30 C
İstanbul
Cumartesi, Temmuz 20, 2024

HanesBrands, ünlü spor giyim markası Champion’ı Authentic’e satıyor

İkonik giyim markalarının küresel liderlerinden biri olan...

Türkiye tekstil ihracatında Asya, Amerika ve Orta Doğu yükselişte

Türkiye tekstil ihracatına ilişkin nisan ayı verileri...

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı yayınlandı

Textilegence Mayıs Haziran 2024 sayısı, haziran ayında...

1 Hour Shirt; hızlı modadan adil modaya

Fashion Revolution Germany ve döngüsel moda markası...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Massebeuf Textiles’in Silicotex ipliği yüksek kaymazlık sağlıyor

Teknik TekstillerMassebeuf Textiles’in Silicotex ipliği yüksek kaymazlık sağlıyor

- Haber Sponsoru -

Özellikle çorap, medikal ve spor için kaplamalı iplikler konusunda 40 yılı aşkın deneyime sahip olan Massebeuf Textiles, tekstil sektöründe yüksek katma değerli teknik ve fonksiyonel ipliklerin mühendislik ve üretiminde önemli bir oyuncu olarak yer alıyor. Medikal, çorap, kişisel koruyucu ekipman, spor ve ulaşım gibi çeşitli pazarlarda faaliyet gösteren şirket, Oeko-Tex Standard 100 sertifikalı iplik portföyünü birkaç yıl önce Silicotex ® kaymaz ipliğiyle genişletti. Türkiye mümessilliğini Teksel Tekstil’in üstlendiği Massebeuf Textiles’in yenilikçi teknolojiyle ürettiği bu kayma önleyici iplik özellikle tıbbi ürün üreticileri tarafından tercih ediliyor. 

Sentetik filamentler (PES, PA, UHMWPE vb.), doğal ve yapay elyaflar (pamuk, Tencel™ vb.), teknik elyaflar (aramid, cam elyafları vb.), metalik teller ve kaplama polimerleri alanında uzmanlığa sahip olan şirket, yenilikçi patentli teknolojiye dayanan Silicotex® kaymaz iplikte silikon ve multifilament özelliklerini birleştiriyor. Bu şekilde doğrudan ana tekstil üretim sürecinde (örme, dokuma veya kablo/saç örgüsü) kullanılan Silicotex®, herhangi bir sonraki işleme olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.  

Çeşitli uygulamalar için iki farklı Silicotex iplik

Tekstil uygulamalarında ihtiyaç duyulan bölgeyle sınırlı bir kaymazlık etkisi sağlayan Silicotex® ile kumaş esnek, nefes alabilir ve uyumlu özelliklerini sürdürebiliyor. Ürün müşteriler tarafından kompresyon cihazları, ortezler ve bandajlar gibi çeşitli tıbbi ürünlerde kullanılıyor. Gerçek kayma önleyici etki yaratan bu iplikler yıkanabilirken aynı zamanda yıkama sonrasında bu özelliklerini kaybetmiyor. 

Silicotex® ürün yelpazesini iki iplikle daha genişleten Massebeuf Textiles, bu sayede kaymaz ipliklerin tıbbi ürünlerin yanı sıra giysiler, çoraplar ve eldivenler gibi diğer ürünler için kullanımını da mümkün hale getiriyor. Bunlardan bir olan A-Silicotex® kavrama özelliğini azaltmak için Silicotex® ile diğer ipliklerin bir kombinasyonundan oluşurken, C-Silicotex® ise kaymayı önleyici ve elastikiyet özelliklerini entegre eden elastik bir versiyon olarak pazara sunuldu. 

Massebeuf Textiles’in Silicotex ipliği yüksek kaymazlık sağlıyor

Sürdürülebilir zengin ürün portföyü

80 yıllık geçmişi olan bir Fransız aile şirketi olan Massebeuf Textiles, oldukça zengin ve gelişmiş bir ürün portföyüne sahip. İnovasyon ve kalite kültürünü temel alan firma tekli, çiftli ve hava kaplamalı ve güncel üretim ekipmanları sayesinde tekstil sektörüne çok çeşitli kaplamalı iplikler sunuyor. Ayrıca sahip olduğu iplik boyama fabrikası ile tüm renk taleplerine yanıt verebilen şirket, iplik üretiminde genellikle Tencel® veya geri dönüştürülmüş iplikler gibi çevre dostu malzemeleri tercih ediyor. Massebeuf Textiles’in ürün portföyünde silikon ipliklerin yanı sıra elastik iplikler, iletken iplikler, itici iplikler, darbe emici iplikler, kesilmeye dayanıklı iplikler bulunuyor. Firma, Oeko-Tex Standard 100 sertifikasına ek olarak, geri dönüştürülmüş malzemelerle kaplanmış tüm iplikler için ve sosyal ve çevresel uygulamalarını teşvik etmek için Global Geri Dönüşüm Standardı (Global Recycle Standard-GRS) sertifikasına sahip bulunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler