11.6 C
İstanbul
Cumartesi, Aralık 3, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Türk tekstil ihracatında artış oranları azalmaya devam ediyor

İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği’nin (İTHİB)...

Tekstil endüstrisinde beklentiler olumsuza döndü

Eski adıyla ITMF Corona Anketi olarak bilinen...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Mayer & Cie. sanal fuar fırsatını değerlendirecek

ÖrmeMayer & Cie. sanal fuar fırsatını değerlendirecek

- Haber Sponsoru -

Covid-19 pandemisi nedeniyle konvansiyonel fuarlar gerçekleştirilemiyorken, dijital iletişim olanakları bu süreçte yeni bir mecrayı öne çıkardı; dijital/sanal fuarlar ve etkinlikler. Yuvarlak örgü makinelerinin önde gelen üreticilerinden Mayer & Cie., 15-30 Ekim tarihleri arasında WTiN tarafından düzenlenecek olan Innovate Textile + Apparel Virtual Trade Show’da yer alacak. Sanal fuar tekstil profesyonellerine sanal bir mekan sağlayarak, haberleri ve görüşleri doğrudan paylaşmayı, ürünleri sunmayı ve yenilikleri göstermeyi amaçlıyor.

Odakta üç nokta var; yatak kumaşı, interlok ve Relanit

Yuvarlak örgü makineleri üreticisi Mayer & Cie. sanal fuarda yatak kumaşı, interlok ve Relanit olmak üzere, üç ürün alanına yoğunlaşacak. Yatak kumaşı segmentinde firma, dünyanın en üretken makinesi olan OVJA 2.4 EM ile başarılı bir konumda bulunuyor. Bu makine ile saatte 30 kilograma kadar yatak örtüsü kumaşı üretilebiliyor. Diğer bir çözüm çift elektronik OVJA 1.6 EE ise desen seçenekleri için standartları belirliyor.

Çift jarse (çift kat örgü kumaş) segmentinde Mayer & Cie., D4 2.2 HPI yüksek performanslı interlok makinesini sunuyor. Sonra 8 kilitli yapıları, Punto di Roma, Pike ve sandviç kumaşları ören OV 3.2 Qce var.  Düz ve yapılandırılmış (plain and structured) Interlok için en yüksek üretim sunan bu makine, 48 inç’e kadar açık en (open-width), endüstriyel (industry) ve dev çerçevelerle (giant frames) sunuluyor. Çerçeveye bağlı olarak 520 mm, 920 mm ve 1,250 mm çapında kumaş ruloları üretilebiliyor. Açık en çerçeve üzerinde ise 280 mm, 330 mm ve 600 mm çapında kumaş ruloları elde edilebiliyor.

Firmanın üçüncü odak noktası, tanınmış ve çok satan Relanit 3.2 HS olacak. Relanit serisindeki bu son model özellikle elastomerik kaplama ile çalışırken üretkenliği ve güvenilirliği nedeniyle çok satanlar arasında bulunuyor. İlk kez ITMA 2015 fuarında sergilenen Relanit 3.2 HS, Türkiye pazarında da büyük ilgi görmeyi başardı. Bu model, açık en üretimde bile en yüksek verimliliği sunabiliyor.

Mayer & Cie. sanal fuar fırsatını değerlendirecek
Mayer & Cie. sanal fuar fırsatını değerlendirecek

Yeni fuar konsepti gelecek için bir fırsat sunuyor

Mayer & Cie. Satış Başkanı, Wolfgang Müller, pandemi nedeniyle değişen etkinlik ve fuarcılık konseptleri hakkında şunları söyledi; “Web toplantıları ve video konferanslarla ilgili iyi deneyimlerimiz oldu. Seyahat yasaklarını göz önünde tutarak, bunlardan daha fazla yararlandık ve kesinlikle bunları her gün kullanacağız. Yeni bir fuar konseptinin de geçici bir çözüm olması için hiçbir neden yok. Bu, mevcut pandemi durumundan bağımsız olarak gelecek için bir fırsat olabilir.”

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler