6.7 C
İstanbul
Cuma, Şubat 3, 2023

Giriş Yap / Kayıt ol

Fransız tekstil ekipmanları üreticileri tekstilde dönüşümü teşvik ediyor

Ar-Ge çalışmalarında enerji, ham madde, su ve...

Brückner 2023’te de sürdürülebilir çözümlere yatırımlarını sürdürecek

Alman tekstil makineleri üreticisi Brückner, küresel satış...

Martin Smatana, hikayeleri tekstillerle anlatmak

İllüstratör ve animasyon yönetmeni Martin Smatana, projelerini...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Kipaş Tekstil yeni modern dokuma tesisini açtı

DokumaKipaş Tekstil yeni modern dokuma tesisini açtı

- Dokuma Haber Sponsoru -

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük entegre iplik ve kumaş üreticilerinden Kipaş Tekstil, 300 dokuma tezgahı ile günde 120 bin metrekare kumaş dokuma kapasitesine sahip yeni dokuma işletmesinin açılışını yaptı. Yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayan işletmenin açılış töreni; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Kipaş yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

Kahramanmaraş ziyareti kapsamında Kipaş Holding’in yeni dokuma işletmesinin açılışına katılan Bakan Varank, Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hanefi Öksüz’den işletme hakkında bilgi aldı.

Kipaş’ın son 20 yıldır ülkenin sanayileşmesi için üstün gayret içinde çalıştığını söyleyen Öksüz, yeni açılan tesisin çok önemli olduğunun altını çizdi. Öksüz sözlerini şöyle sürdürdü; “Böyle bir işletmeyi başta şehrimize ve ülkemize kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Burası Avrupa’nın bir çatı altında en büyük işletmesi. Burada günlük 120 bin metre kumaş üretilecek. Grubumuzun önemli sektörlerinden biri tekstil. Yarım milyon doların üzerinde ciro yapıyoruz. Makinelerimiz hepsi son teknoloji. Yeni bir yapılandırmaya girdik. Dolayısıyla makinelerin son teknolojik olması önemli ama daha önemlisi burada çalışan personelimizin de güvenliği. Otuz sekiz yaşına bastığımız için eski binalarımızın hepsini, daha büyüğü ve yeni yönetmenliklere uygun şekilde revize ediyoruz.”

Kipaş Tekstil yeni modern dokuma tesisini açtı

Kipaş Tekstil savunma sanayine yönelik kumaşlar da üretiyor

Savunma sanayine yönelik kumaşlar da ürettiklerini dile getiren M. Hanefi Öksüz; “Son üretimimiz güvenlik soruşturmasını geçerse Savunma Bakanlığımız tarafından üretime geçeceğiz. Yaptığımız kurşun geçirmez kumaşlarda bizim özel çalışmamız var. Asker yaralandığı zaman, bilgisayar sistemiyle askerin yaralandığı bilgisini ve koordinatları merkeze iletebiliyor” dedi.

Protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelesini kesen Bakan Varank gazetecilere yaptığı açıklamada Kipaş Holding’in tekstil ve dokuma sektöründe Türkiye’nin en büyüğü konumunda bulunduğunu dile getirdi. Kipaş’ın çok ciddi ihracat yapabilen ve Türkiye’nin cari açığının azaltılmasına büyük katkısı olan bir firma olduğunu dile getiren Varank, aynı zamanda Kahramanmaraş için de ciddi bir istihdam oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler