Hesabım

Ana Sayfa » Baskı » Kornit Atlas MAX Poly polyester giysileri süslemeye geliyor

Kornit Atlas MAX Poly polyester giysileri süslemeye geliyor

Kornit Atlas MAX Poly, polyester ve polyester karışımlı giysilerde kaliteli ve canlı dekoratif baskıları mümkün kılıyor.

Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Dijital baskı çözümleri sağlayıcısı Kornit Digital Ltd., Tel Aviv 2022 Moda Haftası’nda Kornit Atlas MAX Poly sistemini tanıttı. Sektörde ilk kez polyester ve polyester karışımlı giysilerde canlı, renkli tasarım için yüksek kaliteli dijital dekorasyon sunan doğrudan giysiye baskı (DTG) çözümü, Kornit’in süreç otomasyonu ve akıllı otonom kalite kontrolü için sahada kanıtlanmış MAX teknolojisini içeriyor. Atlas MAX Poly, Kornit’in XDi dekoratif uygulamaları ile polyester üzerinde sonsuz tasarımlar ve yaratıcılık sağlıyor. Ayrıca ipliksiz nakış, yüksek yoğunluklu vinil, ekran transfer emülasyonları ve 3D efektler gibi çoklu efektler ve sınırsız kombinasyonlar için yeni stiller sunuyor. Dört küresel beta müşteri tesisine başarıyla dağıtılan Kornit Atlas MAX Poly, tüm renk gamında tasarım gücüyle profesyonel ve hobi amaçlı spor giyim, forma ve spor markalarının bu yöndeki dönüşümüne katkı sunuyor.

3 – 6 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Tel Aviv 2022 Moda Haftası’nda Kornit Atlas MAX Poly’nin yanı sıra Kornit Apollo DTG sistemi de ilk kez tanıtıldı. Etkinlik boyunca birçok dijital çözümün yanı sıra VIP etkinlikler de yer alırken ayrıca podyumda koleksiyonların canlı gösterimleri de yapıldı.

Tel Aviv 2022 Moda Haftası’nda birçok dijital çözümün yanı sıra VIP etkinlikler de yer alırken ayrıca podyumda koleksiyonların canlı gösterimleri de yapıldı

“Polyester tekstil malzemelerde yenilikçi moda için yeni bir fırsat doğuyor”

Kornit Atlas MAX Poly’nin çığır açıcı nitelikte olduğunu söyleyen Kornit Digital Pazarlama Direktörü Omer Kulka, moda ve spor giyim birleşirken, şu anda en hızlı büyüyen polyester tekstil malzemelerde yenilikçi moda için yeni bir fırsat doğmakta olduğuna dikkat çekti. Kulka; “İlk kez, hobi amaçlı spor giyim, promosyon ve spor markaları, daha önce mümkün olmayan talep üzerine üretim için üstün kalite standartlarını belirleyen Kornit’in kanıtlanmış MAX teknolojisiyle canlı ve renkli tasarımından faydalanabilir” dedi.

Üreticiler Kornit Atlas MAX Poly ile rekabet avantajı elde ediyor

Kornit Digital’in yeni çözümü dayanıklılığı ve nefes alabilirliği korurken, fırçalanmış polyester de dahil olmak üzere örme ve düz kumaşlarla uyumluluk gösteriyor. Karlılığı artırmak için toplam sahip olma maliyetini azaltarak, isteğe bağlı polyester dekorasyon için en yüksek verimi sağlıyor. Kornit Atlas MAX Poly ile müşteriler, çok yönlülüğü en üst düzeye çıkarırken üretim ayak izlerini en aza indiren tek adımlı mekanizmalar kullanarak, Pantone renk eşleştirme ve parlak ve canlı izlenimler için neon renkleri içeren geniş bir renk gamı ile rekabet avantajı elde ediyor.

Kornit Digital Ltd., Tel Aviv 2022 Moda Haftası’nda Kornit Atlas MAX Poly sistemini tanıttı

Üstün kalite, grafik, renk ve uygulama çeşitliliğinin ötesinde Kornit Atlas MAX Poly, baştan sona verimli, güvenilir ve karlı bir polyester üretimi sunuyor. Minimum hatayla tekrarlanabilir, yüksek kaliteli çıktı için Kornit’in ActiveLoad otomatik giysi yükleme ve palet ayarı, zaman ve israfı azaltırken, operatörün hızlanmasına gerek kalmadan verimi %20’ye kadar artırıyor. KornitX Global Fulfillment Network ile kusursuz entegrasyon, tüm süreci kapsayan bir deneyim sağlıyor. Bu, polyesterin kısa dönemli üretim, kişiselleştirme ve yenilikçi doğrudan fana ve doğrudan eğlenceye yönelik iş modellerine yönelik kullanılmayan talebi açığa çıkarır. KornitX’in iş akışı ekosistemi ve Kornit Konnect™ kontrol paneli ile entegrasyon, süreç görünürlüğünü ve kontrolünü optimize eder, üretim katındaki verimlilikler için veriye dayalı öngörüler ekler.

Dijital Baskı Haberleri

ColorGATE, Productionserver 22 baskı işlemini geliştiriyor

20 yılı aşkın deneyimiyle dijital baskı ve renk yönetiminde uzman ColorGATE, Productionserver 22 ile müşterilerine büyüme potansiyeli yüksek olan...

Özel Haberler