Ana Sayfa » Baskı » Kornit Presto MAX ile renkli kumaşlara beyaz baskı artık mümkün

Kornit Presto MAX ile renkli kumaşlara beyaz baskı artık mümkün

Sürdürülebilir yeni nesil sistem Kornit Presto MAX, pazara ilk kez renkli kumaşlara beyaz baskıyı getiriyor.

Epson Article Top
Yağmur Melis Şimşekhttps://www.textilegence.com/
Yağmur Melis Şimşek, Saint-Benoît Fransız Lisesi’nde eğitim görmüş, ardından Anadolu Üniversitesi’nde iki yıllık Fotoğrafçılık Bölümü’nü tamamlamıştır. Daha sonra lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde sürdürmüş, mezuniyetin ardından ise 2017 yılında iş hayatına atılmıştır. Pek çok farklı projede, fotoğrafçılık ve grafik tasarımcılığın yanı sıra teknoloji alanında içerik ve haber yazarlığı gibi çeşitli pozisyonlarda yer alan Şimşek, 2021 yılından bu yana Textilegence’da dış haberlerde yardımcı editör olarak görev yapmaktadır.

Gelişmiş dijital baskı çözümlerinde önde gelen markalardan Kornit Digital, sürdürülebilir talep üzerine hazır giyim ve diğer tekstil ürünleri üretimi için Kornit Presto MAX sistemini pazara sunduğunu duyurdu. Renkli kumaşlar üzerinde beyaz baskı sunan ilk dijital baskı sistemi olan Presto MAX, ilk olarak 2-5 Kasım tarihlerinde düzenlenen Kornit Moda Haftası Los Angeles + Industry 4.0 etkinliğinde canlı olarak tanıtıldı. Doğrudan kumaşa baskı için tek adımlı çözüm ve mevcut en sürdürülebilir çözüm olarak tanıtılan yeni sistem, parlak beyazlar ve daha parlak neon renklerle en yüksek kaliteyi ve en yumuşak hissi veriyor. Sistem, ipliksiz nakış, yüksek yoğunluklu, vinil, ekran transferi ve diğer yenilikçi efektler üretmek için XDi teknolojisinin gelecekteki yinelemelerini ve evrimlerini; 3D dekoratif uygulamaları birleştirmek için hazır bulunuyor.

“Kornit Presto MAX hayal gücü ve fiziksel uygulamalar arasındaki engelleri kaldırıyor”

Kornit Digital CEO’su Ronen Samuel Presto MAX’in, dijitali işi modernize etmek için katalizöre dönüştürerek, hayal gücü ve fiziksel uygulamalar arasındaki engelleri ortadan kaldırdığını söyledi. Bunun tüketicileri ve tedarikçileri küresel ölçekte birbirine bağlayarak ve dijitalin atık olmadan, hem sürdürülebilirlik hem de kârlılık sağlama vaadinden gerçekten yararlanarak tekstil endüstrisini sonsuza dek değiştireceğini belirten Samuel şunları söyledi:

“İşiniz ister nihai ürünler, ister kullanıma hazır özel kumaşlar olsun, kendi markanızı büyütmek veya dünyanın perakendecilerine ve girişimcilerine tedarik sağlamak olsun, bu teknoloji hem yetenek hem de erişilebilirlik ve sürdürülebilirlik açısından talep üzerine, kısıtlamasız tekstil üretiminin en ileri noktasını temsil ediyor. Kornit Digital, üreticilere daha az kaynakla daha fazlasını yaratma, karbon ayak izlerini azaltma ve yeni fırsatlar ve büyüme yaratırken sınırsız ifade sunma gücü veriyor.”

Kornit Presto MAX ile renkli kumaşlara beyaz baskı artık mümkün

Her yerde, her zaman üretim

Doğal kumaşlar, sentetik kumaşlar ve karışımlarla uyumlu olan Kornit Presto MAX, kısa çevrim süreleri ve minimum manuel kesintiler veya kusurlarla yüksek kaliteli sonuçlar sunmak için akıllı otonom kalibrasyon için gelişmiş algoritmalar içeriyor. Ayrıca, son tüketiciye daha yakın olan gerçek bir dağıtılmış üretim modelini destekleyen, her yerde, her zaman üretime olanak sağlamak için KornitX küresel sipariş karşılama ekosistemiyle uyumlu olarak tasarlanan sistem, tüm sistemlerde ve üretim tesislerinde kalite ve tutarlılık sağlamak için markaları güçlendirirken, deneyimden kaynaklanan zaman ve lojistik israfı ortadan kaldırıyor.

Dijital Baskı Haberleri

FESPA Eurasia 2021 fuarı yine unutulmaz bir Mimaki şovuna sahne olacak

Geniş format inkjet baskı makinelerinin ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, Türkiye pazarıyla özlenen buluşmasını FESPA Eurasia 2021 fuarında...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied