Mayer & Cie. Teknik Örmede Lider

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Frankfurt’ta bu yıl ki Techtextil fuarı 12 Mayıs 2017’de hem ziyaretçi hem de katılımcı rekoru kırarak sona erdi. Messe Frankfurt, bu endüstri etkinliğinde yaklaşık 1.800 katılımcı duyurdu. Bunlar arasında yuvarlak örme makineleri üreticisi Mayer & Cie. (MCT) yer aldı.

Bu makine mühendisliği firmasının standı özelikle teknik mensucat için yuvarlak örme makinelerinin kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen Almanya, İtalya, Fransa ve Türkiye’den birçok ziyaretçiyi kendine çekerek başarılı bir iş çıkardı. Mayer & Cie. (MCT) bir süredir yüksek kaliteli kaplama kumaşı üretiminde önemli bir oyuncu haline geldi. Portföyünde, OVJA 1.6 EM HS veya OVJA 1.6 EE gibi bu amaçla özel olarak tasarlanmış bir dizi makine bulunuyor.

Mayer & Cie. (MCT) sandviç kumaşta da başarılı

Mayer & Cie.’nin başarılı olduğu bir diğer alan ise, iç çamaşırından dalış kıyafetlerine kadar çok çeşitli uygulamalar için kullanılabilen sandviç kumaş üretimidir. Örneğin D4 2.2 II ve OV 3.2 QCe ile Mayer & Cie. (MCT), bu uygulama alanı için doğru makineler sunuyor.

Mayer & Cie.’nin bölge satış müdürü Thomas Zizmann, Frankfurt’ta yeni ve kesinlikle genel bir trend olarak, yuvarlak örme kumaşın ayakkabı için bir üst malzeme olarak kullanılması olduğunu teyit ediyor. Zizmann; “Ayakkabı dikimi’, döngüsel örme işleminde giderek daha önemli bir konu oluyor. Bunu Techtextil’de pek kişiyle konuştuk” dedi.

Mayer & Cie. (MCT) Teknik Örmede Lider
Mayer & Cie. (MCT) Teknik Örmede Lider

Mayer & Cie.’nin eğirme ve örme sistemlerinin satış ve pazarlamasından sorumlu olan Michael A. Tuschak bir başka kullanıma dikkat çekiyor; “Örneğin süprem kumaş; laminant ve teknik baskılar için bir taşıyıcı ve altlık malzemesi olarak kullanıma uygundur.” Bu, Spinit 3.0 E’nin, proses kısalması ve tasarruf potansiyeliyle iyi bir iş çıkarma şansı verdiği bir alandır.

Frankfurt’ta bu yıl ki Techtextil fuarı 12 Mayıs 2017’de hem ziyaretçi hem de katılımcı rekoru kırarak sona erdi. Messe Frankfurt, bu endüstri etkinliğinde yaklaşık 1.800 katılımcı duyurdu. Bunlar arasında yuvarlak örme makineleri üreticisi Mayer & Cie. (MCT) yer aldı.Bu makine mühendisliği firmasının standı özelikle teknik mensucat için yuvarlak örme makinelerinin kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen Almanya, İtalya, Fransa ve Türkiye’den birçok ziyaretçiyi kendine çekerek başarılı bir iş çıkardı. Mayer & Cie. (MCT) bir süredir yüksek kaliteli kaplama kumaşı üretiminde önemli bir oyuncu haline geldi. Portföyünde, OVJA 1.6 EM HS veya OVJA 1.6 EE gibi bu amaçla özel olarak tasarlanmış bir dizi makine bulunuyor.

Tekstil Örme Haberleri

Mayer & Cie. Türkiye’deki pazar liderliğini pekiştiriyor

Yuvarlak örgü makineleri üreticisi Mayer & Cie. (MCT) Covid-19 salgınının etkili olduğu 2020 yılında Türkiye'deki pazar lideri konumunu daha...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied