Ana Sayfa » Eğirme » Marzoli İplik Endüstrisine Bağlılığını ITM’de Vurguladı

Marzoli İplik Endüstrisine Bağlılığını ITM’de Vurguladı

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Marzoli iplik Endüstrisine Bağlılığını ITM’de Vurguladı
Marzoli iplik Endüstrisine Bağlılığını ITM’de Vurguladı

14-17 Nisan tarihleri arasında uluslararası tekstil topluluğu ITM 2018 için İstanbul Tüyap Kongre Merkezi’nde bir araya geldi. Kısa kesikli elyaf eğirme için tam hat makinelere sahip olan Avrupalı üretici Marzoli iplik çözümleriyle bu etkinliğe katıldı. Fuara 4 gün boyunca yerli ve uluslararası pazardan çok sayıda iplik endüstrisi profesyoneli geldi.

Fuarın bu ziyaretçi sayısı ile inanılmaz olduğunu söyleyen Marzoli’nin pazarlama departmanı görevlilerinden Francesco Gozio şunları dile getirdi; “Marzoli’nin müşterilerinin ve potansiyel müşterilerinin her birine yönelik sürekli taahhüdü, partnerlerimizin fuardaki varlığımızı ve standımızda sergilenen makineleri tanıtmak için yaptıkları harika çalışma, bu başarının temelini oluşturdu.”

Marzoli fuar sırasında şu makineleri sergiledi; C701 tarak makinesi, CM7 penye makinesi, spintester MST ve tüm eğirme hattının kontrolü ve optimizasyonu için 2 yazılım platformu.

Fuar, C701 tarak makinesinin üstün geometrisini vurgulamak için bir fırsat oldu. 1 metre ana silindir çapı, 284 derecelik tarama açısı ve 1,5 metre çalışma genişliği sayesinde, 3,74m2’lik tarama alanı, elyafların daha iyi dağılmasını ve daha düşük bir tarama yoğunluğu sağlıyor. 32 çalışır pozisyondaki hareketli düz şapkalar, üstün tarama etkinliğini garanti ediyor. Bunların ayarları ve tarak boşlukları dökme demir yapı boyunca sabit tutuluyor.  Tüm bu önemli noktalar, fuarda gösterilen makinenin kapakları üzerine bastırılmış grafiklerden okunabildi.

Sergilenen CM7 penye makinesi hızı ve üstün kaliteli sonuçlarıyla, Marzoli’nin standına gelen ziyaretçilerin takdirini kazandı. Makinenin takdir edilen diğer özellikleri arasında; son teknoloji kinematiği, daha hafif kesiciler, yuvarlak tarakların hızlandırılmış hareketi ve kesicilerin sürekli sarkaç hareketi yer alıyor.

Marzoli iplik makinesi Mac3000’ü sergiledi

En yüksek esneklik standartlarını garantilemek için elektronik olarak kontrol edilen bağımsız tahrikli son teknoloji ürünü bir iplik makinesi olan spintester MST fuarda Marzoli’nin kompakt sistemi Mac3000 ile sergilendi. Apron deliklerinin otomatik temizleme etkisine sahip bu devrim niteliğindeki apron kompakt sistemi, frekans kontrollü motor fanlı bağımsız bir emiş sistemine sahip. Bu emiş sistemi daha geniş bir yelpazedeki elyaf türleri ve iplik numaraları için doğru sıkıştırma etkisini belirler.

Stantta kurulu bulunan kontrol odasında, ziyaretçiler Marzolinin yazılım platformları YarNET ve MRM hakkında daha fazla bilgi alabildi.

YarNET, Marzoli tarafından makinelerin tüm üretim verilerinin ve teknolojik parametrelerinin tek bir basit, sezgisel ve iyi yapılandırılmış arayüzde kaydedilmesi ve detaylandırılması için tasarlanmış bir yazılımdır. Bu yazılım, kullanıcıya herhangi bir üretim verisini indirerek, düzenleyerek ve yükleyerek; iplikhanedeki her bir makine ile doğrudan etkilemişe girmesine olanak tanıyor.

Bir IoT yazılımı olan MRM,  makinenin verimliliğini sürekli izlemeyi sağlar. Makinelerin kritik kısımlarına kurulan işlemciler ve sensörler tarafından toplanan semptomatik verileri analiz eder.  Müşteri, makinelerin tahmini bakım ve tesisin genel verimliliğini görmek için yazılım platformuna erişebilir. Enerji tasarrufu ve verimlilik oranlarını arttırmak için kullanıcının olası fırsatları tespit etmesine yardımcı olmak için optimizasyon araçları bulunuyor.

Tekstil Eğirme Haberleri

Marzoli ITMA Asia’da dijital ve sürdürülebilir çözümleriyle yer alacak

Eğirme sürecinde performansı optimize eden komple eğirme hatları, bileşenler ve dijitalleştirilmiş çözümlerde önde gelen tedarikçilerden Marzoli, 12-16 Haziran tarihleri...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied