26.8 C
İstanbul
Pazartesi, Haziran 24, 2024

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

İtalyan tekstil makineleri siparişleri 2024’ün ilk çeyreğinde sabit kaldı

İtalyan tekstil makineleri sektörü için 2024 yılı...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Itema Teknik Dokumada Üstünlüğünü Gösterdi

DokumaItema Teknik Dokumada Üstünlüğünü Gösterdi

- Dokuma Haber Sponsoru -

Itema Teknik Dokumada Üstünlüğünü Gösterdi
Itema Teknik Dokumada Üstünlüğünü Gösterdi

Itema teknik dokumada üstünlüğünü gösterdi. Itema, 13-15 Eylül tarihleri arasında, Techtextil INDIA’daki C109 numaralı standında teknik kumaşlar için sınıfının en iyisi dokuma yeniliklerini sergiledi.

Sınıfının en iyi dokuma makineleri, yedek parçaları ve hizmetlerinin en büyük özel sektör üreticisi Itema, 13-15 Eylül tarihleri arasında Bombay’daki Bombay Konferans ve Fuar Merkezi’ndeki Techtextil India (Salon 7 – Stand C109) fuarına katıldı.

Sulzer, Somet ve Vamatex tarihi markalarının birleşmesiyle, 180 yılı aşkın birikim ve uzmanlıkla yola çıkan Itema, teknik kumaş dokuması için gelişmiş dokuma makinelerine olan trendde artış kaydediyor ve İtalyan teknolojileri lideri, bu trendin yakın gelecekte de sürmesini bekliyor.

Hindistan pazarına odaklanarak, birçok ticaret ve tekstil uzmanı, dünya çapındaki eğilimi yansıtan sürekli artan bir iç taleple, teknik tekstilleri geleceğin pazar segmenti olarak tanımlıyor.

Itema 2002 yılından bu yana, Hindistan pazarındaki değerli müşterilerine eksiksiz bir çözüm ve hizmet ile, en yüksek standartlarda dokuma çözümleri sunmak adına; 50’den fazla çalışan, satış ve satış sonrası desteğiyle Hindistan pazarında yer alıyor. Firma Bombay, Coimbatore, Yeni Delhi ve Ichalkaranji’deki gelişmiş tamir merkezlerine sahip.

Itema teknik dokuma: üç dokuma teknolojisi

Itema teknik tekstil üreticilerine,  teknik uygulamalar için en geniş kapsamlı kumaş dokuması için; bugün piyasadaki en kapsamlı portföy olan lider Rapier, Airjet ve Projektilli atkı teknolojilerini sunarak benzersiz bir konumdadır.

Rapier R9500 tezgahı, yakın geçmişte en başarılı rapier dokuma tezgahı oldu.  Teknik uygulamalar göre kişiselleştirilmiş versiyonları sürekli olarak pazara sunuldu; bunun içinde OPW Hava Yastığı, Cam Elyafı, Elek Bezi ve 540cm dokuma genişliğine kadar diğerleri bulunuyor. Yeni ve gelişmiş cihazlar, Itema tarafından üretilen R9500’i en ince monofilament iplikler, yüksek mukavemetli multifilament iplikler ve çoklu atkı seçmeli kumaşlar dahil olmak üzere; tüm teknik tekstil ürünlerinin üretimi için mükemmel bir makine haline getiriyor.

Piyasadaki en yenilikçi airjet dokuma makinesi olan airjet A9500, merak uyandırıyor ve gerçek teknoloji isteğini tetikliyor. Makine özellikle tıbbı uygulamalar ve otomotiv kumaşlarında önemli referanslarını biriktirmiş durumda. Belirli teknik uygulamalara baktığımızda; Itema airjet A9500 benzersiz performanslara ve en yüksek üretkenlik ile üstün tekstil verimliliği eşleştirerek, inkar edilemez yararlar sağlıyor.

Özel bir makine; A9500

Itema A9500, kardan mili olmaksızın bağımsız motorlu jakar için önceden ayarlanmıştır; bu ise, spesifik teknik tekstillerin (örneğin Airbag OPW gibi) herhangi bir hız sınırlaması olmaksızın dokunmasına imkan tanıyor. Çok yüksek yoğunluklu kumaş dokuması söz konusu olunca, A9500 sınıfının en iyi sonuçlarını sağlamak için özel cihazlarla özelleştirilmiştir. En önemli bileşenler makine kontrolü ve güvenilirliğini sağlamak için takviye edilmiştir; ve Itema patentli cihazlar tüketimin azaltılmasını ve üstün tekstil verimliliğini garanti ediyor.

Teknik kumaşlar,  atkı atma sisteminin benzersiz çok yönlülüğü ve güvenilirliği sayesinde, efsanevi ve benzersiz projektilli  P7300HP’nın uzmanlığı altındadır.  Pozitif atkı transferinin eşsizliği ve tek oluşu, projektilli tarafından tahrik edilen ve eşsiz verimlilik sağlayan atkının hiçbir değişim olmadan yakalanmasına ve taşınmasına dayanıyor.

P7300HP projektilli dokuma meraklılarından büyük ilgi görmeye devam ediyor ve 655cm’ye kadar dokuma genişliğinde en geniş kumaşları ile; tarım tekstilleri, jeotekstiller ve halı sırt kumaşları gibi yüksek özel malzemeler için yenilmemiş ve rakipsiz bir kıyaslamayı temsil ediyor. Dokuma bandı iplikleri söz konusu olduğunda, Itema’nın projektilli makinesi, piyasadaki tüm diğer atkı teknolojilerine kıyasla en yüksek performansı sağlıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler