Karışımlı iplikler için ideal büküm teknolojisi

Bu alanda iyi bilinen Saurer Technologies, yüzyılı aşkın bir deneyime sahip.

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Karışımlı ipliklerde farklı özelliklerin bir araya gelmesi, nihai üründe gelişmiş fiziksel özellikler ve istenen karakteristikler olarak sonuçlanır. Karışımlı ipliklerin bir diğer avantajı da maliyet verimliliğidir. Bu noktaları gösteren iyi bir örnek, 30/70, 50/50 veya 70/30 oranında pamuk/polyester karışımlarıdır. Çift iplik büküm işleminde, pamuk/polyester karışımlı iplikler, polyesterin yüksek gerilme mukavemetinden dolayı daha yüksek üretim hızı için idealdir.

Karışımlı iplikler için Saurer uzmanlığı

Bu alanda iyi bilinen Saurer Technologies, yüzyılı aşkın bir deneyime sahip. CompactTwister yüksek verimlilik ve optimize edilmiş iplik kalitesi özellikleri ile tasarlandı. Büküm işlemi sırasında gerekli sürtünmeyi ileten seramik ve plazma kaplı yüzeylerle özenle ve özel olarak tasarlanmış iplik kılavuz elemanları, üretilen iplikte yüksek kalite standardı sağlıyor.

Bir diğer önemli özellik takım çıkartma bobinlerinin daha yüksek ağırlığıdır. Bu çözüm Saurer’in yüksek yoğunluklu , 0,95 veya 1.89 kg ağırlığındaki  7” silindirik besleme bobinlerini içerir ve döner iğ kütlesinin azaltılması nedeniyle güç tüketimi de önemli ölçüde düşürülmüştür. Makine tasarımının tüm yönlerinde Saurer, düşük enerji tüketimi ile yüksek verimlilik sağlamak için adımlar attı ve bu da şirket müşterilerinin rekabetçi ve hızla değişen bir pazar ortamında başarısını artıracak.

Yeni iplik gerdirici

Ayrıca, daha yüksek üretim hızı, ipliğe gerilim uygulayan iplik kılavuzu elemanları üzerindeki baskıyı arttıracaktır. Buna karşılık, kendi kendini temizleyen ve ayarlaması kolay tek bir seramik bilyeye sahip olan yeni iplik gerdirici, aşınmaya karşı yüksek direnç sağlar ve çok geniş bir uygulama gamını kapsar. Bu, iplik parti değişiklikleri için zaman alan tansiyon kapsüllerinin değiştirilmesini ortadan kaldırır ve hızlı üretim kurulumunu sağlar.

Karışımlı iplikler için ideal büküm teknolojisi
Karışımlı iplikler için ideal büküm teknolojisi

Bobin şekillerinde geniş çeşitlilik

Bilgisayar kontrollü, frekans invertörlü servo dişli tahrik, çok çeşitli çapraz sarım bobinleri oluşturur; ve 120m/dak.’ya kadar esnek bir kalkış hızı aralığını kapsar. Çapraz sarım bobinin yoğunluğu, ön kalkış hızı , iplik ve sarım açısının merkezi olarak ayarlanmasıyla optimize edilir.

Saurer müşterileri ayrıca, üretim verilerini merkezi olarak toplamaya, makineye uzaktan bağlanmaya ve makine terminalinden enerji tüketimini sürekli izleyen performans göstergesine erişebilmeye değer veriyor. Makinedeki bir sinyal lambası, güç kullanımının verilen tolerans aralığı içinde olup olmadığını gösterir, böylece gerektiğinde ayarlamalar yapılabilir.

Ayrıntılı tasarımı ve çok çeşitli fonksiyonel seçenekleriyle CompactTwister, iplik işleme endüstrisi için kişiye özel bir kurulum sunuyor. Güvenilir makine kalitesi ve etkin bir küresel hizmet ağının kullanılabilirliği, Saurer’in müşterileriyle kurduğu ortaklığın temelini oluşturuyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

İplik ve kumaşlarda parlak ve süslü efektler

Küresel tekstil ve moda endüstrisinde süslü efektler ve parlaklığa sahip iplik ve kumaşlara olan talep sürekli artıyor. 300 yıllık...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied