KARL MAYER Teknik Çözümleriyle Techtextil INDIA’da

KARL MAYER teknik uygulamalar için örme teknik tekstillere dönük çözümlerini Techtextil INDIA’da büyümekte olan Hindistan pazarına sunacak.

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

KARL MAYER Teknik Çözümleriyle Techtextil INDIA’da
KARL MAYER Teknik Çözümleriyle Techtextil INDIA’da

KARL MAYER teknik çözümleriyle Techtextil INDIA’da. KARL MAYER, Bombay Fuar Merkezi’nde 20 – 22 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan 7. Techtextil India fuarına Çözgü Örme, Çözgü Hazırlama ve Teknik Tekstiller İş Birimleriyle katılacak. Kompozitler dahil teknik tekstiler için çözgülü örme çözümleri geliştiren firma, Alman Pavilyonu’nda 20 m²’lik bir stantla fuarda yer alacak.

Bu yılki fuarda, Kompozitler Dünyası (World of Composites) ile kompozit malzemeler için bir alan olacak. KARL MAYER Teknik Tekstiller, bu genişlemenin ziyaretçi tepkisi üzerinde olumlu bir etkisi olacağını umuyor. KARL MAYER Technische Textilien GmbH Satış Müdürü Hagen Lotzmann; “Kompozitler Hindistan’da önemli bir alandır. Şimdiye kadar, bu sektör için özel bir fuar olmadı” dedi.

KARL MAYER’in bu iştiraki, yüksek performanslı iki ve çok eksenli çözgü örme makinelerinin yanı sıra, magazin atkı atmalı yenilikçi çözgü örme makineleri üretiyor. Firma, Techtextil INDIA fuarında gelecekteki yenilikçi uygulamalar için kullanılabilecek tekstillerin bu makineler üzerinde nasıl üretildiğini gösterecek. Hagen Lotzmann; “Hindistan’daki Techtextil’de komple bir çözüm sağlayıcı olarak yer alacağız” diye konuştu.

KARL MAYER Teknik Çözümleriyle Techtextil INDIA’da

Hindistan’da özellikle çözgülü örme jeotekstiller için yüksek bir talep var. Bu güçlü tekstiller, örneğin, yol inşaatı projelerinde yamaçların güçlendirilmesi, kıyı mühendisliği projelerinde su yolu yataklarının dengelenmesi ve depolama alanlarının kapatılması için kullanılıyor. Diğer kazançlı uygulamalar, basılı reklam medyalarını ve kamyon brandalarını içerir. Rüzgar türbini sektöründen çok sayıda talep gelmesini beklediklerini açıkalayan Satış Müdürü Hagen Lotzmann sözlerini şöyle sürdü; “Çok eksenli çözgü örme makinelerinde camdan üretilen çok eksenli tekstiller çoğunlukla helikopter pervanesi (rotor kanadı) üretmek için kullanılıyor. Bu özel uygulama için Hindistan’da bir takım umut vaat eden projeler halihazırda yürütülüyor.”

KARL MAYER standındaki diğer başlıklar arasında; teknik ipliklerin işlenmesi için yüksek performanslı çözgü hazırlama ekipmanları ve KARL MAYER’in terry.ECO konusu ile sürdürülebilir ve verimli havlu kumaş üretimi için sunduğu çözümler yer alacak.

Dokuma yerine çözgülü örme üretimi ile maliyetlerin %30 aşağıya çekilebildiği ve aynı zamanda gezegenimiz için daha sürdürülebilir yöntemin bu olduğu vurgulanacak. KARL MAYER havlu kumaş üretimi için komple makineler sunuyor; online fırçalamalı çözgü örme makineleri, filament iplikler için çözgü makineleri ve kesikli elyaflardan oluşan iplikler için çözgü makineleri. TM 4-TS EL çözgülü havlu örme makinesi etkileyici bir verimlilik seviyesinde çalışıyor. 186″ genişlikte ve 800 devir/dakika hızında çalışan makine, 400 gr/m2 ağırlığında günlük 1.800kg havlu kumaşı üretebiliyor. Bu bir airjet dokuma makinesi ile karşılaştırıldığında %250 daha fazla üretkenlik anlamına geliyor.

Teknik Tekstiller Haberleri

ANDRITZ, Laroche’ı satın alıyor

Uluslararası teknoloji grubu ANDRITZ, tekstil endüstrisinde önemli bir satın alma gerçekleştiriyor. Grup, Laroche SA ve Miltec SA France’yi kapsayan...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied