Ana Sayfa » Güncel » Lenzing, Tayland’a Yatırım Yapıyor

Lenzing, Tayland’a Yatırım Yapıyor

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Lenzing, 2020 yılı sonuna kadar Prachinburi’de (Tayland) en gelişmiş liyosel elyaf üretim tesisinin inşasını planlıyor.

Lenzing Lenzing Group, özel elyafların toplam gelir içindeki payını büyük oranda arttırmayı hedefliyor. Avusturya’daki Lenzing ve Heiligenkreuz, İngiltere’de Grimsby ve ABD’deki Mobile ve Alabama’da hali hazırda sürmekte olan genişleme süreci takiben, Lenzing AG Denetim Kurulu, Tayland’da liyosel elyafı üretmek için en son teknolojiye sahip bir sonraki tesisin kurulması için Yönetim Kurulu önerisini onayladı.

Bu amaçla Lenzing, Tayland’da bir alt şirket kuruyor ve Bangkok yakınlarındaki Prachinburi’de bulunan Endüstri Parkı 304’de ticari bir mülk satın alıyor. Önümüzdeki aylarda, gerekli izinler ve lisanslar ile teknik planlama kesinleşecek. Yeni üretim tesisinin kurulmasıyla ilgili kesin bir karar 2018 yılının ilk çeyreğinde alınacak. İnşaatın tamamlanması 2020 yılı sonu olarak planlanıyor.

Liyosel Elyaf Tayland'da, Lenzing Yatırım Yapıyor
Liyosel Elyaf Tayland’da, Lenzing Yatırım Yapıyor

Liyosel elyaf için altyapı

Prachinburi’deki Endüstri Parkı 304’ün seçimi, mükemmel genel altyapı, olağanüstü genişleme fırsatları ve sürdürülebilir biyojen enerji tedariğine dayanıyor. Mobile’deki fabrikada olduğu gibi, planlanan üretim tesisi de en son teknolojiye dayanarak inşa edilecek ve yılda 100.000 ton kapasiteye sahip olacak. Bu site, Lenzing Group’un dünya çapındaki lyocel ağını güçlendirecek ve global müşterilerinin Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya’daki TENCEL® markalı elyafı satın almasını sağlayacak.

Lenzing CEO’su Stefan Doboczk; “Planlanan genişleme, müşterilerimizin iş büyümesini destekleme konusundaki taahhütümüzün altını çiziyor. Bu onlara, dünyanın en sürdürülebilir botanik elyafı olan TENCEL® elyaflarını kullanarak, daha çevre dostu ürünler sunmamıza neden olacaktır” dedi.

Asya en büyük pazar

Doboczky sözlerini şöyle sürdürdü; “Tayland’daki genişleme, özel elyafların payını arttırmak ve coğrafi alanımızı genişletmek için sCore TEN stratejimizin uygulanmasında bir sonraki uyumlu adımı temsil ediyor. Asya’nın toplam Lenzing Group gelirlerinin yüzde 70’ini oluşturmasıyla birlikte,  Asya’daki TENCEL® elyafları için bir sonraki üretim tesisini kurmamız mantıklıdır.”

Lenzing, 2020 yılı sonuna kadar Prachinburi’de (Tayland) en gelişmiş liyosel elyaf üretim tesisinin inşasını planlıyor. Lenzing – Lenzing Group, özel elyafların toplam gelir içindeki payını büyük oranda arttırmayı hedefliyor. Avusturya’daki Lenzing ve Heiligenkreuz, İngiltere’de Grimsby ve ABD’deki Mobile ve Alabama’da hali hazırda sürmekte olan genişleme süreci takiben, Lenzing AG Denetim Kurulu, Tayland’da liyosel elyafı üretmek için en son teknolojiye sahip bir sonraki tesisin kurulması için Yönetim Kurulu önerisini onayladı.

Güncel Haberler

Textilegence Temmuz Ağustos 2021 sayısı ile yaz canlanıyor

Yeniden normalleşmenin başladığı haziran ayından itibaren birçok sektörde ciddi bir canlanma görülüyor. Yaz aylarına denk gelen bu dönemde tekstil ve...

Yeşim Tekstil Ağrı ilinde yatırımlarını sürdürüyor

Hazır giyim ve ev tekstili alanında faaliyet gösteren Yeşim Tekstil Ağrı yatırımlarıyla bölgenin ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimini desteklemeyi sürdürüyor....

TGSD rekabette sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüme vurgu yapıyor

Türk tekstil ve giyim sektörünün önde gelen çatı örgütlerinden Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Türkiye’nin hazır giyim ihracatının yarısından...

Aksa Akrilik akıllı tekstile yatırım yapıyor

Aksa Akrilik ‘Girişimciliğe Değer’ programı ile yenilikçi ve sürdürülebilir teknolojiler geliştiren projelere destek olmaya yeni İltema yatırımıyla devam ediyor....
error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied