Jeanologia’dan Devrimci HDR Çözümü

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » Jeanologia’dan Devrimci HDR Çözümü

Jeanologia, Kingpins China Tour fuarında, işaretleme süresini %30’a kadar düşüren devrimci yeni nesil çözümü HDR lazer sergiliyor. Konfeksiyon bitirme işlemleri için sürdürülebilir teknolojilerde lider İspanyol şirketi, tekstil endüstrisinde lazer üretiminde yeni bir dönem başlatan, basitleştirilmiş tasarımla yeni hiperbolik sistemi Yüksek Dinamik Gamı (High Dynamic Range – HDR lazer ) tasarladı ve patentledi. Jeanologia, 4 Eylül’de Guanghou’da başlayan bu önemli kot endüstrisi etkinliği, 6 Eylülde Shishi’de devam etti ve 8 Eylül’de Hangzhou’da sona eriyor.

Bu yenilikçi teknoloji tasarımcılara ne görüyorlarsa onu elde etmeyi garanti ediyor. Çünkü Jeanologia’nın HDR sistemi imajın dinamik tonlarının kontrasını artırır, böylece gerçekliğe daha yakın bir derinlik düzeyi elde edilir ve sonuçta daha doğal ve 3D tasarıma ulaşılır. Lazer kullanarak gerçekleşe üretim, asla eskisiyle ayı olmayacak, HDR tekstil endüstrisinde yeni bir dönem başlattı.

Jeanologia son 5 yıldır Jean bitim işlemindeki kirletici prosesleri ortadan kaldırmak, tekstil endüstrisinde PP srey veya elle aşındırma işlemlerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan yenilikçi çözümler geliştirmeye odaklandı. Artık, tasarımın basitleştirilmesi, endüstride ortak bir dil yaratılması, tasarımcıların zamandan tasarruf etmesi ve yaratıcılığın arttırılması ve ikincil niteliklerden kaçınılarak bir adım daha ileri gitti. Yüksek Dinamik Gam (High Dynamic Range – HDR lazer ) patenti, Jeanologia’nın Çin’deki denim endüstrisinin, dünya gücü Jean üretimlerinin bakımlarına izin vererek, verimlilik ve sürdürülebilirlik yönünde ihtiyaç duyduğu dönüşümü destekleyen küresel çözümler sunma amacının bir parçasını oluşturuyor.

Asya Pasifik Bölümü Müdürü Borja Trénor; “Çin’deki üretim maliyetleri giderek daha pahalı olurken, Güneydoğu Asya ülkeleri zorlu birer rakip haline geliyor. Jeanologia teknolojisi geleneksel olarak ucuz emek temelli endüstri modelini değiştirme fırsatı yaratıyor ve verimlilik arttıran ve maliyetleri düşüren teknoloji destekli bir modele doğru ilerletiyor” dedi.

Trénor şunları söyledi; “Mevcut coğrafyadan ayakta kalmak isteyen Çinli şirketler, işgücünün daha ucuz olduğu ülkelere taşınmayı önlemek istiyorlarsa, bu dönüşümü şu dört temel direğe oturtarak teknolojik bir sıçrama yapmak zorundadır; verimlilik, yenilik, hız ve ekoloji.”

Jeanologia’dan Devrimci HDR Lazer Çözümü

Jeanologia'dan Devrimci HDR Lazer Çözümü
Jeanologia’dan Devrimci HDR Lazer Çözümü

Jeanologia, Çin endüstrisin için uzman teknoloji ortağıdır

İspanyol şirketi 10 yılı aşkın bir süredir Çin’de bulunuyor ve yenilikçi, yaratıcı ve ekolojik ürünler arayan ana üretim merkezleri için uzman teknoloji ortağı olarak yer alıyor.

Şu anda, Çin’deki jean üretiminin %5’inin DNA’sında Jeanologia teknolojisi bulunuyor. GAP, H&M, Uniqlo, Levi’s, Primark, Lee, Wrangler veya G-Star gibi ihracat odaklı en iyi markaların yanı sıra Jack&Jones, Meters Bonwe ve Peace Bird gibi ulusal pazar markaları da bunu kullanıyor.

Jeanologia: Tekstil teknolojisinde liderler

1993 bu yana, parçalayıcı teknolojisi ve bilgi birikimi sayesinde misyonu, etik, sürdürülebilir ve eko-verimli bir tekstil ve konfeksiyon sektörü yaratmaktır. Firmanın lazer, G2 ozon ve e-akış sistemi tekstil endüstrisinde devrim yarattı. Su, enerji ve kimyasallardan tasarruf ederken atık ve zehirli emisyonları ortadan kaldıran sonsuz tasarım olanakları ve hazırgiyim bitim işlemi sunuyor.

Şu anda İspanyol şirket 5 kıtada müşterilere sahip. ABD, Meksika, Kolombiya, Brezilya, Almanya, İtalya, Portekiz, Hindistan, Çin, Rusya, Japonya, Fas, Bangladeş, Pakistan, Türkiye, Tunus ve Vietnam dahil olmak üzere 50 ülkeye ulaşan makine ve servislerinin ihracatı, toplam cironun %90’ını oluşturuyor.

Levi’s, Polo Jeans, Abercrombie&Fitch, Edwin Japan, Pepe Jeans, Diesel, Tommy Hilfiger, CK, Jack & Jones, Replay gibi en büyük Pazar markaları ve GAP, Uniqlo, M&S, H&M ve diğer önemli perakendeciler, şirket tarafından geliştirilen teknolojiyi kullanarak, Jeanologia’ya güveniyor.

Tekstil Terbiye Haberleri

Sürdürülebilir denim için Monforts ve müşterileri hemfikir

Monforts teknolojileri kullanıcıları sürdürülebilirlik konusunda firmayla aynı vizyonu paylaşarak sürdürülebilir kumaş üretiminde önemli ve öncü çalışmalara imza atıyor. Farklı ülkelerden...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied