KARL MAYER ITM 2016’dan Memnun Ayrıldı

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

KARL MAYER ITM 2016'dan Memnun Ayrıldı
KARL MAYER ITM 2016’dan Memnun Ayrıldı

KARL MAYER 1-4 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen ITM fuarından memnun kaldı.

KARL MAYER’in bu yıl ki ITM fuarında yine çözgülü örme çözgü hazırlama sektörleri için uğranılacak bir limandan çok daha fazlası olduğunu kanıtladı. Genel olarak fuarın yavaş bir başlangıç yapmasına karşın özellikle çözgü hazırlama bölümü oldukça kalabalıktı.

Karl Mayer ana Türk müşterilere ek olarak İran’dan birçok ziyaretçiyi ağırladı.  Bölge Satış Yöneticisi Andreas Fauerbach; “Gerçekten çok sayıda vardı” dedi. İranlı firmalar Türkiye’ye seyahat kısıtlamasının azaltılmasından yararlanıyor ve yaptırımlar kalkmışken kendi tesislerinde modernize etme niyetindeler. Başka bir büyük ziyaretçi grubu ise Mısır, Cezayir, Fas, Tunus ve Etiyopya ağırlıkta olmak üzere Kuzey Afrika’dan geldi. Genel olarak bakıldığında, ITM fuarının önemi ağırlıklı olarak bölgesel oluşuydu.

İleriye bakan çözgü örme firmalarıyla anlamlı görüşmeler

KARL MAYER,  Çözgülü Örme İş Ünitesi HKS 4-M EL’yi sergiledi. Bu yeni, yüksek hızlı triko makinası fuar sırasında geniş bir döşemelik kumaş üretimi gerçekleştirdi ve etkileyici hızı ve desenleme esnekliği gösterildi. Fuarda yer alan moda koleksiyonundan parçalar ziyaretçiler için gerçek birer mıknatıs olduğunu kanıtladı. MLF 46/24’de üretilen nakış görünümlü danteller fuarda bir etek/üst takım ve JL 65/1 B Fashion makinasında üretilen pantolondan oluşan bir kıyafet ve dantel içeren bir ceket ve Burdon bağcığı sergilendi.

Satış Müdürü Bastian Fritsch; “Bildiğim kadarıyla, kalın Burdon iplikleri söz konusu olduğunda biz giyim üreticileri ve ev tekstil şirketlerinden daha fazla soru alıyoruz” dedi. Fritsch ayrıca JACQUARDTRONIC® Lace makinasında desenleme olanakları hakkında birçok sohbet gerçekleştirdi ve döngülü pelüş ile tüylendirilmiş kumaşlara (raised fabrics) olan artan ilgiyi vurguladı.  Özellikli ayakkabı kumaşı ve kadın dış giyim üretimi için çift barlı raşel makinalarının uygulamaları hakkında çok sayıda soru soruldu. Uygulamalar ve makine teknolojisinin konuşulmasından sonra Bastian Fritsch bazı başarılı anlaşma görüşmeleri gerçekleştirdi. Bu satış uzmanı şu sonuca vardı; “Siyasi duruma rağmen, müşterilerimiz ileriye hareket etmek istiyor.”

Ne istediğini bilen çözgülü örme firmaları

KARL MAYER ITM 2016'dan Memnun Ayrıldı
KARL MAYER ITM 2016’dan Memnun Ayrıldı

Çözgü hazırlama sektöründe, yenilikçi haşıl kutusu VSB, PROSIZE® haşıl makinasının merkezdir ve fuarda birçok ziyaretçinin ilgisini çekti. Satış Direktörü Dieter Gager’e göre, burada beklenenden biraz daha az sayıda ziyaretçi bulundu, ancak bunlar da belirli konuları konuşmak üzere gelmişti. KARL MAYER’in çözgü hazırlama makinaları Satış Direktörü; “İlişki kurduğumuz kişilerin kalitesi son derece yüksekti” dedi. Bu görüşmeler sırasında yeni projeler başlatıldı ve KARL MAYER’in ürün portföyündeki farklı uygulamalar makinalar için mevcut projeler ele alındı. Konuşmaların ana başlığında denim sektöründe faaliyet gösteren üreticiler için teknik sistemler yer aldı. Ayrıca ziyaretçiler VSB haşıl ünitesinin verimli çalışmasından oldukça etkilendi.

KARL MAYER Connect uygulaması –  müşteriye yakın bir bağ

Martin Hornig  hizmetler konusunda bazı yararlı bilgileri ziyaretçilere sundu. Hizmet Bölümü Başkanı, KARL MAYER CONNECT uygulamasını HKS-4-M üzerinde canlı olarak gösterdi ve elde ettiği geribildirimler memnun etti. Martin Hornig; “Ziyaretçilerimiz fonksiyonları ve uygulamanın hemen kullanımını anladılar. Nasıl hemen fotoğraf çekildiğini ve yüklendiğini ve nasıl bir hizmet isteğinin gönderileceğini gördüler.” diyerek, bu yeni teknik destek uygulamasının kullanılmasıyla gerçekleştirilen pratik çalışmaların  umut verici sonuçları hakkında yorum yaptı.

Tekstil Örme Haberleri

Mayer & Cie. Türkiye’deki pazar liderliğini pekiştiriyor

Yuvarlak örgü makineleri üreticisi Mayer & Cie. (MCT) Covid-19 salgınının etkili olduğu 2020 yılında Türkiye'deki pazar lideri konumunu daha...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied