Ana Sayfa » Yardımcı Materyaller » Loepfe PRISMA ile İplik Kalite Kontrolünde Kuralları Değiştiriyor

Loepfe PRISMA ile İplik Kalite Kontrolünde Kuralları Değiştiriyor

Loepfe iplik temizlemede ‘devrimci’ olarak nitelendirilen YarnMaster PRISMA'yı ITMA 2019’da küresel pazara sundu. 2 farklı sensör teknolojisini buluşturan temizleyicide RGB F- Sensör teknolojisi bulunuyor.

Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Loepfe PRISMA ile İplik Kalite Kontrolünde Kuralları Değiştiriyor
Loepfe PRISMA ile İplik Kalite Kontrolünde Kuralları Değiştiriyor

Textilegence’a özel açıklamalarda bulunan Loepfe Satış Müdürü Elvio Re Sarto, ITMA’da lansmanı yapılan PRISMA’nın, sensör teknolojilerinin yenilikçi birleşimi ile iplik temizlemede yeni ölçütleri belirlediğini söyledi.

ITMA 2019 başarılı sonuçlar yarattı

ITMA 2019 fuarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Elvio Re Sarto, oldukça başarılı bir fuar yaşadıklarını açıkladı. Ziyaretçi ve görüşme yoğunluğunu beklentilerini aştığını belirten Re Sarto, özellikle Türkiye, Endonezya, Pakistan, Bangladeş ve Hindistan gibi önemli tekstil ülkelerinden ziyaretçileri ağırladıklarını dile getirdi. Ziyaretçilerin PRISMA’ya yoğun ilgi gösterdiğinin altını çizen Re Sarto; “Artan hammadde fiyatları ve sertleşen rekabet ortamında herkes daha iyi kalite kontrol ve verimlilik seviyeleri istiyor. PRISMA onlara bunları sunabilecek son yenilik,” diye konuştu.

4 sensör teknolojisi

Re Sarto; “İpliklerdeki kirlenmeyi kontrol etmek iplikçiler için çok büyük öneme sahip olduğundan, Loepfe bir kez daha yabancı madde tespitinde öncü rolü üstleniyor” dedi. Yepyeni RGB F-sensörü, ipliği tüm ışık spektrumunda aydınlatırken, her türlü iplik ve renkteki gölge ve parlaklıktaki en küçük farkın bile tanınmasını sağlıyor.

Bunların ötesinde, temel temizleme işlemi için dünyadaki ilk ikili ölçüm ziyaretçilere sunuldu. YarnMaster PRISMA’da iplik temizlemedeki iki baskın sensör teknolojisi, tek bir algılama kafasına entegre edilmiştir. Mükemmel uyum içinde çalışan optik ve kütle algılayıcı kullanan bu geleneksel olmayan yaklaşım, iplik temizlemede benzeri görülmemiş olanaklar ve yeni hassasiyet seviyeleri sunuyor.

Dahası, Loepfe, triboelektrik etkiyi kullanan P4-Sensörünü geliştirdi. Sensör, sarma işlemi sırasında ortaya çıkan ve farklı hammaddelerden kaynaklanan elektrik yükü farklılıklarını ölçer. Bu teknoloji beyaz polipropilen ile kirlenmeyi çok güvenilir bir şekilde tespit edebiliyor.

Re Sarto; “Dört sensör teknolojisinin tek bir algılama kafasına birleştirilmesi, daha önce elde edilmemiş bir performansı ve sarım işlemi sırasında kalite kontrol olasılıklarını garanti ediyor” diye açıkladı.

Kolay ve sezgisel kullanım

Yenilikçi iplik temizleme konseptinin kalbi, basit ve sezgisel PRISMA işletim sistemidir. Yeni PRISMA GUI akıllı bir sihirbaz tarafından bir menü kılavuzu sunuyor ve basit ve sezgisel bir kullanım sağlıyor. Re Sarto şunları söyledi; “YarnMaster PRISMA, iplik kalitesini hiç olmadığı kadar kolay analiz ediyor ve verileri tekil olarak değerlendiriyor. Akıllı ayarlar asistanı ‘Brainmode’, süreçleri sürekli olarak optimize etme ve daha verimli hale getirme hedefini destekler.”

Tekstil endüstrisinde dijitalleşmenin ve Endüstri 4.0’ın en çok konuşulan konular olduğunu dile getiren Re Sarto, bu büyük konseptlere geçmek için mükemmel ürünlerle yola çıkılması gerektiğini savundu. Ek bir avantaj olarak, Loepfe’nin veri yönetim sistemi MillMaster TOP 2.0, yeni YarnMaster PRISMA’nın ayrılmaz bir parçasıdır. İplik temizleyicilerin ürettiği kalite verilerinin % 100 çevrimiçi izlenmesi rutin laboratuar testlerine olan ihtiyacı azaltır.

Yardımcı Materyaller

İplikçiler bugün maliyet kontrolü ile yarınki karları hazırlıyor

Uster Technologies, USTER® araçlarının değerini önemli karlılık seviyelerine çıkaran yeni bir bağımsız USTER® QUALITY EXPERT versiyonunu pazara sundu. USTER®...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied