9.7 C
İstanbul
Perşembe, Kasım 30, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Kornit Atlas MAX Poly polyester giysileri süslemeye geliyor

BaskıKornit Atlas MAX Poly polyester giysileri süslemeye geliyor

- Haber Sponsoru -

Dijital baskı çözümleri sağlayıcısı Kornit Digital Ltd., Tel Aviv 2022 Moda Haftası’nda Kornit Atlas MAX Poly sistemini tanıttı. Sektörde ilk kez polyester ve polyester karışımlı giysilerde canlı, renkli tasarım için yüksek kaliteli dijital dekorasyon sunan doğrudan giysiye baskı (DTG) çözümü, Kornit’in süreç otomasyonu ve akıllı otonom kalite kontrolü için sahada kanıtlanmış MAX teknolojisini içeriyor. Atlas MAX Poly, Kornit’in XDi dekoratif uygulamaları ile polyester üzerinde sonsuz tasarımlar ve yaratıcılık sağlıyor. Ayrıca ipliksiz nakış, yüksek yoğunluklu vinil, ekran transfer emülasyonları ve 3D efektler gibi çoklu efektler ve sınırsız kombinasyonlar için yeni stiller sunuyor. Dört küresel beta müşteri tesisine başarıyla dağıtılan Kornit Atlas MAX Poly, tüm renk gamında tasarım gücüyle profesyonel ve hobi amaçlı spor giyim, forma ve spor markalarının bu yöndeki dönüşümüne katkı sunuyor.

3 – 6 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Tel Aviv 2022 Moda Haftası’nda Kornit Atlas MAX Poly’nin yanı sıra Kornit Apollo DTG sistemi de ilk kez tanıtıldı. Etkinlik boyunca birçok dijital çözümün yanı sıra VIP etkinlikler de yer alırken ayrıca podyumda koleksiyonların canlı gösterimleri de yapıldı.

Tel Aviv 2022 Moda Haftası’nda birçok dijital çözümün yanı sıra VIP etkinlikler de yer alırken ayrıca podyumda koleksiyonların canlı gösterimleri de yapıldı

“Polyester tekstil malzemelerde yenilikçi moda için yeni bir fırsat doğuyor”

Kornit Atlas MAX Poly’nin çığır açıcı nitelikte olduğunu söyleyen Kornit Digital Pazarlama Direktörü Omer Kulka, moda ve spor giyim birleşirken, şu anda en hızlı büyüyen polyester tekstil malzemelerde yenilikçi moda için yeni bir fırsat doğmakta olduğuna dikkat çekti. Kulka; “İlk kez, hobi amaçlı spor giyim, promosyon ve spor markaları, daha önce mümkün olmayan talep üzerine üretim için üstün kalite standartlarını belirleyen Kornit’in kanıtlanmış MAX teknolojisiyle canlı ve renkli tasarımından faydalanabilir” dedi.

Üreticiler Kornit Atlas MAX Poly ile rekabet avantajı elde ediyor

Kornit Digital’in yeni çözümü dayanıklılığı ve nefes alabilirliği korurken, fırçalanmış polyester de dahil olmak üzere örme ve düz kumaşlarla uyumluluk gösteriyor. Karlılığı artırmak için toplam sahip olma maliyetini azaltarak, isteğe bağlı polyester dekorasyon için en yüksek verimi sağlıyor. Kornit Atlas MAX Poly ile müşteriler, çok yönlülüğü en üst düzeye çıkarırken üretim ayak izlerini en aza indiren tek adımlı mekanizmalar kullanarak, Pantone renk eşleştirme ve parlak ve canlı izlenimler için neon renkleri içeren geniş bir renk gamı ile rekabet avantajı elde ediyor.

Kornit Digital Ltd., Tel Aviv 2022 Moda Haftası’nda Kornit Atlas MAX Poly sistemini tanıttı

Üstün kalite, grafik, renk ve uygulama çeşitliliğinin ötesinde Kornit Atlas MAX Poly, baştan sona verimli, güvenilir ve karlı bir polyester üretimi sunuyor. Minimum hatayla tekrarlanabilir, yüksek kaliteli çıktı için Kornit’in ActiveLoad otomatik giysi yükleme ve palet ayarı, zaman ve israfı azaltırken, operatörün hızlanmasına gerek kalmadan verimi %20’ye kadar artırıyor. KornitX Global Fulfillment Network ile kusursuz entegrasyon, tüm süreci kapsayan bir deneyim sağlıyor. Bu, polyesterin kısa dönemli üretim, kişiselleştirme ve yenilikçi doğrudan fana ve doğrudan eğlenceye yönelik iş modellerine yönelik kullanılmayan talebi açığa çıkarır. KornitX’in iş akışı ekosistemi ve Kornit Konnect™ kontrol paneli ile entegrasyon, süreç görünürlüğünü ve kontrolünü optimize eder, üretim katındaki verimlilikler için veriye dayalı öngörüler ekler.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler