Mesdan AIRTRONIC için koruyucu maske test kiti geliştirdi

Mesdan’ın hava geçirgenliği test cihazı AIRTRONIC şimdi koruyucu maske için test kitlerine sahip.

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü

Tekstil endüstrisinin ihracatı pandemiye rağmen sınırlı düştü. Pandeminin bütün ekonomileri derinden etkilediği 2020 yılında tekstil endüstrisi de küçülme yaşadı....

Amerika Pamuk Güven Protokolüne 10 büyük üretici katıldı

Tekstil tedarik zincirinde şeffaflığı artırmak için oluşturulan Amerikan Pamuk Güven Protokolü’ne (U.S. Cotton Trust Protocol) ABD’nin en büyük 10...

Zorlu Tekstil ve Disney iş birliğinin kapsamını genişletti

Türkiye’nin ev tekstili liderlerinden Zorlu Tekstil, büyük bir anlaşmaya imza atarak Disney’in Avrupa, BDT ülkeleri, Rusya ve Türkiye’deki üretim,...
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Avrupa’da coronavirüs salgınının en çok etkilediği ülkelerin başında İtalya geliyor. İtalya’da başta ekonomi olmak üzere günlük hayat durma noktasına geldi. Buna karşın salgınla mücadele birçok kanalda devam ediyor. İtalyan makine sektörü de bu konuda önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. İtalya merkezli iplik bağlayıcıları tekstil test ve laboratuvar ekipmanları üreticisi Mesdan S.p.A.  küresel pazarda oldukça popüler olan tekstillerdeki hava geçirgenliğini test eden cihazı AIRTRONIC için yeni bir kit geliştirdi. Yeni kit ile AIRTRONIC koruyucu maskeleri ve maske yapımında kullanılan kumaşları test edebiliyor.

Mesdan coronavirüs salgını nedeniyle tıbbı ve koruyucu maskelere olan talep artışını dikkate alarak yeni kitlerini geliştirdi. Mesdan, EN 14683:2019 ve ASTM F2100:2019 (her ikisi de basınç farkına atıfta bulunur, numunenin üstünde ve altında basınç farkını ölçer. Esas olarak cerrahi maskeler için kullanılır) standartlarının ve EN 149 (PFE-partikül filtrasyon verimliliği. Esas olarak FFP1, FFP2, FFP3 gibi solunum maskeleri için kullanılır) standartlarını karşılayan bir ‘Tıbbi maske test kiti’ geliştirdi.

Yeni kit sadece kullanıma hazır maskeleri test etmiyor aynı zamanda maske yapımında kullanılan kumaşları test edebiliyor. Bu kit, yeni bir AIRTRONIC’e entegre edilebilir ya da mevcut bir AIRTRONIC’e monte edilebilir.

Mesdan AIRTRONIC için koruyucu maske test kiti geliştirdi
Mesdan AIRTRONIC için koruyucu maske test kiti geliştirdi

Maske test kitinin iki farklı modeli pazara sunuluyor, istenirse küçük tezgah üstü modeli, istenirse hareketli bağımsız ünite versiyonu kullanılabilir. Bu kitin yanı sıra ayrıca, AIRTRONIC için benzersiz ‘ortalama gözenek boyutu’ değerlendirme yazılımı da kullanıcılara sunuluyor.

Mesdan hakkında

Mesdan S.p.A., kumaşların fiziksel testlerinin yanı sıra, renk haslığı, yanıcılık, rahatlık testleri, mikroskobik analiz, teknik tekstiller & PPE analizi ile diğer sarf malzemeleri konusunda üretim gerçekleştiriyor. 1952 yılında kurulan Mesdan, iplik birleştiricilerinin yanı sıra Mesdan LAB ile tekstil test ekipmanları tasarlıyor, üretiyor ve pazarlıyor. AR-GE çalışmalarıyla tekstil üretim prosesi için hayati çözümler geliştiren firmanın İtalya’daki merkezinin yanı sıra Hindistan’da bir iştiraki ve Çin’de bir ortak işletmesi bulunuyor.

Yardımcı Materyaller

Bosch ile endüstriyel üretim güvenle devam ediyor

Covid-19 pandemisi firmaları sadece pazar anlamında değil işletme süreçleri konusunda da yeni zorluklarla karşı karşıya bıraktı. İşletmelerin operasyonlarını güvenli...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied