13.7 C
İstanbul
Çarşamba, Kasım 29, 2023

Itema ve Tofflon’un ilaç sektöründeki yeni ortak girişimi: Tofflonit 

Gelişmiş dokuma çözümlerinin önde gelen küresel tedarikçilerinden...

İlave Gümrük Vergileri hazır giyimcilerle tekstilcileri karşı karşıya getirdi

İhracat pazarlarında ciddi kayıp yaşayan Türk tekstil...

Kapalı kenevir işleme fabrikası yeniden iplik üretimine başlıyor

Amasya’da bulunan Gümüşhacıköy İp Sicim Urgan Küçük...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Messe Frankfurt Çin’deki tekstil fuarlarının tarihlerini revize etti

FuarlarMesse Frankfurt Çin'deki tekstil fuarlarının tarihlerini revize etti

- Haber Sponsoru -

Çin’deki pandemi kısıtlama politikalarının hafifletilmesi göz önüne alınarak, Messe Frankfurt (HK) tarafından ortaklaşa düzenlenen tekstil fuarları; Intertextile Shanghai Apparel Fabrics, Yarn Expo ve Intertextile Shanghai Home Textiles’ın Bahar Edisyonları 28-30 Mart 2023’teki yeni tarihlerine kaydırıldı. Bu sayede hem yerel hem de uluslararası fuar katılımcıları hazırlıklarını tamamlamak için daha fazla zamana sahip olacak ve böylelikle üç fuara da sektörden daha yüksek bir katılım olması bekleniyor. Başlangıçta 8-10 Mart tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan fuarlar, yine Şanghay Ulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Çin hükümeti kısa süre önce, sınırın yeniden açılması ve karantinanın kaldırılması, varışta test ve 8 Ocak’tan itibaren yolcular için sağlık kodu gereksinimleri de dahil olmak üzere pandemi kurallarını hafifletti. Bu tedbirler doğrultusunda daha fazla uluslararası uçuş yeniden başlarken, Anakara Çin ile Hong Kong arasındaki sınırın Ocak 2023 ortasına kadar kademeli olarak yeniden açılması planlanıyor. Bu adımlar Çin’in uluslararası ticarete açılmaya hazır olduğuna dair açık bir sinyal gönderiyor.

Tekstil fuarları için katılımcı ve ziyaretçi beklentileri güçlendi

Tekstil fuarları için katılımcı ve ziyaretçi beklentileri güçlendi

Messe Frankfurt (HK) Ltd Genel Müdür Yardımcısı Wilmet Shea, tarih değişikliğine ilişkin yaptığı açıklamada, paydaşlarıyla yaptıkları görüşmelerin ardından, bahar fuarı tarihlerini mart sonuna almanın doğru bir hamle olduğuna inandıklarını söyledi. Bu sürenin yurt içi ve yurt dışından gelen katılımcı ve ziyaretçilere fuarları planlamaları ve Çin sınırının yeniden açılmasının getirdiği geniş uluslararası iş fırsatlarından yararlanmaları için yeterli zaman sağladığını beliren Shea, sözlerine şöyle devam etti:

“Tüm katılımcılara tereddütsüz anlayışları ve destekleri için teşekkürlerimizi sunarım. Tekstil endüstrisine güvenli, uluslararası ve etkili bir iş platformu sunmayı dört gözle bekliyoruz. Sınırların yeniden açılması ve karantina kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte üç bahar fuarının daha fazla uluslararası ve bölgesel katılımcı çekmesini bekliyoruz.”

Intertextile Shanghai Apparel Fabrics, Messe Frankfurt (HK) Ltd; Tekstil Endüstrisi Alt Konseyi, CCPIT; ve Çin Tekstil Bilgi Merkezi tarafından ortaklaşa düzenleniyor. Yarn Expo’nun ortak organizatörlüğünü Messe Frankfurt (HK) Ltd ve CCPIT Tekstil Endüstrisi Alt Konseyi üstleniyor. Intertextile Shanghai Home Textiles, Messe Frankfurt (HK) Ltd; Tekstil Endüstrisi Alt Konseyi, CCPIT; ve Çin Ev Tekstili Derneği (CHTA) tarafından ortaklaşa düzenleniyor. Messe Frankfurt’un Çin tekstil fuarları, şirketin dünya çapında yaklaşık 50 fuardan oluşan Texpertise Ağı’nın bir parçasını oluşturuyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler