Lectra Yeni ‘Endüstri 4.0’ Stratejisini Ortaya Koydu

Kozmetotekstil pazarı değişen tüketici davranışlarıyla krizi fırsata çeviriyor

Covid-19 pandemisinin yayılmasına karşı alınan hükümet önlemleri, günlük yaşamda bir dizi değişime sebep oldu. Yüz maskelerinin takılması, sosyal mesafe...

ITMF, 7. Coronavirüs anket sonuçlarını açıkladı

Uluslararası Tekstil Üreticileri Federasyonu (ITMF), pandeminin global tekstil endüstrisi üzerindeki etkilerini değerlendirdiği araştırmanın 7.sini yayımladı. 25 Ocak-10 Mart tarihleri...

Pazar dengeleri bozulurken konfeksiyon ve tekstil sektörü yolunu arıyor

Covid-19 pandemisinin getirdiği kapanma ve evden çalışma gibi yeni koşullar, hazırgiyim ürünlerine olan talebi önceki döneme göre azalttı. Buna...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Lectra Yeni 'Endüstri 4.0' Stratejisini Ortaya Koydu
Lectra Yeni ‘Endüstri 4.0’ Stratejisini Ortaya Koydu

Lectra, müşterilerinin üretim süreçlerinde Endüstri 4.0 ilkelerine kilitlenmesini Mümkün Kılıyor

Kumaş, deri, teknik tekstil ve kompozit malzemeleri kullanan endüstrilere adanmış entegre teknolojik çözümleriyle dünyanın önde gelen markalarından Lectra; moda ve konfeksiyon, otomotiv  ve mobilya şirketlerinin Endüstri 4.0 çağına adım atarken başarılı olmaları için tasarlanmış yeni bir strateji açıkladı.

Endüstriyel süreçlerin dijitalleşmesine demirlemiş olarak, yaratımdan üretime Endüstri 4.0 fabrikaların ekosistemlerinde yeni bir organizasyon yaratıyor. Fabrikalar, optimize edilmiş kaynaklarla giderek daha esnek hale geliyor ve tüketicilere fayda sağlayacak ürünler için yeni bir dijital yaşam döngüsü başlatıyor.

Ayrıca, giderek artan sabırsız ve talep eden müşterilerin beklediği hız ve kalitede ürünlerin sunmanın aynı sıra, kitlesel üretim geniş ölçekli özelleştirilmiş üretim için artan bir alan bırakıyor.

Bu değişikliklerle yüzleşmek için, yaratıcı ekipler ve ürün geliştirme ekipleri, akıllı fabrikalar, tedarikçiler ve tüketiciler arasında gerçek zamanlı bağlantılar sağlamak için, dijital bir değer zinciri gereklidir. Lectra CEO’su Daniel Harari; “Müşterilerimiz, bu yeni zorlukların üstesinden gelmek için, halihazırda Endüstri 4.0 ilkelerine, 2007 yılından bu yana endüstriyel Nesnelerin İnterneti alanındaki derin bilgimize ve ekibimizin özel endüstriler alanında deneyimine uyumlu olan yazılım ve ekipmanlarımıza güvenebilir. Bu güçlü temeller sayesinde, Lectra’nın Endüstri 4.0 vizyonu olarak yerini belirlemek için en yeni teknolojileri kullanarak ve en iyi uygulamaları entegre ederek, sunuşumuzu büyük ölçüde zenginleştiriyoruz.” dedi.

Lectra SaaS çözümü

Lectra’nın yeni stratejisini yansıtan unsur; bir bulutla takviye edilen ve 2015’ten bu yana geliştirilmiş olan; bir Hizmet olarak Yazılım (SaaS – Software as a Service) çözümüdür. Veri analizi ve kullanımı üzerine yoğunlaşan bu çözüm daha da akıllı; daha bağlı ekipmanlar ile, ekipman, yazılım ve hizmetler arasında hassas entegrasyonu dönüştürecek. Yeni endüstriye özel hizmetler sunulan çözümleri güçlendirecek ve Lectra’nın müşteri süreçlerini sürekli geliştirmesini mümkün kılacak. Başlangıçta 2017’de seçkin müşterilerle test edildi, bazı müşterilerimiz teklifin başlangıcından bu yana yer aldı. Yeni çözüm 2018’de ticari olarak pazara sunulacak.

Daniel Harari sözlerini şöyle bitirdi; “Müşterilerine değer artışı getiren Lectra; AR-GE’ye ayrılan gelir payını 2017’den 2019’a kadar %10’a çıkaracak; ve 2016 ila 2019 yıllara arasında yaklaşık %50’lik bir artış gerçekleştirecek. Bu yolla, dördüncü sanayi devrimi bağlamında başarılı olmak için gerekli olan, operasyonel mükemmellik yolunda müşterilerimiz destekleyebiliriz.”

Yardımcı Materyaller

Pandemi Lupamat Kompresör’ü durduramadı

Basınçlı hava çözümleriyle kompresör sektörünün önde gelen üreticilerinden Lupamat Kompresör, kurumsal yapısının verdiği güçle Covid-19 pandemisi karşısında hızlı ve...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied