Ana Sayfa » Dokuma » Itema Prestijli İtalyan Meccatronics Ödülü 2016’yı Kazandı

Itema Prestijli İtalyan Meccatronics Ödülü 2016’yı Kazandı

Itema Prestijli İtalyan Meccatronics Ödülü 2016’yı Kazandı
Itema Prestijli İtalyan Meccatronics Ödülü 2016’yı Kazandı

Itema prestijli İtalyan Meccatronics Ödülü 2016’yı kazandı. Endüstri Derneği ‘Unindustria Reggio Emilia’, 10. Yıllık İtalyan Meccatronics Ödülü için Itema’yı layık buldu. 5 finalist arasından Itema, küresel tekstil makinaları sektöründeki lider rolü ve sürekli AR-GE ile inovasyon yatırımları, Kilometro Rosso Bilim ve Teknoloji Parkında kurulan gelişmiş araştırmalar merkezi ItemaLab ile seçildi.

Üst sınıf dokuma makinaları, yedek parça ve servis hizmetleri alanında dünyanın en büyük özel sermayeli üreticisi Itema, 2016 İtalyan Meccatronics Ödülünü almaktan gurur duyduğunu açıkladı. Meccatronics Klübü ve Endüstri Derneği Unindustria Reggio Emilia tarafından 5 finalist arasından seçilen Itema’ya, 23 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilen bir resmi törende prestijli ödülün 10. edisyonu takdim edildi.

Bilim Komitesi Itema’yı, yüksek teknoloji inovatif dokuma makinalarını geliştirerek çığır açıcı gelişmeler sağlayan, mekatronik (meccatronic)  çözümlerin vizyoner uygulaması nedeniyle seçti. Jürinin ödülü neden verdiğini şu resmi duyuru özetliyor; “Itema, tekstil makinaları endüstrisinde küresel liderliği ve yüksek rekabetçi bir pazar olan İtalya’da önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor.  Geliştirmeyi nasıl yapacağını bilmesi, hemen hemen her kumaş tipi için son derece yenilikçi kapsamlı bir portföydeki mekatronik dokuma makinaları ve  araştırma ve teknolojik yenilikte sürekli yatırımları sayesinde üç mekiksiz atkı sistemi teknolojisini (rapier, airjet ve projektili) kapsayan  çözümleriyle rakipleri arasında benzersiz oluşuyla ödüle sahip oldu. KilometroRosso Bilim ve Teknoloji Parkı’nda bulunan Itema’nın gelişmiş araştırma ve inovasyon merkezi ItemaLab’a hayat verdiği ve, dokuma sektöründe devrim için ‘geleceğin tezgahı’nı (yapay zeka ile çalışmasını ve performans parametrelerini kendi ayarlayan bir tezgah) geliştirmeyi yaşam misyonu yaptığı için layık görüldü.”

Itema prestijli İtalyan Meccatronics Ödülü 2016’yı kazandı

Itema CEO’su Carlo Rogora şunları söyledi; “Bu olağanüstü onaylama tüm araştırmacılarımız, mühendislerimiz ve iş ortaklarımızın her birine hak edilmiş bir madalya vermeye benziyor. Itema’nın diğer ileri görüşlü şirketler arasından; en ‘iyi’ ve mekatronik yenilikler alanındaki İtalyan firmalarının en ‘değerli’si seçilmesi bizim için büyük bir onurdur. Ancak, özellikle Brembo gibi bizden önce bu ödülü kazananların niteliğini düşündüğümüzde, bu prestijli ödül bizi son derece gururlandırdı.

Carlo Rogora sözlerini şöyle sürdürdü; “Artan rekabete dönük olarak ve değişen koşullarda bizim ana stratejimiz inovasyona devam etmek olmuştur ve olacaktır. Itema her yıl önemli bir yatırım yapıyor ve karın bir bölümü sürekli AR-GE’ye gidiyor.  İki yıl önce ItemaLab’ı açmaya ve burayı firmanın çığır açıcı inovasyon merkezi yapmaya karar verdik. ItemaLab’daki görevli mühendisler sadece ve tamamen çığır açıcı, hiç görülmemiş, oyunun kurallarını değiştirecek yeniliklere odaklanıyor. Dokuma operatörünün günlük çalışmasını basitleştiren ve kolaylaştıran akıllı dokuma çözümlerini tasarlama ve oluşturmada yardımcı olan mekatronik, stratejimizin önemli unsurlarından biridir. Mekatronik çabalarımız sayesinde biz konuşurken ‘geleceğin dokuma tezgahı’ şekilleniyor. Sizin için gelen daha fazla Itema markalı inovasyon için bizi izlemeye devam edin.”

Tekstil Dokuma Haberleri

Prelle 200 yıllık ipek kumaş geleneğini inovasyonla birleşiyor

Fransa’nın Lyon şehrinin en eski ipek üreticilerinden biri olan, alanında tek aile şirketi Prelle, kralların kumaşı olarak da bilinen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied