Jakob Müller Dar Dokumada Perspektifi Genişletti

Kullanım alanı sürekli artan dar dokuma ürünleri için yenilikçi çözümler sunan Jakob Müller, daha esnek, daha akıllı ve daha verimli dokuma makineleriyle gücünü gösteriyor.

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Jakob Müller Dar Dokumada Perspektifi Genişletti
Jakob Müller Dar Dokumada Perspektifi Genişletti

Dar dokuma teknolojileri uzmanı Jakob Müller katıldığı ITMA 2019 fuarından elde ettiği başarılı sonuçlarla memnun ayrıldı. Fuar boyunca Jakob Müller standına bin firma ziyareti gerçekleştiği açıklanırken, çok sayıda yenilikçi çözüm ve uygulamanın gösterildiğinin altı çizildi. Özellikle MDW teknolojisinin (Çok yönlü dokuma) dar dokuma alanında bir ilk olduğu belirtildi. ITMA fuarının ilk gününde gerçekleştirilen bandolu tanıtım ziyaretçiler tarafından keyifle izlendi.

Jakob Müller standında en dikkat çeken yenilik yeni etiket dokuma makinesi MÜGRIP® MBJ8 rapier dokuma makinesi oldu. 680 rpm (devir/dakika) üretim hızına ve maksimum 1,388mm tarak genişliğine sahip olan makine, kenarları kesilmiş etiketlerin, imajların ve teknik dar kumaşların verimli üretilmesini sağlıyor. MDW®  (Çok Yönlü Dokuma) teknolojisi, NFM® dar dokuma makineleri ve MÜGRIP® MBJ8 fonksiyonel ve verimli iplik yerleştirme tertibatıdır.

Bir başka yenilik VELVEDGE® kenarlar ise, sıcak tel, ultrasonic ve lazer etiket kesme sistemlerinin yerini alıyor. Sonuç olarak, doğrudan cilt üzerine giyilen en kaliteli giysiler için ideal çözümdür.  Bu nedenle VELVEDGE®, etiket uzun süreli giyim performansı nedeniyle spor kıyafet markalarının dikkatini çekiyor.

Özel katmanlı cihaza sahip NFM® 53 2/84 MDW® iğneli dar dokuma tezgahı da Jakob Müller standında gösterildi. Bu makinede, Jakob Müller sonunda ısıtılmış bir iç tabanı bulunan bir Mammut® outdoor yürüyüş botuna giren iletken bir iplikli özel bir bant gösterdi. Akıllı telefon ile Bluetooh bağlantısının yanı sıra, bir sıcaklık sensörü, elektronik kontrol ve sıcaklık ayarı mümkün olabiliyor. İlgili uygulama sadece ısıtmanın açılıp kapatılmasını ve dört sıcaklık seviyesinin önceden seçilmesini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda akünün şarj durumunu da gösteriyor.

Jakob Müller NFM® 53 4/66, NFMJ 80 6/66 ve MD 4/85

NFM® 53 4/66 yüksek performanslı iğneli dar dokuma tezgahı Jakob Müller’in geliştirdiği son ürünler arasında bulunuyor. Hafif ve orta ağırlıktaki elastik ve elastik olmayan bantların üretimi için tasarlandı. Makine tasarımındaki ‘M’ modüler kelimesini simgeliyor ve bu müşteriler için basitleştirilmiş modifikasyon ve genişleme olanakları, artan verimlilik ve daha yüksek üretkenlik anlamına geliyor.

Jakob Müller tarafından tasarlanıp üretilen NFMJ 80 6/66 jakarlı yüksek performanslı iğneli dar dokuma makinesi türünün dünyadaki en büyük makinesi konumunda.  SPE3 jakar ünitesi 1,536 fonksiyona sahiptir ve böylece elastik ve elastik olmayan bantların çok ince dişlerle dokunmasını sağlar.

MD 4/85 iğneli dar dokuma makinesi ise orta ağırlıkta bantlar ve kemerler için geliştirildi. MD 4/85 son yıllarda talebi hızla artan yük kaldırma/ indirme ve yük emniyet ürünleri için ideal bir çözüm sağlıyor. MD 4/85 dört dokuma kafası ile 800 rpm hızına ve saatte yaklaşık 480 metrelik bant dokuma gücüne ulaşabiliyor.

Tekstil Dokuma Haberleri

Prelle 200 yıllık ipek kumaş geleneğini inovasyonla birleşiyor

Fransa’nın Lyon şehrinin en eski ipek üreticilerinden biri olan, alanında tek aile şirketi Prelle, kralların kumaşı olarak da bilinen...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied