Materia’nın Akıllı Tekstileri MoOD & Indio Brüksel 2016’da

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...

Textilegence Kasım – Aralık 2020 Sayısı yayınlandı

Textilegence Magazine, 2020 yılının son sayısında okuyucularını dolu bir içerikle karşılıyor. Covid-19 pandeminin bütün yıla damgasını vurduğunu net olarak...

Hyosung Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütüyor

Güney Kore merkezli endüstri devi Hyosung Corporation, Avrupa pazarının artan talebini karşılamak için Türkiye’deki spandeks yatırımını büyütme kararı aldı....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Materia akıllı tekstiller ile günlük hayata değer katıyor.
Materia akıllı tekstiller ile günlük hayata değer katıyor.

MoOD & Indigo Brüksel 2016 Fuarı (6-8 Eylül 2016) boyunca, Materia mimari ve iç dekorasyon, moda, hareketlilik, spor ve sağlık konularında odaklanan ‘Akıllı tekstilleri’ni sergileyecek.

Tekstilin çok yönlülüğü, onun iç tasarım, otomotiv sanayi, mobilya, mimari, tasarım veya modada kullanımına göre yadsınamaz. Temeli dokuma, nonwoven veya örgü olursa olsun tekstiller çoklu işlevsellik, dayanıklılık ve hafiflik, esneklik, taşınabilirlik, kendi kendini temizleme, antibakteriyel, koku giderme ile UV radyasyona veya ısıya tepki vermede mükemmel araçlardır, bu nedenle her sektörde tekstillerin gelişimi artıyor.

Kumaşlar aynı zamanda yeni malzeme kaynaklarından;  tarımsal artıklardan, mantardan veya ahşaptan üretiliyor. Ve, e-tekstiller unutulmamalı, bunlar koruma, iletişim ve rahatlığı arttırmak için ışık, ses ve diğer görünümleri verir. Birçok yeni tekstil bu yıl MoOD &Indigo Brüksel sırasındaki Tour&Taxis’de gösterilecek.

Bu fuar sadece bu malzemelerin üstün yeteneklerini göstermeyecek aynı zamanda akıllı tekstillerin hayatımıza ve iç dekorasyona olumlu katkı yaratan fırsatlarını da gösterecek.

Materia etkinliklere, ilhama ve ortak yaratıma odaklanarak malzeme inovasyonuyla uğraşan önde gelen uluslararası bir platformdur. Materia daha güzel, daha fazla sürdürülebilir ve yüksek kaliteli yapılar ve tamamlanmış çevreler için ortak yenilikleri teşvik ediyor.

Materia bağımsız ve sürekli büyümekte olan 2600’den fazla ilham verici malzeme ile yapı profesyonelleri ile bağlantıdadır.

Teknik Tekstiller Haberleri

Küresel teknik tekstiller pazarı katlanarak büyüyecek

Küresel teknik tekstiller pazarı katlanarak büyüyecek. İnşaattan tarıma, otomotivden uçak endüstrisine, günlük hayatın her aşamasının ayrılmaz bir parçası haline...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied