26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Itema Surat Bölgesi’ndeki dokumacılarla SITEX 2024’te buluştu

DokumaItema Surat Bölgesi’ndeki dokumacılarla SITEX 2024’te buluştu

- Dokuma Haber Sponsoru -

Dokuma makineleri, OEM yedek parçaları ve entegre hizmetler dahil olmak üzere gelişmiş dokuma çözümlerinin küresel önde gelen tedarikçilerinden Itema, Hindistan pazarı ile bağlarını güçlendirmeye devam ediyor. 6-8 Ocak tarihleri arasında Surat Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde (SIECC) düzenlenen SITEX 2024 fuarına katılan firma, 231 numaralı standında hem çözümlerini öne çıkardı hem de Surat Bölgesi’ndeki varlığının altını çizdi. 

Itema, Surat’taki dokumacıların süslü, sofistike ve modaya uygun Saree ve kadın elbisesi kumaşlarını en iyi şekilde üretmesini sağlayan rapier makineleriyle Güney Gujarat Bölgesinde lider tedarikçi konumda bulunuyor. Itema çözümleri mükemmel çok yönlülüğü ve üstün tekstil ustalığı ile üreticilerin ilk tercihi olmayı başarıyor. Surat bölgesindeki fabrikalarda kurulu olan Itema rapier R9500 ve R9000 ailesi modellerinin etkileyici yüksek sayısı, Itema dokuma teknolojisinin dokumacılar tarafından farklı iplikler ve dokuma desenleri ile yapılan kumaşları üretmek için temel tercih olduğunu kanıtlıyor.

“Surat’ta lider dokuma makineleri tedarikçisi olmaktan gururluyuz” Görsel Kaynak: Itema

“Surat’ta lider dokuma makineleri tedarikçisi olmaktan gururluyuz”

Itema Weaving India Satış Genel Müdürü Sammeer Kulkarni; “Itema’nın Surat Bölgesi’nde tercih edilen üst düzey dokuma makineleri tedarikçisi olduğun gururla teyit edebiliriz” dedi. 2023 yılında Suratlı dokumacıların gelişmiş rapierli dokuma makineleri için Itema’ya önemli sayıda sipariş verdiğini belirten Kulkarni, bunun Itema’nın pazardaki varlığını ve aynı zamanda bölgesinin tekstil endüstrisinin modernizasyonunu doğruladığını kaydetti. Kulkarni; “SITEX, müşterilerimizle buluşmak, yeni projeleri ve gelecekteki gelişmeleri tartışmak için mükemmel bir fırsat oldu” diye konuştu.

Itema, SITEX’te 3800 mm dokuma genişliğinde ve 6144 kancalı jakarlı ağızlık açma makinesine sahip Stäubli LX PRO ile donatılmış bir rapierli R9500-2 dokuma makinesi sergiledi. Stäubli standında sergilenen bu dokuma makinesi, fuar boyunca bölgedeki fabrikalarda geleneksel olarak üretilen bir kumaşı dokudu ve yerel dokumacıların üretim ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapılandırıldı. 

Sergilenen R9500-2’nin yanı sıra, Itema personeli tüm dokuma yeniliklerini ve son şirket güncellemelerini ziyaretçilere göstermek için fuar boyunca hazır bulundu. Itema (ve önceki markalar Somet, Vamatex ve Sulzer), yedek parçaları ve satış sonrası gelişmiş çözümleri, makine performansını optimize etmek için özelleştirilmiş yükseltme kitleri ve mevcut dokuma tezgahlarında en son Itema yeniliklerinin güçlendirilmesi ve elektrik, elektronik ve mekanik onarımlar gibi dokuma makinelerine yeni bir hayat veren fırsatlar ziyaretçilerle paylaşıldı. 

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler