30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

ITM 2024 ziyaretçi ve katılımcı sayısıyla başarısını ortaya koydu

FuarlarITM 2024 ziyaretçi ve katılımcı sayısıyla başarısını ortaya koydu

- Haber Sponsoru -

Tekstil teknoloji liderlerinin en önemli buluşma noktalarından biri olan ITM 2024 Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarı, 4-8 Haziran tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde sektörün yeniliklerine sahne oldu. 120 bin metre karelik bir alanda 13 salonda düzenlenen fuarda dokumadan eğirmeye, baskıdan örmeye tüm segmentlerde en son teknolojiler tanıtıldı. Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş ve Teknik Fuarcılık A.Ş. ortaklığı, Tekstil Makine ve Aksesuar Sanayicileri Derneği (TEMSAD) iş birliğiyle düzenlenen ITM 2024; gerek katılımcı ve ziyaretçi sayısı gerekse de makine satışlarıyla yeni rekorlara imza attı. 71 ülkeden 1385 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı ITM 2024 Fuarı’nı %45’i yurt dışı, %55’i yurt içi olmak üzere 99 ülkeden 66.200 kişi ziyaret etti.

Vize serbestliği ülke çeşitliliğini artırdı

İstanbul’un ulaşım kolaylığı ve vize sorununun olmaması sebebiyle ITM 2024 fuarı, dünyanın dört bir yanından binlerce ziyaretçiyi ağırladı. Ziyaretçilerin geldiği ülkeler sırasıyla şöyle: Afganistan, Arnavutluk, Cezayir, Angola, Ermenistan, Avusturalya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Burkina Faso, Kanada, Çin, Kolombiya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Mısır, Estonya, Etiyopya, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yunanistan, Guatemala, Honduras, Hong Kong, Macaristan, İzlanda, Hindistan, Endonezya, İran, Irak, İrlanda, İtalya, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kore, Kosova, Kuveyt, Kırgızistan, Letonya, Lübnan, Liberya, Libya, Litvanya, Makedonya, Malezya, Morityus, Meksika, Moldova, Moğolistan, Karadağ, Fas, Hollanda, Nijerya, Umman, Pakistan, Peru, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Ruanda, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, Sri Lanka, Sudan, İsveç, İsviçre, Suriye, Tayvan, Tacikistan Tayland, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkmenistan, Tuvalu, Türkiye, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık, Amerika, Özbekistan, Vietnam, Yemen ve Zimbabve.

71 ülkeden 1385 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı ITM 2024 Fuarı’nı %45’i yurt dışı, %55’i yurt içi olmak üzere 99 ülkeden 66.200 kişi ziyaret etti   Görsel Kaynak: Textilegence
71 ülkeden 1385 firma ve firma temsilciliğinin katıldığı ITM 2024 Fuarı’nı %45’i yurt dışı, %55’i yurt içi olmak üzere 99 ülkeden 66.200 kişi ziyaret etti Görsel Kaynak: Textilegence

ITM 2024’ün ziyaretçi bilet fiyatları eleştirilerin odağı oldu

Bazı katılımcı firmalar ITM 2024 fuarının ziyaretçi giriş ücretinin yüksek fiyatlı olmasının ziyaretçi sayısını olumsuz etkilediğini belirtirken bunun yanı sıra fuara makine getirmenin de oldukça maliyetli olduğuna dikkat çekti. Bazı katılımcılar bu nedenle yalnızca nihai ürünlerin yer aldığı veya dijital gösterimlerin yapıldığı stantları tercih ettiklerini aktardı. Öte yandan pek çok firma daha ilk günden makine satışlarını gerçekleştirerek fuara hızlı bir başlangıç yaptı.

ITM, fuarın ikinci günün akşamında TÜYAP Otel’de düzenlenen galada, katılımcıları ve basın mensuplarını ağırladı. Galada ikramlar ve akşam yemeğinin yanı sıra canlı müzik ve yerel halk danslarının yapıldığı gösteriler yer aldı. Etkinlikte ayrıca küresel tekstil endüstrisine sağladığı katkılar için CEMATEX eski başkanı Ernesto Maurer’e bir hatıra özel işlemeli çini tabak hediye edildi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler