James Heal Yeni Ölçme Cihazlarını ShanghaiTex 2019’da Sergileyecek

James Heal ürün yelpazesine eklenen yeni ölçme cihazlarını Çin ve Asya pazarlarına ilk kez ShanghaiTex 2019’da tanıtmaya hazırlanıyor.

Textilegence Mart – Nisan 2021 sayısı yayınlandı

Zorlu dönemler belki de en iyi fırsatlar için en uygun zamandır. Textilegence Mart Nisan 2021 sayısında bütün hızıyla süren...

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

James Heal Yeni Ölçme Cihazlarını ShangahiTex 2019’da Sergileyecek
James Heal Yeni Ölçme Cihazlarını ShangahiTex 2019’da Sergileyecek

Dünyanın önde gelen kaliteli tekstil test cihazları ve sarf malzemeleri üreticilerinden James Heal, yenilikçi son teknoloji çözümlerini ShanghaiTex 2019’da W1H28 standında sergileyecek. 25-28 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan fuarda, James Heal kapsamlı test cihazları ürün gamına yeni eklenen aletleri gösterilecek. Sergilenecek yeni aletler ilk kez Asyalı müşterilere tanıtılacak. James Heal’ın Uluslararası Satış Müdürü Javier Manzano ve Ticari Direktörü Andrew Hemingway ve uzman bir ekip, Çin ve Hong Kong’daki uzun vadeli partner Introtech’in desteğiyle stantta hazır olacak.

Çin pazarına giriş yapan cihazları arasında Titan, TruBurst ve TruFade ölçme aletleri ile birlikte performans test yelpazesinden WickView, ProDry ve AquAbrasion bulunuyor. Çekme test cihazı Titan, 5kN ve 10kn kapasiteli modellere sahip. TestWise yazılımla gelen Titan evrensel test cihazı hazır giyim ve nonwoven ürünlerden, kauçuk ve diğer tekstil malzemelerine kadar çok çeşitli uygulamalar için kullanılabiliyor. TestWise yazılımlı pnömatik patlama dayanım test cihazı TruBurst, örme tekstiller, tıbbi tekstiller, nonwovens, kağıt ve plastikler için uygun bir dizi patlama dayanımı ve yorulma testini gerçekleştiriyor. TruFade, tekstil, deri ve diğer malzemelerin ışığa karşı renk haslığını test etmek için kullanılıyor ve tutarlı ve doğru sonuçlar elde etmek için zor bir ışık haslığı testini basitleştiriyor.

WickView nem yönetim test cihazı, bir giysi içindeki nemin transferini izlemek ve kaydetmek; nem yönetimi ve emme davranışlarındaki etkinliğini anlamak için geliştirilmiş bir görünteleme sistemi kullanıyor. Kuruma hızı test cihazı ProDry, başta spor kıyafetleri olmak üzere hızlı kuruyan kumaşların etkin performans gösterdiğini doğrulamak için kullanılır. AquAbrasion, sınıfının öne çıkan hibrid martindale aşınma ölçüm cihazıdır. Bu cihaz, kullanıcılara ıslak ve nemliyken performans göstermesi beklenen; dış giyim ve tekstil ürünlerinin ilk kez kontrollü ıslak aşınma testini mümkün kılıyor.

‘Çin pazarının potansiyeli çok büyük’

James Heal’in Genel Müdürü Amanda McLaren şunları dile getirdi; “Çin bizim için çok önemli bir pazar ve büyüme potansiyeli çok büyük. Her yıl Çin’deki etkinliklere katılıyoruz ve ShanghaiTex sadece Çin’deki tekstil uygulama teknolojisi açısından en önemli fuarlardan biri değil; aynı zamanda tekstil ve modadaki yenilikler ve gelecek trendleri için harika bir uluslararası platform. Yeni ölçme cihazlar yelpazemizi Çin pazarına tanıtacağımız ve en son yeniliklerimizden bazılarını sergileyeceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Tekstil endüstrisinin taleplerini sürekli dinleyerek, yeni ürünler geliştirdiklerini belirten McLaren; müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan ve hatta onu aşan, rekabette avantaj sağlayan cihazlar üretmede kararlı olduklarının altını çizdi.

İngiltere West Yorkshire’deki küresel genel merkezi Halifax’tan 145 yıldır hizmet sunan James Heal; geleneksel tekstil ve akıllı kumaşlardan nonwoven kumaşlar, kauçuk, ahşap ve plastik gibi birçok sektörü kapsayan uzmanlık ile birlikte; malzeme test cihazlarının tutarlı yüksek kalitesiyle ün kazandı.

Yardımcı Materyaller

Pandemi Lupamat Kompresör’ü durduramadı

Basınçlı hava çözümleriyle kompresör sektörünün önde gelen üreticilerinden Lupamat Kompresör, kurumsal yapısının verdiği güçle Covid-19 pandemisi karşısında hızlı ve...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied