Ana Sayfa » Dokuma » Itema’nın yeni CEO’su Ugo Ghilardi göreve başladı

Itema’nın yeni CEO’su Ugo Ghilardi göreve başladı

CEO olarak atanan Ugo Ghilardi, firmanın yeni geliştirmelerine ve büyümesine odaklanacak.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Radici Group’un bir parçası olan dokuma makineleri, yedek parçaları ve entegre hizmetleri dahil gelişmiş dokuma çözümleri uzmanı Itema’da Yönetim Kurulu Ugo Ghilardi’yi yeni CEO (İcra Kurulu Başkanı) olarak atadı. 2 Mart 2020 tarihinden itibaren yeni görevine başlayan Ugo Ghilardi, dikkat çeken bir mesleki tecrübeye ve uzmanlığı ile biliniyor.

Ghilardi, takım tezgahları alanında dünya lideri olan Alman-Japon çok uluslu DMG Mori şirketinde uzun ve başarılı bir kariyere sahip oldu. Bu grupta en son, EMEA Bölgesi Satış ve Servisi Bölge Yönetim Kurulu Genel Müdürlüğü ile DMG Mori Europe CEO’su olarak görev aldı.

Itema yönetiminin yeni CEO’ya güveni tam

Itema Yönetim Kurulu Başkanı Gianfranco Ceruti yaptığı açıklamada Itema Group’un yeni CEO Ugo Ghilardi’nin uluslararası pazarlardaki zengin bilgi birikiminin ve makine endüstrisindeki deneyimlerinin Itema’ya katkı sağlayacağını söyledi. Ghilardi’nin sahip olduğu özelliklerin Itema’yı ileriye götüreceğine dikkati çeken Ceruti; “Ghilardi’nin operasyon faaliyetlerindeki olağanüstü ustalığı ve müşteri odaklı tavrı nedeniyle, grubumuza öngörü ve vizyonla rehberlik edeceğine ve pazardaki konumumuzu ve yapısal sağlamlığımızı güçlendireceğine inanıyoruz” dedi.

Yapılan resmi açıklamada Ugo Ghilardi’ye Itema yönetiminin tam desteği ve güveni özellikle vurgulanıyor. Ghilardi’nin yeni CEO olarak atanmasındaki temel faktörlerden biri şirkete köklü yakınlığı olarak belirtiliyor. Itema hisselerinin %60’ını elinde bulunduran Gianni Radici ailesinin mirasçıları adına Angelo Radici’nin belirlediği ve diğer hisselerin sahipleri Arizzi ve Torri ailelerinin hem fikir olduğu stratejik vizyon ise diğer bir etken olarak kaydedilmiş.

Angelo Radici şunları söyledi; “Ghilardi, küresel iş senaryolarının mükemmel anlaşılmasına ek olarak, kendi bölgemizden geliyor ve tekstil endüstrisinin geleneksel ve tarihi gelişimini iyi biliyor. Bizim için önemli olan, mevcut müşterilerimize sunulan çözümlerde geleneksel mükemmel kalite seviyemizi korumak ve şirketi yeni iş alanlarına doğru genişlemesini yönetmek için, Grubumuzun liderliğini büyük yönetim kapasitesine sahip birine emanet etmek olduğuna inanıyorum. Bütün bunlar bizi her zaman farklı kılan sürdürülebilirlik misyonumuz ile uyumlu olarak, eminim ki Ghilardi somut eylemlere dönüştürecektir.”

Zorlu bir hedef, net bir strateji

Ugo Ghilardi’nin kapsamlı küresel liderlik deneyimi ve sektörde kanıtlanmış geçmişi, Grubun mevcut konumunu güçlendirmeye ve yeni pazar paylarını kazanmasına, ayrıca şirket ve hissedarlar için her zaman için birincil öneme sahip olan Itema’nın endüstriyel kapasitesini ve yeteneği geliştirmeye odaklanacak.

Açıklamada bu hedefin uluslararası pazarlardaki dalgalanmalar ve istikrarsızlık ile güvensizlik yaratan makro-ekonomik sebepler nedeniyle kolay ve açık olmadığı, belirsizliklerin ortaya çıktığının altı çiziliyor.

Itema’nın yeni CEO’su Ugo Ghilardi göreve başladı
Itema’nın yeni CEO’su Ugo Ghilardi göreve başladı

Ugo Ghilardi yüksek motivasyonla işe başladı

Zengin bir bilgi birikimi ve deneyimle Itema Group’ta CEO koltuğuna oturan Ugo Ghilardi; yüksek bir özveri ve motivasyon ile yola çıktı. Ghilardi, Itema’nın geçmişinin ve kuruluş şeklinin, marka yaratılışının ve pazara garanti edilen geleneksel kalite düzeyinin Itema’nın temel felsefesini temsil ettiğini belirtiyor. Ghilardi, bu felsefenin şirketin daha da büyümek için karşılaştığı zorlukları güvenle aşmasını sağladığını kaydediyor.

“Itema’ya, çalışanlarına ve ürünlerine inanıyorum” diyen Ugo Ghilardi sözlerini şöyle sürdürdü; “İnovasyon, bu şirketin sürekli büyümesi için temel değer olmaya devam ediyor; ve ürün geliştirmeden operasyon yönetimine kadar tüm seçimlerimizde bunu sürdüreceğiz. Misyonumuz, artık her zamankinden daha fazla, müşterilerimize sadece gelişmiş ve yenilikçi ürünler sunmakla kalmayıp; prosesin ayrılmaz bir parçası olarak her şey dahil bir yardım sunmaktır. Söylediğim gibi, müşterilerimiz şirket dışında değil, tam olarak yanımızda, gerçek bir partner olarak görülmeyi hak ediyor. Itema’nın birçok önemli pazardaki güçlü konumunu gelecek için sağlamlaştırmaya; ve Itema’nın müşterilerine uzun vadeli büyüme ve değer yaratmalarına hizmet etmeye odaklanacağım.”

Ugo Ghilardi’nin sağlam liderliği altında Itema, yeni zorlukları aşarak ve müşteri ihtiyaçlarına odaklanarak yeni başarı zirvelerine ulaşmayı hedefliyor.

Itema Group CEO’su Ugo Ghilardi kimdir?

Ugo Ghilardi, 1994 yılında Trento Üniversitesi’nden Organizasyon ve Yönetim bölümünden mezun olduktan sonra; çok uluslu mekanik şirketlerde birçok önemli liderlik pozisyonunu kapsayan etkileyici bir kariyere başladı. 1999-2006 yılları arasında IMU SpA International Machine Tools’da görev alan Ghilardi, 2006 yılında Alman-Japon çok uluslu grubu DMG Mori’ye katıldı. Burada farklı bölümlerde yöneticilik görevleri üstlenen Ghilardi en son grubun EMEA bölgesi yöneticiliğini yürüttü. Ghilardi 2 Mart 2020 tarihi itibariyle Itema Group’un CEO’su olarak kariyerinde yeni bir sayfa açtı.

55 yaşındaki Ugo Ghilardi, evli ve üç çocuk babası olarak Kuzey İtalya’nın Bergamo bölgesinde yaşıyor.  Akıcı derecede İngilizce ve İtalyanca bilen Ghilardi, iyi düzeyde İspanyolca, Fransızca ve Almanca biliyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Stäubli TIEPRO çözgü bağlamada verimliliği artırıyor

İlk kez 2019 yılında pazara sunulan Stäubli TIEPRO çözgü bağlama makinesi, kısa sürede dünya çapında ünlü dokuma fabrikaları tarafından...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied