Lectra Fashion PLM 4.0 ve Endüstri 4.0

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Lectra Fashion PLM 4.0 yazılımı moda firmalarına yeni olanaklar sunuyor.
Lectra Fashion PLM 4.0 yazılımı moda firmalarına yeni olanaklar sunuyor.

Lectra ’nın Endüstri 4.0 ile uyumlu ürün yaşam döngüsü yönetimi çözümü PLM; akıllı, bağlı, yapılandırılabilir ve kullanıcı dostudur.

Kumaş, deri, teknik tekstiller ve kompozit malzemeler gibi yumuşak materyalleri kullanan endüstriler için entegre teknoloji çözümleriyle önde gelen Lectra, moda ve hazırgiyim firmalarının dördüncü endüstriyel devrime girmesine yardımcı olmak ve modanın dijital çağında başarılı olmak için tasarlanmış ilk ürün yaşam döngüsü yönetimi çözümü Lectra Fashion PLM 4.0’ı duyurdu.

Tüketicilerin alışveriş yapma biçimini değiştiren dijitalleşme ile birlikte, günümüzün moda şirketleri hiç bitmeyen bir yetişme oynuyorlar. Kişiselleştirme, sürdürülebilirlik, kalite ve hız, her zaman erişilebilirlik, birden fazla kanalda ve en düşük fiyatı özelliklerinin hepsini birden isteyen bir kuşağın, kararsız Y kuşağının dikkatini çekmek için yarışıyorlar. Endüstri 4.0 sadece üreticilerin nasıl çalıştığı konusunda devrim yaratmakla kalmıyor; aynı zamanda markaların ve perakendecilerin, bu talepkar yeni tüketici ihtiyaçlarını karşılayacak kadar hızlı ve çevik olmak istiyorlarsa nasıl çalışması gerektiğini gösteriyor. Kazançlar yüksektir ve tüketiciyi süreçlerinin merkezine koymak için şirketlerin teknolojiyi ne kadar etkili kullandıkları; kimin önde çıkacağı ve kimin geride kalacağında belirleyici faktör olacaktır.

PLM 4.0 akıllı bir yönetim merkezi

Lectra Fashion PLM 4.0, moda ve konfeksiyon şirketlerine Endüstri 4.0’in önündeki zorluklarla baş etmede ihtiyaç duydukları hız ve çevikliği kazandırmak için güçlü bir yeniden başlatma gerçekleştirdi. Piyasadaki en geniş fonksiyonel kapsamı ile Lectra Fashion PLM 4.0 planlamadan tasarıma ve üretime kadar dijital tedarik zincirinde akıllı bir sinir merkezi gibi görev yapıyor.  Bu ise, işlemler, teknolojiler ve insanlar arasında hatasız bir veri akışı sağlıyor. Sistem,  tedarik zincirindeki aktörlerin platform üzerinde çalışabilmesi, bilgi kaydetmesi ve paylaşabilmesi ve böylece veri bütünlüğünün sağlanması için CAD; Adobe Illustrator gibi endüstri standardı yazılımlar,  ERP gibi BT sistemleri ve dış tedarikçileri bağlıyor.

Çözüm, katma değerli etkinliklere daha fazla zaman tanıyan şablonlar; standart kütüphaneler ve kısayollar ile, yönetimsel ve tekrar eden görevleri otomatikleştirmek için en iyi uygulamaları, moda iş bilgisini ve gerçek dünya senaryolarını da beraberinde getiriyor. Sonuç; moda şirketlerinin trendleri hızla yakalaması ve müşterin beklentilerini karşılayan ürünler sunmasına yardımcı olmak için; hızlı ve bağlantılı bir dijital tedarik zinciridir. Lectra Fashion PLM’nin bu yeni cisimleşmesi kutudan çıkacak şekilde tasarlandı ve küçük ve orta ölçekli işlemlerin, markaların, perakendecilerin ve üreticilerin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklendirilebiliyor.  Şirketler, standart çözümü uygulayarak küçük başlayabilirler; daha sonra tasarım entegrasyonu, ürün detayları, kaynak, numune üretme ve maliyetlendirme gibi on farklı modülü seçerek ekleme yapabilir.

Yeni mobil uygulama Lecra Collection Advanced

Bu çözüm aylık abonelik veya sürekli lisans esasına göre elde edilebiliyor. Hızlı işe alıştırmayı sağlayan öğrenme araçları ile bu yeni ürünü kullanıcı dostu yapmak için özel dikkat gösterildi.  Yeni Lectra Easy Tool, BT ekiplerinin platformu kullanıcılarının ihtiyaçlarına ve bilgi paylaşımı için daha fazla yol sunuyor. Yeni mobil uygulama Lectra Collection Advanced ile yapılandırılmasına olanak tanıyor. Kolay uygulama süreci, şirketlerin platformu işlerde biraz durmayla alması ve hızlı çalıştırabilmesi ve hızlı bir şekilde yatırım getirisini görmeye başlaması anlamına geliyor.

Tüm değer zincirini kapsayan piyasadaki tek moda özel PLM çözümü olan Lectra Fashion PLM 4.0; moda şirketlerinin bu cesur yeni dijital dünyada başarılı olmasını amaçlayan 4.0 stratejisini ilan etmesinden bu yana Lectra’nın sunduğu ilk yazılım ürünüdür. Lectra’nın moda sektöründeki 40 yılı aşkın tecrübesinin doruk noktası olan bu platform; şirketlere çevik ve bağlı olmalarını sağlayan ve Endüstri 4.0’a geçişlerini kolaylaştıran akıllı, kullanıcı dostu bir çözüm vererek rekabet avantajı sağlıyor.

Lectra Pazarlama ve İletişim Sorumlusu Céline Choussy Bedouet şunları söyledi; “Müşterilerim, Endüstri 4.0 dünyasına doğru ilk adımlarını attığında, başarılı olmalarına yardımcı olmak için yanlarında olmak istiyoruz. Tıpkı bugünün moda şirketleri gibi, çözümlerimizi her zamankinden daha fazla müşteri odaklı hale getirmek için gelişiyoruz. Bu güçlü yeni PLM platformundan son derece gurur duyuyoruz ve müşterilerimizin bu dijital çağda gelişmelerine yardımcı olacağına inanıyoruz.”

Yardımcı Materyaller

Pandemi Lupamat Kompresör’ü durduramadı

Basınçlı hava çözümleriyle kompresör sektörünün önde gelen üreticilerinden Lupamat Kompresör, kurumsal yapısının verdiği güçle Covid-19 pandemisi karşısında hızlı ve...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied