Mimaki sanal fuarda tekstil baskı gücünü gösteriyor

Mimaki sanal standını gezen ziyaretçiler TS55-1800 ve TX300P-1800 MkII’yi çalışırken görebilirler.

Epson Article Top

Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı yayınlandı

Tekstil ve baskı endüstrilerinin önde gelen dergisi Textilegence Ocak – Şubat 2021 sayısı ile okuyucularına ulaştı. Endüstri profesyonellerinin yakından...

Savio’nun yeni sahibi Vandewiele oldu

Tekstil endüstrisinde önemli bir satış gerçekleşti. Alpha Private Equity, iplik makineleri uzmanı Savio Group’un, Belçikalı Vandewiele şirketine %100’ünün satışı...

Sürdürülebilir üretim modeli bir seçenek değil ‘zorunluluk’

Tekstil sektörü yılda 1.2 milyon ton karbon emisyonuna neden oluyor. 2030’da ise karbon emisyonunun yüzde 60’ını oluşturacağı tahmin ediliyor....
Engin Buz
Engin Buzhttps://www.textilegence.com
Engin Buz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. 2000 yılından sonra çeşitli yayıncılık şirketlerinde çalışmaya başlayarak kültür-sanat ve daha sonra ekonomi haberleri hazırlamıştır. 2009 yılından itibaren tekstil endüstrisine dönük yayınlarda editör olarak görev alan Buz, 2013 itibariyle kurulan Textilegence’de haber editörü olarak yer almaya başlamıştır. Engin Buz halen başta tekstil ve dijital baskı endüstrileri olmak üzere ekonomi haberleri hazırlamaktadır.

Mimaki Europe, 15-30 Ekim tarihleri arasında Innovate Textile & Apparel Virtual Trade Show’a katılıyor. Dijital baskı ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki’nin en son tekstil baskı çözümleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sektördeki güncel eğilimler hakkında üst yönetim ekibinden bilgi almak isteyenler bu küresel dijital etkinliğe yoğun ilgi gösteriyor. Pandemi nedeniyle gerçekleşmeyen klasik fuarları yansıtan bu dijital etkinlikte katılımcılar stantlarında ürünlerini sergileyebilecek ve düzenleyecekleri webinarlarla sektörle bir araya gelebilecek.

Mimaki’nin interaktif sanal standını gezen ziyaretçiler çok satan süblimasyon baskı makinesi TS55-1800 ve yeni hibrit baskı makinesi TX300P-1800 MkII’yi çalışırken görülebilir. Her iki baskı makinesi de uygun maliyetli yenilikçi tekstil teknolojisi sunuyor. Ziyaretçiler ayrıca, TS300P-1800 için özel bir anlaşma ve Mimaki TS30-1300 giriş seviyesi süblimasyon baskı makinesi kazanma şansı dahil olmak üzere bazı özel promosyonlardan yararlanabilecek. Ayrıca en son pazar trendleri ve mevcut taleplerini karşılayacak çözümler hakkında birebir görüşmeler gerçekleştirebilecekler.

TS55-1800 için özel bir promosyon hazırlandı

Süblimasyon, tamamen talep üzerine polyester veya elastan gibi çok sayıda kumaş üzerinde yüksek kaliteli, canlı baskılara izin veren, tekstil baskısınca çığır açan bir teknolojidir. Mimaki’nin TS55-1800 modeli bu çığır açan teknolojiyi Mimaki’nin ünlü uzmanlığı ve yeniliğiyle birleştiriyor. Endüstriyel ölçekte üretim sunan bu baskı makinesi, NCU (Nozül Kontrol Ünitesi) ve NRS (Nozül Kurtarma Sistemi) gibi, Mimaki’nin çekirdek teknolojileri ile donatıldı. Bu nozül kontrol ve yenileme sistemleri tıkalı nozüllerin üretimi kesintiye uğratmadan otomatik olarak algılanmasını ve değiştirilmesini sağlıyor.

Ayrıca, MAPS (Mimaki Gelişmiş Pass Sistemi), her baskı geçişinde özel bir algoritma kullanarak, renk, kaplama ve hıza göre mürekkep damlacıklarını püskürtmenin en etkili yolunu hesaplar ve bant izlerinin oluşmasını engeller. Kağıt maliyetlerinde %25’e varan tasarruf sağlamaya yardımcı olabilecek Mini Jumbo Rulo seçeneği ve 10 lt hacimli boya sistemi ile sunulan Mimaki TS55-1800, pazardaki en düşük işletme maliyetini sunar ve küçük ila orta boy işletmeler için ideal bir modeldir. Inovate Textile & Apparel Trade Show’da Mimaki, bu zorlu zamanlarda işlerini çeşitlendirmek isteyen şirketler için bu makineyi daha da çekici hale getirecek özel bir promosyon başlattı.

Hibrit baskı gücüyle yeni kapılar açılıyor

Bu yılın başlarında pazara sunulan Tx300P-1800 Mkll, tek bir makineyle hem tekstil hem de kağıt üzerine baskıyı mümkün kılıyor. Bu yeni model baskıcılara rakipsiz esneklik sağlayarak, onlara yeni kapılar açıyor. Bu hibrit tekstil baskı makinesi, değiştirilebilir plaka aracılığıyla direkt tekstile baskı ve transfer baskı arasında hızlı bir şekilde geçiş yapar.

Kullanıcılar bu baskı makinesinde üç farklı mürekkep kombinasyonu ile çalışabilirler; tekstil pigment / direkt süblimasyon, tekstil pigment / süblimasyon transfer, veya direkt süblimasyon / süblimasyon transfer. Bu, moda tekstillerinden iç mekan kumaşlarına ve duvar kağıdına kadar bir dizi uygulamanın üretilmesini sağlar. Hem uygun fiyatlı hem de çok yönlü olan Tx300P-1800 MkII; daha küçük baskı hizmeti sağlayıcılarına ve aynı şekilde büyük hacimli üretim merkezlerine hitap ederek, daha hızlı yatırım geri dönüşü sağlar. Hibrit baskı makinesi ile daha uygun maliyetle kısa hacimli işler ve tekstil numune baskıları elde edilebiliyor.

Mimaki Europe sanal fuarda tekstil baskı gücünü gösteriyor
Mimaki Europe sanal fuarda tekstil baskı gücünü gösteriyor

Fuar sanal avantajlar gerçek

Mimaki Europe Kıdemli Pazarlama Müdürü Danna Drion bu sanal fuarın Mimaki’nin tekstil pazarındaki konumunu daha güçlendirmesi; müşterilerle iletişim kurması ve daha geniş sektörle paylaşım ve bilgi edinme için fırsat sunduğunu söyledi. Mimaki’nin farklı teknolojileri kapsayan bir portföye sahip olduğunu belirten Drion; “Tekstil baskı hizmeti sağlayıcılarının işleri için doğru teknolojiyi bulmalarına yardımcı olmak için bu baskı makinelerimizin faydalarını açıklamak istiyoruz. Bu zorlu zamanlarda, müşterilerimizin ve potansiyel müşterilerimizin çözümlerimizin kapasitesini tam olarak anlamalarını ve fuardaki promosyon tekliflerinden yararlanmalarını sağlamak istiyoruz. Bu şekilde karlı ve rekabetçi kalarak, bir sonraki yatırımlarını güvenle yapabilirler ve üretim hattını kalıcı olarak en üst düzeye çıkarabilirler. Bu etkinlik, tam olarak bunu yapmamızı sağlayacak” dedi.

Dijital Baskı Haberleri

Mimaki 100 Serisi’nin yenisi TS100-1600 tekstil baskı makinesi

Geniş format inkjet baskı makineleri, kesim plotterları ve 3D baskı makinelerinin önde gelen markası Mimaki, 2020 yılında başlattığı giriş...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied