23.2 C
İstanbul
Salı, Eylül 27, 2022

Giriş Yap / Kayıt ol

Tekstil sektöründe beklentiler ilk kez düşüşte

Mayıs 2021’den bu yana firmalarla iş durumları,...

Ulucak Höyüğü ve tekstilde geleneğin keşfi

M.Ö. 6800 yıllarına uzanan geçmişiyle en eski...

Archroma ve Huntsman Textile Effects birleşiyor

Sürdürülebilir özel kimyasallar ve çözümlerde önde gelen...

Avrupa tekstil sektörü enerji krizi karşısında alarmda

Rusya ve Ukrayna savaşı ile birlikte doğal...

ATA Freight tekstile özel lojistik çözümler sunuyor

Yenilikçi ve tam entegre tedarik zinciri çözümleri...

Kordsa yılın ilk yarısında 61 milyon dolar net kar elde etti

Lastik, inşaat ve kompozit güçlendirme çözümlerinin güçlü...

Mesdan AIRTRONIC için koruyucu maske test kiti geliştirdi

Yardımcı MateryallerMesdan AIRTRONIC için koruyucu maske test kiti geliştirdi

- Haber Sponsoru -

Avrupa’da coronavirüs salgınının en çok etkilediği ülkelerin başında İtalya geliyor. İtalya’da başta ekonomi olmak üzere günlük hayat durma noktasına geldi. Buna karşın salgınla mücadele birçok kanalda devam ediyor. İtalyan makine sektörü de bu konuda önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. İtalya merkezli iplik bağlayıcıları tekstil test ve laboratuvar ekipmanları üreticisi Mesdan S.p.A.  küresel pazarda oldukça popüler olan tekstillerdeki hava geçirgenliğini test eden cihazı AIRTRONIC için yeni bir kit geliştirdi. Yeni kit ile AIRTRONIC koruyucu maskeleri ve maske yapımında kullanılan kumaşları test edebiliyor.

Mesdan coronavirüs salgını nedeniyle tıbbı ve koruyucu maskelere olan talep artışını dikkate alarak yeni kitlerini geliştirdi. Mesdan, EN 14683:2019 ve ASTM F2100:2019 (her ikisi de basınç farkına atıfta bulunur, numunenin üstünde ve altında basınç farkını ölçer. Esas olarak cerrahi maskeler için kullanılır) standartlarının ve EN 149 (PFE-partikül filtrasyon verimliliği. Esas olarak FFP1, FFP2, FFP3 gibi solunum maskeleri için kullanılır) standartlarını karşılayan bir ‘Tıbbi maske test kiti’ geliştirdi.

Yeni kit sadece kullanıma hazır maskeleri test etmiyor aynı zamanda maske yapımında kullanılan kumaşları test edebiliyor. Bu kit, yeni bir AIRTRONIC’e entegre edilebilir ya da mevcut bir AIRTRONIC’e monte edilebilir.

Mesdan AIRTRONIC için koruyucu maske test kiti geliştirdi
Mesdan AIRTRONIC için koruyucu maske test kiti geliştirdi

Maske test kitinin iki farklı modeli pazara sunuluyor, istenirse küçük tezgah üstü modeli, istenirse hareketli bağımsız ünite versiyonu kullanılabilir. Bu kitin yanı sıra ayrıca, AIRTRONIC için benzersiz ‘ortalama gözenek boyutu’ değerlendirme yazılımı da kullanıcılara sunuluyor.

Mesdan hakkında

Mesdan S.p.A., kumaşların fiziksel testlerinin yanı sıra, renk haslığı, yanıcılık, rahatlık testleri, mikroskobik analiz, teknik tekstiller & PPE analizi ile diğer sarf malzemeleri konusunda üretim gerçekleştiriyor. 1952 yılında kurulan Mesdan, iplik birleştiricilerinin yanı sıra Mesdan LAB ile tekstil test ekipmanları tasarlıyor, üretiyor ve pazarlıyor. AR-GE çalışmalarıyla tekstil üretim prosesi için hayati çözümler geliştiren firmanın İtalya’daki merkezinin yanı sıra Hindistan’da bir iştiraki ve Çin’de bir ortak işletmesi bulunuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler