Ana Sayfa » Baskı » Kornit Digital bulut çözümleri için Custom Gateway’i satın aldı

Kornit Digital bulut çözümleri için Custom Gateway’i satın aldı

Kornit Digital talep üzerine üretim sürecinin kontrolü için bulut çözümleri sunan Custom Gateway’ı satın aldı.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Dijital tekstil baskı teknolojileri üreticisi Kornit Digital dijital kapasitesini genişletmek için Custom Gateway ’ı satın aldı. Satın alma ile Kornit Digital talep üzerine konfeksiyon ve ev dekorasyonu üretim iş modelleri için, Custom Gateway’ın bulut tabanlı yazılım iş akışı çözümlerinden yararlanacak.

Kornit Digital CEO’su Ronen Samuel güçlü yazılımlar ile pazar lideri yeteneklerini arttıran Custom Gateway satın alımından çok memnun olduklarını söyledi.  Samuel, bu yeni kapasitenin birkaç stratejik müşteri dahil olmak üzere kapsamlı bir şekilde değerlendirileceğini dile getirdi. Samuel sözlerini şöyle sürdürdü; “Markalar, perakendeciler, tedarikçiler ve her boyuttan beklentileri karşılayanlar dijital dönüşüm yoluyla önemli ölçüde büyümeye devam ediyor. Custom Gateway sayesinde Kornit, benzersiz bir uçtan uca çözümle talebe bağlı dijital tekstil üretiminde devrim yaratacak, bize pazarda güçlü bir rekabet avantajı sağlayacak.”

Siparişten ürün sevkiyata bütün süreç kontrol altında

Custom Gateway’in sağlam ve işlevsellik açısından zengin bulut platformu hem B2B hem de B2C iş modelleri için uygundur ve verimli talep üzerine üretimin tüm adımlarını yönetiyor. Platform içerik kaynak alma, oluşturma, içerik yönetimi ve sunucu görüntüleme sağlıyor. Oluşturulan siparişler, sağlam bir sipariş yönetim sistemi tarafından kontrol ediliyor ve gelişmiş yönlendirme algoritmaları kullanılarak son aşamada uygun üretim sitelerine yönlendiriliyor. Siparişler üretim aşamasına geldiğinde, toplu ölçekte verimle talep üzerine üretime olanak tanımak için akıllıca yönlendirilir ve yönetilir.

Sipariş oluşturmadan sevkiyata kadar tüm süreç, mevcut BT ortamlarına entegrasyonlar, veriye dayalı karar verme ve iş zekası analitiği ile zenginleştirilmiştir. Bu teknoloji ön ucu (online ve diğer vitrin) arka uca (isteğe bağlı üretim ve lojistik operasyon) sorunsuz bir şekilde bağlayarak, müşterilerin dijitalleşmenin tam verimlilik, ölçeklenebilirlik ve karlılık avantajlarını fark etmelerini sağlıyor.

Kornit’in baskı işlemlerindeki görünürlüğü ve kontrolü için Konnect platformunu tamamlayan Custom Gateway’ın platformu, Kornit müşterilerine pazar dinamikleri ve kesintiler karşısında kıvraklık için değerli iş kavrayış sunuyor.

Kornit Digital bulut çözümleri için Custom Gateway ’i satın aldı
Kornit Digital bulut çözümleri için Custom Gateway ’i satın aldı

İki yaratıcı kültür aynı vizyonu paylaşıyor

Custom Gateway, İngiltere’nin en büyük moda perakendecisi Next gibi markaların yanı sıra; diğer önde gelen spor, moda ve içerik markaları da dahil olmak üzere dünya çapında 300’den fazla aktif müşteriye sahip bulunuyor.

Custom Gateway CEO’su Andrew Talbot; “Bu iki yaratıcı kültürü bir araya getirmekten heyecan duyuyoruz. Deneyimlerimizden Kornit ve Custom Gateway’in ortak bir vizyon üzerine inşa edildiğini biliyoruz” dedi. Talbot sözlerini şöyle sürdürdü; “Birlikte, hızlı, sosyal açıdan sorumlu üretim ve karlı bir model sağlayarak, küresel markalara ve işletmecilere işlerinin optimum kontrolünü sunacağız. Bu model fazla envanter veya işçilik olmadan siparişleri gerçek zamanlı olarak üretilmesini ve sevk edilmesini sağlayacak.”

Kornit Digital CMO’su Omer Kulka ise; “Talep üzerine üretim geleneksel perakende modellerini geride bırakıyor ve mevcut tüm verileri kullanan üreticiler pazarı kazanacak” şeklinde konuştu.

Dijital Baskı Haberleri

Fujifilm’den yeni süper geniş format baskı makinesi: Acuity Ultra R2

Fujifilm geniş format için ‘yeni plan’ (blueprint) yaratma stratejisinin bir parçası olarak, 2018'de lansmanını yaptığı Acuity Ultra’nın halefi olan Acuity Ultra R2 baskı makinesinin lansmanını yaptı. Geliştirilen tasarımı ile...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied