20 C
İstanbul
Perşembe, Mayıs 30, 2024

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Tabelalar Sergisi geçmişi keşfetmeye davet ediyor

Açıkhava ve endüstriyel reklam alanında Türkiye'nin önemli...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Itema ITM 2024 fuarında: HelloItema, Hello İstanbul!

DokumaItema ITM 2024 fuarında: HelloItema, Hello İstanbul!

- Dokuma Haber Sponsoru -

Dokuma makineleri, yedek parçalar ve entegre hizmetler de dahil olmak üzere gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden Itema, 4-8 Haziran tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan ITM 2024’te ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Şirket, Salon 8, Stant 806’da en son dokuma yeniliklerini ve HelloItema Müşteri Portalı tarafından sunulan tüm dijital işlevsellik ve akıllı çözümleri sergileyecek.

Itema, Türk müşterilerine sunduğu faydayı en üst düzeye çıkarmak amacıyla 2022 yılında Itema Türkiye’yi kurarak Türkiye pazarına verdiği önemi vurguladı. Itema Türkiye, İstanbul ve Bursa’daki ofisleriyle Itema müşterilerine zamanında, doğru ve faydalı hizmetler sunuyor.

Itema Türkiye Genel Müdürü Pamir Özaltan, Türkiye’nin bugüne kadar Itema için üç ana pazardan biri olduğunu belirterek; “Çok sayıda pazar segmentinde ve ülkenin farklı tekstil alanlarında liderliği elimizde tutuyoruz. ITM 2024’te havlu, perde ve giyim kumaşları gibi önemli tekstil üretimlerine yönelik ilginç yenilikleri sergileyeceğiz” dedi.

Yeni R9500EVO, EVO iyileştirmeleri sayesinde elde edilen üstün tekstil ustalığını vurgulamak için hem geniş hem de dar genişliklerde sergilenecek  Görsel Kaynak: Itema
Yeni R9500EVO, EVO iyileştirmeleri sayesinde elde edilen üstün tekstil ustalığını vurgulamak için hem geniş hem de dar genişliklerde sergilenecek Görsel Kaynak: Itema

Canlı sunumlar ve daha fazlası ziyaretçileri bekliyor

Firma esasen Haziran 2023’te Milano’da düzenlenen ITMA’da tanıtılan ve pazar lansmanından neredeyse bir yıl sonra dünya çapındaki dokumacılar tarafından takdir edilen en son dokuma yeniliklerinden bazılarını sergilemek için ITM sahnesinden yararlanacak. ITM ziyaretçileri, özellikle yeni R9500EVOterry, yeni R9500EVO ve yeni iSAVERfancy’nin Itema standında canlı olarak çalıştığını görme şansına sahip olacak.

Firmanın havlu makineleri, tekstil çok yönlülüğü ve makine güvenilirliği sayesinde, 35’ten fazla ülkede etkileyici sayıda kurulu makine ile dünya çapındaki havlu dokumacıları tarafından tercih ediliyor ve Denizli’de havlu kumaşların dokunmasında mutlak pazar liderleri konumunda bulunuyor. EVO versiyonunda Itema R9500EVOterry tekstil konusundaki ustalığını, performansını ve kullanım kolaylığını daha da geliştiriyor.

Yeni R9500EVO, EVO iyileştirmeleri sayesinde elde edilen üstün tekstil ustalığını vurgulamak için hem geniş hem de dar genişliklerde sergilenecek. Bir diğer ilgi odağı ise iSAVEReco teknolojisini temel alan yeni iSAVERfancy olacak. 6 atkı rengine kadar mevcut olup rapier makinesinin sol tarafındaki atık kenarın ortadan kaldırılmasına olanak tanıyor, böylece önemli miktarda maliyet tasarrufu sağlayıp, ham madde ve kaynak israfını azaltarak sürdürülebilir dokumaya önemli katkı sağlıyor.

Müşteri portalı HelloItema, Itema müşterilerinin çalışma hayatlarını kolaylaştırmak ve yatırımlarına değer katmak için sahnede   Görsel Kaynak: Itema
Müşteri portalı HelloItema, Itema müşterilerinin çalışma hayatlarını kolaylaştırmak ve yatırımlarına değer katmak için sahnede Görsel Kaynak: Itema

Itema standının merkezinde HelloItema olacak

Buna ek olarak, müşteri portalı HelloItema, müşterilerin çalışma hayatlarını kolaylaştırmak ve yatırımlarına değer katmak için artık mevcut olan tüm dijital işlevsellik ve akıllı çözümleri göstermek üzere fuar sırasında merkezi sahneyi alacak. HelloItema, herhangi bir dijital cihazda bulunan tarayıcı veya uygulama aracılığıyla ve EVO nesli Itema makinelerinde doğrudan fabrika katından makine konsolundan erişilebilen, dokumacının yenilenmiş ve optimize edilmiş bir e-ticaret arayüzünde basit bir tıklamayla orijinal yedek parçaları satın alabileceği, sipariş durumunu gerçek zamanlı olarak kontrol edebileceği, servis biletlerini açabileceği ve ilgili makine belgelerine erişebileceği çevrimiçi bir platformdur.

Itema Group Satış ve Servis Şefi Matteo Mutti, Itema’nın ITM’e katılımı hakkında; “En son yeniliklerimizi tüm Orta Doğu tekstil endüstrisine sergileme sahnesi olarak ITM’i sabırsızlıkla bekliyoruz. Temel misyonumuz müşterilerimizi rekabet güçlerini ve nihai ürünlerini iyileştirmede desteklemek olduğundan, dokumacılara etkili, somut, akıllı çözümler sunabilmek için ürün yelpazemiz üzerinde çalıştık” dedi.

Firma standında ziyaretçiler aynı zamanda mevcut Itema makinelerini ve daha önceki Sulzer, Somet ve Vamatex markalarının dokuma tezgahlarını yükseltmek için en yeni çözümleri ve tüm OEM yedek parça çeşitlerini de bulabilecekler.

Itema Group şirketi Lamiflex, rapier bantlar ve dişli çarklar da dahil olmak üzere gelişmiş dokuma aksesuarları sunumlarıyla ITM’de firma standında yer alacak.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler