2023’te de sürdürülebilir çözümlere yatırımlarını sürdürecek

Alman tekstil makineleri üreticisi Brückner, küresel satış...

Martin Smatana, hikayeleri tekstillerle anlatmak

İllüstratör ve animasyon yönetmeni Martin Smatana, projelerini...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Itema Hindistan pazarıyla SITEX fuarında buluştu

DokumaItema Hindistan pazarıyla SITEX fuarında buluştu

- Dokuma Haber Sponsoru -

Dokuma makineleri, OEM (Orijinal Ekipman Üreticisi) yedek parçaları ve entegre hizmetler dahil olmak üzere gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden Itema, Hindistan pazarına dönük en yeni çözümlerini SITEX Surat International Textile Expo 2022’de tanıttı. Surat Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde (SIECC) düzenlenen fuar boyunca ziyaretçiler, Itema rapierli R95002 dokuma makinesini yerinde deneyimleme fırsatı buldu. SITEX aynı zamanda Itema ile önde gelen İtalyan yuvarlak örme makineleri üreticisi Cesare Colosio arasındaki, şirketin Hindistan’da son derece yenilikçi makinelerinin pazarlanması ve dağıtımı için ortaklığının resmi lansmanıydı.

Itema yerel dokumacıların taleplerine yanıt veriyor

Itema, SITEX fuarında 3800 mm dokuma genişliğine sahip olan ve bir Stäubli LXM 5376 çengel Jakar ağızlık makinesiyle donatılmış rapierli R95002 dokuma makinesini sergiledi. Stäubli standında sergilenen makine, bölgedeki fabrikalarda geleneksel olarak üretilen bir kumaşı dokudu ve yerel dokumacıların üretim ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırıldı.

Ayrıca, Itema personeli tüm dokuma yeniliklerini ve en son şirket güncellemelerini ziyaretçilere göstermek için fuar alanındaydı. Itema (ve önceki markalar – Somet, Vamatex ve Sulzer) yedek parçaları ve satış sonrası gelişmiş çözümleri, dokuma tezgahlarına yeni bir hayat vermek için tüm fırsatları keşfetme olanağına sahip özel bir odak noktası oldu. Bunlar arasında makine performansını optimize etmek ve mevcut dokuma tezgahlarında ve elektrikli, elektronik ve mekanik onarımlarda en son Itema yeniliklerini güçlendirmek için özelleştirilmiş yükseltme kitleri gibi olanaklar yer alıyor.

Itema Hindistan pazarıyla SITEX fuarında buluştu

Surat dokumacılarının tercihi Itema

Günlük 25 milyon metre kumaş üreten ve sentetik tekstil üretiminin merkezi olarak kabul edilen Surat Bölgesi, Itema için önemli bir pazar konumunda bulunuyor. Itema, Surat dokumacılarına fantezi, sofistike ve modaya uygun Saree ve kadın elbise kumaşlarını en iyi şekilde üretmelerini garanti eden rapier makineleri ile bugün bölgedeki rapierli dokuma teknolojisinin lider tedarikçisi olarak yer alıyor. Surat fabrikalarında çok sayıda Itema rapierli R9500 ve R9000 ailesi modelleri kurulu bulunurken; dokumacılar arklı iplikler ve dokuma desenleri ile yapılmış kumaşlar üretmek için Itema dokuma teknolojisini tercih ediyor.

Itema, 2002 yılından beri Hindistan’da, 50’den fazla çalışanı, satış ve satış sonrası ekipleri, teknik desteği ve mümkün olan en yüksek dokuma çözümleri standardını sağlamak için gelişmiş onarım merkezleri ile tam kapasiteyle çalışan bir şubesi ile faaliyet gösteriyor. Büyük tekstil şirketlerinden daha küçük tekstil üreticilerine kadar birçok Hintli dokuma fabrikasının güvenilir partneri olan Itema, ilk görüşme aşamasından itibaren ve tüm makine yaşam döngüsü boyunca en gelişmiş ve kullanıcı dostu dokuma teknolojisi ve gerçek zamanlı destek sağlıyor.

Pazardaki en pozitif negatif rapier makinesi

Itema R95002, emsalsiz çeşitlilikteki iplik ve desenleri sunan atkı transfer sisteminin benzersizliği sayesinde pazardaki en pozitif negatif rapier makinesi olarak biliniyor. R95002‘ün halihazırda mükemmel kilit güçlendirme ve temel ilerlemeler aracılığıyla dayanıklı ve esnek tabanına eklenmiş bu iş için tahsis edilmiş aparatlar, teknik kumaşların dokunmasında üstünlük sağlamak üzere geliştirilmiştir. Uygulamaya bağlı olarak, R95002, en hassas atkıları ve çözgü monofilament ipliklerini bile dokumak için üstün hassasiyet, en ağır kumaşları kolaylıkla elleçlemek üzere azami dayanıklılık ve kumaş kalitesi ve makine verimliliği açısından sınıfında en iyi performansı elde etmek üzere optimize edilmiş cihazlar ile donatılmıştır.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler