Ana Sayfa » Örme » Mayer & Cie. ITMA Asia’da 3 Elektronik Makinesini Sergileyecek

Mayer & Cie. ITMA Asia’da 3 Elektronik Makinesini Sergileyecek

Örme teknolojileri uzmanı Mayer & Cie. OVJA’dan spinitsystems’e kadar kapsamlı çözümleriyle ITMA Asia Citme 2018 fuarında tekstil profesyonelleriyle buluşacak.

Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mayer & Cie. ITMA Asia’ya 3 Elektronik Makine ile Katılıyor
Mayer & Cie. ITMA Asia’ya 3 Elektronik Makine ile Katılıyor

15-19 Ekim tarihleri arasında CITME ile birlikte düzenlenecek olan, bu yılki ITMA Asia için Mayer & Cie (MCT), tamamen elektronik makine odaklı. Şangay’daki fuarda sergilenecek üç makinenin tamamı – Spinit 3.0 E, OVJA1.6 EE 3/2 WT ve OVJA 2.4 EC – bu kategoriye giriyor. İplik eğirme ve örme makinesi Spinnit ile saya örme için özel olarak tasarlanan OVJA1.6 EE 3/2 WT’nin ilk defa Çin’de sergileniyor olacak. Ayrıca, OVJA 2.4 EC de ilk defa fuarda yerini alacak. Bu, Mayer & Cie China’nın (MCN) ürün portföyüne kattığı bir elektronik jakar makinesidir.

OVJA 2.4 EC: Mayer & Cie. China’dan ilk elektronik makine

Mayer & Cie.’nin Çin’den Sorumlu Bölgesel Müdürü Rudolf Crass; “Çin’deki üst düzey makine segmentinde bir süredir talep artışı olduğunun farkına vardık. Yüksek üretkenliğe sahip yuvarlak örgü makineleri de revaçta” diyor. Yeni OVJA 2.4 EC de, Mayer & Cie. China’nın, ITMA Asia’da ilk kez ziyaretçilerin beğenisine sunacağı yeni bir makinesi olacak. Bu, inç başına 2.4 sistemiyle, Çinli üreticilerin geleneksel üretim modellerini geride bırakan tam bir jakar makinesidir. Üç yönlü teknolojisi sayesinde, OVJA 2.4 EC tasarım modellerinde çok çeşitli seçenekler sunuyor. Dış giyim, spor ve sportif günlük giyim için kumaş üreten Çinli müşterilere hitap etmeyi amaçlıyor.

Tasarımı, başarılı OVJA 2.4 SE mini jakar makinesinden ödünç alındı ve işlevselliği OVJA 2.4 E tam jakar makinesine dayanıyor. Onunla, modellendiği iki makine arasındaki en önemli fark, iğne seçiminin uygulanış biçimidir. OVJA 2.4 E, kontrol paneli üzerinden tek bir parça üzerinde elektronik tekil iğne seçimine dayanırken, Çin modeli ise, sekiz parçada 16 adet sıcaklığa bağımlı elektromanyetik aktüatör (tahrik düzeneği) kullanır. Crass; “Bu, kullanıcı dostu olma açısından avantajlara sahip çünkü ölçüm değişiklikleri daha hızlı ve daha kolay. Yüksek verimlilikle birlikte fiyatlandırma açısından da daha cazip. Yerel bir sistem olmasından dolayı kolay yedek parça kullanılabilirliğinden bahsetmiyorum bile” dedi.

OVJA 2.4 EC, sonunda Mayer & Cie. China’da monte edilen ilk elektronik makine oldu.  Geçtiğimiz yıllarda, Çinliler yaptıkları çalışmalarla sürekli olarak portföylerini genişletti. En başarılı ve ilk Çinli model MSC 3.2II süprem örme kumaş makinesi MSC 3.2 II ve onun çift kat örme kumaş makinesi muadili MDC 2.2’dir. 2017’nin sonundan beri, Mayer & Cie.’nin denenmiş ve güvenilir teknolojisine sahip bir Relanit 3.2 SC, iç pazar için portföyü tamamlıyordu. Dört makinenin tamamı da, Almanya’da üretilmiş bir örme kafası ile birlikte geliyor. Son montaj için farklı çerçeve ve kontrol paneli bileşenleri Şanghay’da üretiliyor.

Spinit 3.0 E: eğirme ve örgünün potansiyelini somut hale getiriyor

Mayer & Cie.’nin spinitsystems Pazarlama ve Satış Müdürü Michael A. Tuschak şunları söyledi; “Spinit 3.0 E iplik ve örme makinesini bu yılki ITMA Asia’da canlı olarak sunabilmekten memnuniyet duyuyoruz. Teknoloji, nasıl çalıştığı ve her şeyden önce elde edilen sonuçlar her zaman en etkileyici şekilde makinenin kendisi üzerinde gösterildi.” Tuschak, ITMA Asia’da, eğirme ve örme teknolojisine büyük bir ilgi gösteren ziyaretçileri, Mayer & Cie standında ağırlamayı bekliyor. Tuschak, deneyimin bu teknolojinin, ağırlıklı olarak köklü tekstil pazarlarında önemini ispatladığını söyledi. Tam hizmet işletmeleri veya ileri entegrasyona sahip iplikhaneler gibi daha büyük şirketler sürekli olarak kendilerini rakiplerinden ayıracak yollar arıyor..

Tuschak; “Spinitsystems ile müşterilerimize yeni bir şeyler verebiliriz” diyor. Bununla kast ettiği birincil olarak, bir makinenin ürettiği ürün. Spinit Fantezi Örme Kumaşlar, karakteristik desen çeşitlemeleriyle sadece Mayer & Cie. makinesinde yapılabilir. Bir diğeri yönden, Spinit 3.0 E, üretim sürecinde fayda sağlar. Süprem kumaş üretmek için geleneksel işlemden çok daha az enerji, zaman ve alan gerektirir ve spinitsystems son günlerde Alman Çevre Bakanlığı tarafından verilen İklim ve Çevre için Yenilikçilik Ödülüne (IKU) layık görüldü.

OVJA 1.6 EE 3/2 WT: bir saya kumaşı uzmanı

Mayer & Cie.’nin Büyük Markalar Hesap Yöneticisi Hardy Bühler; “OVJA 1.6 EE 3/2 WT ilk ‘gerçek’ ayakkabı makinemiz,” diyor. Bühler, saya kumaş büyüme pazarının gereklilikleri ile yakından ilgileniyor. Yeni makine, silindirde üç yönlü teknolojiyi ve rib kadranında iki yönlü teknolojiyi kullanıyor. Bu, çok renkli jakar makinesi için çok çeşitli desen olanağı sağlıyor ve aynı zamanda çoklu pli ilmek vasıtasıyla delikli bir yapı görünümü de üretebiliyor. Ayrıca, 5 mm kalınlığa kadar düz ve çok renkli sandviç (spacer) kumaşlar üretiyor, Bühler bunların saya için çok talep edildiğini söylüyor. Yuvarlak örgü makinesinde sandviç kumaşlar üretmek çeşitli nedenlerden dolayı daha mantıklıdır. Öncelikle, kurulum süreleri diğer üretim araçlarına oranla çok daha kısadır. Yuvarlak örme makinesi, çok renkli sandviç kumaşlar yapmak için çok daha az iplik kullanır. Hepsinden önemlisi, Bühler, yuvarlak örme makinesinde küçük bir sandviç kumaş parçacığını üretmenin daha kazançlı olduğunu söylüyor.

OVJA 1.6 EE 3/2 WT’ye ek olarak, Mayer & Cie. portföyü, özellikle OVJA makineleri başta olmak üzere, ayakkabı saya kumaşı yapmaya uygun çeşitli makineler içeriyor. Buna karşılık, Technit D3, bir sandviç kumaş uzmanıdır. Silindir tarafındaki üç iğne ile örer ve dört iğne izine sahip sandviç kumaş yapıları üretir.

Tekstil Örme Haberleri

Ekoten örme kumaşta hataların önüne Smartex çözümüyle geçti

Türkiye’nin en büyük kumaş üreticilerinden Ekoten Fabrics, yuvarlak örgü makinesindeki hatalı üretimi %0’a yakın bir orana azaltan Smartex V1...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied