Hesabım

Ana Sayfa » ITM » Itema, ITM’e artık ev sahibi olarak katılıyor

Itema, ITM’e artık ev sahibi olarak katılıyor

Itema, en son yeniliklerini ve kapsamlı dokuma çözümleri yelpazesini ITM 2022'de tanıtacak.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Dokuma makineleri, yedek parça ve entegre hizmetleri kapsayan gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen tedarikçilerinden Itema, 14-18 Haziran tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ITM 2022’de Türk tekstilcilerle buluşacak. Firma, Salon 2’deki  218A numaralı standında tanıtmak üzere; tamamen yeni bir pazar lansmanı ve önemli yeniliklerin ilginç yeni uygulamaları dahil, ziyaretçilerinin ihtiyaç ve isteklerini karşılamak ve daha da ötesine geçmek için özel olarak tasarlanmış bir ürün yelpazesi hazırladı. Itema kısa süre önce ise Türkiye’de yeni bir şirket kurduğu duyurarak bu ülkenin, en önemli pazarları arasında yer aldığını bir kez daha vurguladı.

Itema havlu dokumada çıtayı yukarıya taşıyor

Itema, havlu kumaş üretimini artırmak için pazardaki en güvenilir çözümler arasında yer alan teknolojisinin ikinci neslini ITM 2022’de sergileyecek. 35’ten fazla ülkede kurulu etkileyici sayıda makine ve havlu dokumacıları tarafından Türkiye’de ve dünya havlu dokumacılarının tercih ettiği rapierli havlu makinesi, tekstil ustalığını, eko-verimliliği ve performansları daha da artıran yeni bir versiyonla geri döndü.

Benzersiz Itema Hav Formasyon Ünitesi, artan üretkenlik, maksimum kullanım kolaylığı ve üstün havlu kalitesi sağlamak için tamamen yeniden tasarlandı. Yağ soğutmalı ana motor ve makine yağlama sisteminin optimizasyonu gibi önemli iyileştirmeler, daha az enerji tüketimi ve iyileştirilmiş ısı yönetimi sağlayarak benzersiz eko-verimlilik standartlarına ulaşılmasını sağlıyor. Ayrıca, optimize edilmiş Hav Formasyon Birimi, önceki makine versiyonuna kıyasla daha az sayıda silindire sahip bulunuyor, bu ise artan operasyonel dokuma alanı ve kullanım kolaylığı sağlayarak, ayrıca stil değiştirme süresini kısaltıyor.

ITM 2022’de sergilenmek üzere Itema müşterisi Denizli merkezli Ceylan Havlu’nun temin ettiği 3800 mm dokuma enindeki R9500-2terry, fuar boyunca moda el havlusu dokuyacak.

Itema Rapier R9500-2 yeni uygulamalara kapı açıyor

Pazardaki en çok yönlü rapierli makinelerden olan Itema R9500-2, giyim uygulamaları için iSAVER® yeniliğiyle ITM 2022’de ziyaretçilerin ilgisine sunulacak. iSAVER® kumaşın sol tarafındaki hatalı kenarı ortadan kaldırması sayesinde sürdürülebilirlik ve para tasarrufu açısından somut faydalar sağlayarak denim dokumada etkili bir çözüm sunuyor. Daha geniş bir iplik yelpazesini başarılı bir şekilde dokumak için daha da geliştirilen cihaz, artık konfeksiyon dokumacılarının da kullanımına sunuluyor ve pamuk, Lycra, Tencel ve Polyester iplikleri başarıyla işleyebiliyor.

R9500-2’de bulunan bir diğer yenilikçi özelliği ise iCARE™ oluşturuyor. Gelecek odaklı bu sistem, Itema şerit ve dişli çarklarının durumunu gerçek zamanlı olarak izleyebilen, makinenin en yeni nesil konsolu aracılığıyla olası ayarlamalar veya müdahaleler öneren gelişmiş bir sensör mekanizmasına dayanıyor. iCARE™, önleyici bakım işlevi sayesinde, bileşenlerin güvenilirliğinden ödün vermeden makineyi en yüksek hızlarda çalıştırma olanağı da dahil olmak üzere dokumacılara önemli faydalar sağlıyor.

Fuar için Itema müşterisi Bursa merkezli Erka’nın tedarik ettiği R9500-2, 2200 mm dokuma genişliğinde esnek bir giyim tarzı kumaş dokunacak.

Pazardaki en çok yönlü rapierli makinelerden olan Itema R9500-2, giyim uygulamaları için iSAVER® yeniliğiyle ITM 2022’de ziyaretçilerin ilgisine sunulacak

En yüksek hızlarda maksimum güvenilirlik, Itema Airjet A9500-2

ITM 2022 fuarında sergilenecek bir diğer çözüm ise Itema airjet dokuma makinelerinin ikinci jenerasyonu  A9500-2 olacak. Yüksek üretkenlik için tasarlanan makine, azaltılmış enerji ve hava tüketimi seviyelerinin yanı sıra üst düzey makine güvenilirliği sağlıyor. En yüksek makine hızlarını maksimum güvenilirlikle birleştiren Itema gücü teli çerçeveleri SKYFRAME®’e sahip olan A9500-2, ek olarak, tekstil uzmanlığını çift atkı atmalı dokuma ile gösterilecek.

Fuar için Itema müşterisi Erka’nın temin ettiği, 2200 mm dokuma genişliğindeki A9500-2’de, tipik bir Türk giyim stili kumaş dokunması gösterilecek.

Itema Rapier R9500-2’nin geniş versiyonu, perde kumaşlar için çok yönlü çözüm

ITM 2022’de sergilenecek diğer bir Itema çözümü ise son dönemin en başarılı rapier makinelerinden olan Itema R9500-2’nin geniş versiyonu olacak. Döşeme ve döşemelik kumaş dokuma makineleri tedarikinde güvenilir bir partner olan Itema, fuarda sofistike perde kumaşları dokuyarak R9500-2’nin üstün çok yönlülüğünü sergileyecek. 3600 mm dokuma genişliğindeki ve sınıfının en iyisi Itema cihazlarıyla dolu olan R9500-2, fuarda sergilenmek üzere, doğrudan yüksek kaliteli perde kumaşlarının lider üreticilerinden Berteks Tekstil tarafından tedarik edilecek.

Itema ayrıca dokuma makinelerinin yanı sıra eksiksiz hizmet yelpazesini de ITM 2022 fuarında tanıtacak. Firma bu hizmetlerle; yükseltme ve dönüştürme kitleri ve hasarlı veya kırık parçaların orijinal yedek parçalarla değiştirilmesi dahil olmak üzere Itema dokuma makinelerinin tüm kullanım ömrü boyunca kapsamlı ve özenli bir desteği garanti ediyor.

ITM 2022 Fuarı katılımcılarıyla irtibata geçmek veya sizde ITM 2022 Fuarı'na katılım haberinizi yayınlatmak  isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.


    Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi