Hesabım

Ana Sayfa » ITM » ITM 2022’de halıya dair her şey Vandewiele standında

ITM 2022’de halıya dair her şey Vandewiele standında

Vandewiele halı sektörü için dokuma ve taftingden, iplik ekstrüzyonuna kadar kapsamlı çözümlerini ITM 2022’de sunacak.

Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Halı ve kilim dokumaları teknolojileri uzmanı Vandewiele, Türkiye’den ve dünyadan dokumacıları 14-18 Haziran tarihleri arasında İstanbul, TÜYAP’ta düzenlenecek ITM 2022 fuarında ağırlayacak. Firmanın Türkiye pazarındaki iştiraki Vandewiele Turkey, Salon 2’deki 215A numaralı standında RCE+ halı dokuma makinesinde geleneksel olarak dokunmuş birçok halıyı sergileyecek. Fuara katılan ziyaretçiler ayrıca Fast Creel, dijital olarak kontrol edilen RCF makinesi, kesme bukle havlı dokuma makineleri ve hafif halıları dokumak için özel makineleri ve bunlarda üretilen halı numuneleri de Vandewiele standında inceleme imkanı bulacak. Kesik havlı halıların düz dokuma ve sisal görünümlü halı kombinasyonlarının yanı sıra en yüksek halı kaliteleri de dokuma tarağında 1000 d/m 10 renk, 1200 d/m ve 1500 d/m ile 5.000.000 nokta/m²’ye kadar gösterilecek.

Vandewiele ITM 2022 fuarında Colortec 1/10” tafting sistemini ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Hav ipliklerinin dijital kontrolü (IPD olarak da adlandırılan aktif iplik beslemesi) sayesinde geliştirdiği ve geleneksel Axminster halı makineleriyle rekabet eden sistem, 8 renkte veya 1/7” geyc ölçüsünde yüksek çözünürlüğe sahip bulunuyor. Düz halılar, suni çim ve fayans ve diğer uygulamalar için sayısız makinelerinin de öne çıkacağı Vandewiele standında terbiye segmentinde ise, Bejimac tarafında, yeni otonom kesme makinesi ATSH sergilenecek. Firma arka kaplama çözümleri için enerji tasarrufunu odağına alacak.

Vandewiele, Bonas JI jakar yelpazesine en yeni ilavesini ITM fuarında tanıtacak

Vandewiele, Bonas JI jakar yelpazesine en yeni ilavesini ITM fuarında tanıtacak

Vandewiele’nin başarılı Bonas JI jakar yelpazesine en yeni ilavesi JIL fuar boyunca ziyaretçilere sunulacak. JIL, müşterilere aynı makine yelpazesinde daha yüksek kanca kapasiteleri sağlayan JI serisinin mantıksal uzantısını ifade ediyor. JI ürün yelpazesinde 11520’ye kadar kanca kapasiteleri mümkün olurken, firma ayrıca daha da büyük kapasitelere ihtiyaç duyulması halinde, tek bir makinede 31000’den fazla kancaya çıkan SI makinesini de sunuyor.

ITM 2022 fuarında yer alacak Bonas JIL, Vandewiele standında, kendilerinin özel üst yapısını kullanan bir Picanol Optimax 190cm dokuma makinesi de gösterilecek ve klasik vinç/iskele kurulumlarından çok daha düşük bir çatı yüksekliğine sahip çok kompakt bir kurulum sağlanacak. Fuar boyunca tam tekrar tasarımı ile 9600 kanca JIL dokuma döşeme kumaşı gösterilecek. Kullanıcı dostu ve pratik kontrol yazılımı da dokuma makinesinin yanında sunulacak.

ITM 2022’de halıya dair her şey Vandewiele standında

DHS3 serisi termo fiksajda benzersiz düzgünlük seviyesi sunuyor

Vandewiele’nin gelişmiş termo fiksaj çözümleri sunan markası Superba, sıcak havayla termo fiksaj serisi DHS3 ile fuarda yer alacak. Benzersiz bir düzgünlük seviyesi ve ipliğe oldukça homojen bir sabitleme özelliği katan bu üç katmanlı termo fiksaj işlemi, ayrıca leke direnci veya artırılmış hacim sağlıyor ve azaltılmış zemin alanında yüksek enerji tasarrufu sunuyor.

ITM 2022’de sergilenecek bir diğer Superba ürünü, uygulama alanını halı ipliği alanının ötesine taşıyan B403 otomatik sarıcı olacak. Bireysel iğ motorizasyon tahrikiyle gerçek bir teknolojik atılıma işaret eden B403, sabit bir tansiyon sarma işleminin yanı sıra doğru bir bobin uzunluğu ölçümü ve her bir iplik konumu için benzersiz bir kalite kontrolü sağlıyor.

Bunların yanı sıra ITM 2022 fuarında Vandewiele’nin BXE ekstrüzyon hattı, MF400 tekstüre makinesi ve Superba hatları ile fiksaj öncesi tamamlayıcı işlemler olarak MCD3 degrade boyama makinesi de yer alacak. Müşteriler, Factory 4.0 konseptine uyum sağlamak için bulut bilişim aracılığıyla ‘TEXconnect’ denetim sistemine bağlanabilen Vandewiele makineleri ile aynı zamanda dijitalleşmenin olanaklarından da faydalanıyor.

ITM 2022 Fuarı katılımcılarıyla irtibata geçmek veya sizde ITM 2022 Fuarı'na katılım haberinizi yayınlatmak  isterseniz aşağıdaki formu doldurmanız yeterli.


    Daha Fazla ITM 2022 Katılım Haberi