Belaruslu firma cam elyafı terbiye hattı için Brückner’e sipariş verdi

JSC Polotsk Steklovolokno, yeni terbiye hatları için Brückner’e büyük bir sipariş verdi.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.
Ana Sayfa » Terbiye » Belaruslu firma cam elyafı terbiye hattı için Brückner’e sipariş verdi

Belarus merkezli cam kumaş üreticisi JSC Polotsk Steklovolokno, üretim kapasitesini arttırmak için Brückner’den çeşitli hatlar sipariş verdi. 2020 yılının sonunda teslimatı planlanan hatlar firmanın cam elyafını ısıyla terbiye, karamelleştirme ve haşıl sökme işlemlerinde kullanılacak.

1958 yılında kurulan JSC Polotsk Steklovolokno firması uzun yıllardır cam kumaşı alanında küresel pazarda tanınıyor. Cam elyafından cam ipliğine, elektrik yalıtımından inşaat cam kumaşlarına, cam örgüden silika malzemesine kadar çok çeşitli ürünler firmanın birçok endüstride başarılı olmasını sağlıyor. Makine mühendisliği ve gemi yapımı, otomotiv ve uçak endüstrisi, elektro-teknik sanayi, metalürji ile askeri ve inşaat endüstrileri bunlar arasında öne çıkıyor.

JSC Polotsk Steklovolokno Brückner hattına yatırım yaptı
JSC Polotsk Steklovolokno Brückner hattına yatırım yaptı

Cam kumaşı pazarının lider üreticileri Brückner’i tercih ediyor

JSC Polotsk Steklovolokno, her yıl 900’den farklı nihai ürün için yaklaşık 55 bin ton cam kumaşı üretiyor.  Firma büyüyen pazar talebine yanıt verebilmek için, cam elyafının ısıyla terbiyesi, karamelleştirilmesi ve haşıl sökülmesi için Brückner’e çeşitli hat siparişleri verdi. Alman mühendisliğinin temsilcisi olan Brückner, bir aile şirketi olarak 70 yılı aşkın süredir tekstil endüstri ve teknik uygulamalar için hatlar üretiyor, çözümler geliştiriyor. Cam kumaşı pazarının lider üreticileri uzun yıllardır Brückner’in cam kumaşı terbiyesinde geliştirdiği çözümlere büyük güven duyuluyor ve tercih ediliyor.

JSC Polotsk Steklovolokno firmasının Proje Yöneticisi Hanna Padalitsa gerçekleşen iş birliğinden oldukça mutlu olduğunu belirtti. Brückner’in 90’lı yılların sonlarından bu yana tanıdıklarını dile getiren Padalitsa sözlerini şöyle sürdürdü; “Onlarla birlikte çalışma konusunda başarılı ve iyi bir deneyime sahibiz. Daha önce, Polotsk tesisimizde halen faaliyette olan elektrik yalıtımı cam kumaşı terbiyesi için Brückner’den hat tedarik etmiştik. Yeni sipariş ile, bu mükemmel iş birliğini sürdürmekten mutluluk duyuyoruz. Tüm BRÜCKNER ekibinin en üst düzeyde profesyonellik göstereceğine; sipariş verdiğimiz hatların en iyi kalitesini sağlayacağına; ve dünya çapında iyi bilinen olağanüstü bir teknik ve satış sonrası servisi her zaman olduğu gibi sunacağına inanıyoruz”

Brückner cam elyafı terbiyesi için hatları 2020 yılı sonunda teslim etmeyi planlıyor.

Tekstil Terbiye Haberleri

Sürdürülebilir denim için Monforts ve müşterileri hemfikir

Monforts teknolojileri kullanıcıları sürdürülebilirlik konusunda firmayla aynı vizyonu paylaşarak sürdürülebilir kumaş üretiminde önemli ve öncü çalışmalara imza atıyor. Farklı ülkelerden...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied