Ana Sayfa » Baskı » Kornit Digital FESPA 2018’de HD Baskıyı Gösterecek

Kornit Digital FESPA 2018’de HD Baskıyı Gösterecek

Epson Article Top
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Kornit Digital FESPA 2018 ’de HD Baskıyı Gösterecek
Kornit Digital FESPA 2018 ’de HD Baskıyı Gösterecek

Kornit Digital FESPA 2018 ’de HD Baskıyı Gösterecek – Kornit Digital FESPA 2018 ’de, yeni direk konfeksiyona baskı ürünlerini tanıtacak ve uçtan uca dijital tekstil üretimini gösterecek. Yılın en büyük baskı fuarı aynı zamanda Allegro Neon boyalarının ve Kornit için ColorGATE Tekstil Üretim Sunucusunun resmi kullanılabilirliğinin de başlangıç noktası olacak.

Kornit Digital, Berlin, Almanya’da 15-18 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek olan FESPA 2018’deki kurumsal varlığının yanı sıra, yeni bir direk konfeksiyona baskı ürününün de tanıtılacağını duyurdu. Kornit’in standı (1.1 – A20), iki odak noktası etrafında tasarlanacak: direk konfeksiyona baskı alanında Kornit, şirketin HD teknolojisinin, hem baskı başına maliyette hem de baskı kalitesi açısından, dijital baskının rekabet gücünü serigrafi karşısında nasıl artırdığını gösterecek. Bu alandaki en önemli çözüm Kornit Avalanche HD olacak. Sistem, ColorGate Tekstil Üretim Sunucusu tarafından çalıştırılacak ve bir internetten direk baskı (web-to-print) sipariş iş akışına bağlanacak.

Standın kumaşa direkt baskı bölümünde, şirket Neon boyalarla donatılmış Kornit Allegro, tek adımlı baskı sistemine (single-step printing system) dayalı uçtan uca bir üretim iş akışı sergileyecek. Kurulum, bir Zünd dijital kesme sistemi ve Allegro’dan gelen tamamen kürlenmiş kumaşlardan nihai parçalar üreten bir dikiş aşaması ile tamamlanacak. 3D görselleştirme ve CAD aşaması, Assyst GmbH ve onların Vidya ürünü tarafından ele alınacak.

Kornit’in Pazarlama ve Ürün Stratejisi Başkan Yardımcısı Omer Kulka şu yorumda bulundu; “FESPA bu yıl bizim için en önemli etkinliklerden biri ve yenilikçi teknoloji ve ürünlerimizi tanıtacağımız için büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Tüm gelişmelerimiz dijital tekstil baskısını daha rekabetçi, karlı ve kolay hale getirmeye yöneliktir. Bu sayede hazır giyim dekoratörleri, tekstil üreticileri ve internetten direk baskı (web-to-print) oyuncularına günümüzün zorlu pazarlarında ihtiyaç duydukları araçları sağlıyoruz. Ve en iyisi de, FESPA’da onlara bugünün üretim tesislerinin temsilcisi olan bir iş akışı kurulumunu da göstereceğiz.”

Kornit Digital FESPA 2018 ’de HD Baskıyı Gösterecek: Yeni Kornit HD Teknolojisi

Avalanche HD6, özellikle çevrimiçi baskıcılar (online printers) ve global üretim ağları tarafında popüler olan, yüksek verimli bir direk konfeksiyona baskı sistemidir. Avalanche HD6, Kornit’in HD baskı motoru ve NeoPigmentTM Rapid boyası ile donatılmış olup, boya tüketiminde ve dolayısıyla baskı başına maliyette önemli ölçüde azalıyor. Avalanche HD6, mürekkep tüketimini önceki, sirkülasyonsuz sürümlerine kıyasla yaklaşık % 45 oranında azaltıyor. HD teknolojisinin bir diğer önemli faydası ise, basılı ürünün mükemmel dokusu ve kalitesidir.

Kornit için ColorGATE Tekstil Üretim Sunucusu (TPS)

Endüstrinin daha iyi renk kontrolü ve kesinlik yönündeki talebine yanıt veren Kornit, endüstriyel RIP (Rraster image processors)) uzmanı ColorGATE ile ortaklık kurdu. ColorGATE Tekstil Üretim Sunucusu (TPS), Kornit ayarlarınca uyarlandı ve Kornit ürününe eklendi. Bu sayede Kornit kullanıcıları, hem üstün bir baskı çıktısı hem de optimize edilmiş bir iş akışı deneyimi elde edecek. Baskı kalitesinde genel bir iyileşmenin yanı sıra; uygulamalarda dijital ve serigrafi arasındaki renk uyumu ve tekrar siparişleri arasındaki renk tutarlılığı yer almaktadır. Teknik destek ve eğitim, Kornit tarafından, ColorGATE desteği ile birlikte sağlanacaktır. Kapsamlı bir geliştirme ve test sürecinin ardından, Kornit için ColorGATE TPS, FESPA sırasında piyasaya sürülecek.

Kornit Digital FESPA 2018 ’de HD Baskıyı Gösterecek
Kornit Digital FESPA 2018’de HD Baskıyı Gösterecek

Neon boyalarla Kornit Allegro

Kornit’in Allegro roll-to-roll dijital tekstil baskı makinası, benzersiz bir konsepte dayanıyor. Hem doğal hem de sentetik kumaşlar için terbiye öncesi ve sonrası işlemleri tamamen ortadan kaldıran Kornit’in NeoPigmentTM baskı teknolojisini kullanıyor.

Tipik dijital teknolojilerden farklı olarak Kornit Allegro; baskı öncesi ve sonrası terbiye işlemlerinin birçok adımını ortadan kaldıran; ve böylece enerji, su, alan ve iş gücü tasarrufu sağlayan yenilikçi bir çözüm sunuyor. Allegro, hali hazırda sadece endüstriyel dereceli baskı tesislerine sahip üreticiler tarafından aşılabilen dijital kumaş baskı pazarına giriş bariyerini ortadan kaldırıyor.

FESPA 2018 sırasında Kornit, kişiye özel tekstil aksesuarlarının canlı üretimini sergileyecek. Ziyaretçiler Kornit’in yeni Neon boyalarıyla Allegro baskılarını görebilecekler. Yeni Pembe ve Sarı mürekkepler^; Allegro kullanıcılarının yeni pazar segmentlerine girmelerine ve sistem kullanımını artırmasına olanak tanıyarak; yeni uygulamalara daha parlak renkler ve genişletilmiş gamut sağlar. Yeni mürekkepler FESPA’dan sonra ticari olarak satışa sunulacak.

Dijital Baskı Haberleri

Yeni Mimaki UJF Serisi ile endüstriyel baskıda ‘doğrudan’ avantajlar

Yeni Mimaki UJF-7151plus II ve üç yeni modeli kapsayan UJF-MkII e Serisi ticari olarak Aralık 2021’de pazarla buluşacak. Daha yüksek baskı hızı...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied