23.2 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Kipaş Tekstil yeni modern dokuma tesisini açtı

DokumaKipaş Tekstil yeni modern dokuma tesisini açtı

- Haber Sponsoru -

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük entegre iplik ve kumaş üreticilerinden Kipaş Tekstil, 300 dokuma tezgahı ile günde 120 bin metrekare kumaş dokuma kapasitesine sahip yeni dokuma işletmesinin açılışını yaptı. Yaklaşık 500 kişiye istihdam sağlayan işletmenin açılış töreni; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir, Kipaş yönetim kurulu üyeleri, basın mensupları ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleşti.

Kahramanmaraş ziyareti kapsamında Kipaş Holding’in yeni dokuma işletmesinin açılışına katılan Bakan Varank, Holding Yönetim Kurulu Başkanı M. Hanefi Öksüz’den işletme hakkında bilgi aldı.

Kipaş’ın son 20 yıldır ülkenin sanayileşmesi için üstün gayret içinde çalıştığını söyleyen Öksüz, yeni açılan tesisin çok önemli olduğunun altını çizdi. Öksüz sözlerini şöyle sürdürdü; “Böyle bir işletmeyi başta şehrimize ve ülkemize kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz. Burası Avrupa’nın bir çatı altında en büyük işletmesi. Burada günlük 120 bin metre kumaş üretilecek. Grubumuzun önemli sektörlerinden biri tekstil. Yarım milyon doların üzerinde ciro yapıyoruz. Makinelerimiz hepsi son teknoloji. Yeni bir yapılandırmaya girdik. Dolayısıyla makinelerin son teknolojik olması önemli ama daha önemlisi burada çalışan personelimizin de güvenliği. Otuz sekiz yaşına bastığımız için eski binalarımızın hepsini, daha büyüğü ve yeni yönetmenliklere uygun şekilde revize ediyoruz.”

Kipaş Tekstil yeni modern dokuma tesisini açtı

Kipaş Tekstil savunma sanayine yönelik kumaşlar da üretiyor

Savunma sanayine yönelik kumaşlar da ürettiklerini dile getiren M. Hanefi Öksüz; “Son üretimimiz güvenlik soruşturmasını geçerse Savunma Bakanlığımız tarafından üretime geçeceğiz. Yaptığımız kurşun geçirmez kumaşlarda bizim özel çalışmamız var. Asker yaralandığı zaman, bilgisayar sistemiyle askerin yaralandığı bilgisini ve koordinatları merkeze iletebiliyor” dedi.

Protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelesini kesen Bakan Varank gazetecilere yaptığı açıklamada Kipaş Holding’in tekstil ve dokuma sektöründe Türkiye’nin en büyüğü konumunda bulunduğunu dile getirdi. Kipaş’ın çok ciddi ihracat yapabilen ve Türkiye’nin cari açığının azaltılmasına büyük katkısı olan bir firma olduğunu dile getiren Varank, aynı zamanda Kahramanmaraş için de ciddi bir istihdam oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler