Ana Sayfa » Baskı » Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu’na yoğun ilgi

Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu’na yoğun ilgi

Erzurum, Diyarbakır ve Sivas’taki sektör profesyonelleri, Mimaki teknolojilerini deneyimlediler.

Epson Article Top
Fatih Cengiarslan
Fatih Cengiarslanhttps://www.textilegence.com
Fatih Cengiarslan; Akademik İngilizce eğitimini Batı Avustralya Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek İstanbul Aydın Üniversitesi’nde İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılık bölümünü bitirip, Litvanya – Kaunas Teknoloji Üniversitesi’nde interaktif media üzerine 8 aylık eğitim aldı. Daha sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesi girerek İşletme Fakültesini başarıyla tamamladı. CNNTURK’ kanalında stajını tamamladıktan sonra Referans Gazetesi’nde çalışmaya başladı. 2 yıl sonra Textilegence markasıyla tekstil endüstrisine yönelik kendi medyasını kurdu. Şu anda Textilegence.com, Printing3D ve NEFA PR Ajansı’nın 6 yıldır yönetimini yapmaktadır.

Inkjet baskı teknolojileri ve kesim plotterlarının pazar lideri Mimaki Eurasia, ilk ikisini geçen yıl gerçekleştirdiği Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu ’nun üçüncüsünde Erzurum, Diyarbakır ve Sivas’taki sektör profesyonelleriyle buluştu. Mimaki Eurasia’nın ana sponsorluğunda, 11 Mart’ta Açıkhava Reklamcılar Derneği’nin (ARED) organize ettiği ARED Endüstriyel Reklamcılık Sektör Buluşması ve semineri sırasında Mimaki Teknoloji Tanıtım Turunun ilk ayağı gerçekleştirildi. Ardından Mimaki Eurasia, 14 Mart’ta Diyarbakır’da ve 17 Mart’ta da Sivas etkinliklerini organize ederek sektör profesyonelleriyle bir araya geldi. Mimaki’nin gelişmiş inkjet baskı teknolojilerinin ve kesim plotterlarının sergilendiği üç etkinlik de sektörden yoğun ilgi gördü.

Mimaki Eurasia hem ziyaret edilen bölgelerdeki sektör profesyonelleriyle arasındaki bağı güçlendirmek hem de onlara Mimaki teknolojilerini ve avantajlarını birebir göstermek amacıyla Teknoloji Tanıtım Turları organize ediyor. Erzurum, Diyarbakır ve Sivas’taki etkinliklerin ziyaretçileri, Mimaki’nin gelişmiş tabela, grafik ve diğer endüstriyel pazarlara yönelik çözümlerini birebir görme şansı elde etti. Ziyaretçiler ayrıca etkinlik boyunca Mimaki uzmanlarından kapsamlı bilgiler alarak, yeni uygulama alanlarına dönük cesaretlendirici görüşmeler gerçekleştirdiler.

Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu ziyaretçileri Mimaki teknolojilerini deneyimledi

Mimaki Eurasia üç şehri kapsayan turda şu çözümlerine yer verdi: CJV300-160 Plus bas/kes makinesi, SWJ-320EA geniş format solvent baskı makinesi, UCJV300-160 UV-LED bas/kes makinesi, UCJV300-75 UV-LED bas/kes makinesi, UJF-3042MkII EX UV-LED baskı makinesi, UJF-6042MkII UV-LED baskı makinesi, 3DFF-222 3D baskı makinesi, CG-130SRIII kesim plotterı ve LA-160W laminasyon makinesi.

Özellikle endüstriyel reklam(tabela) ve promosyon üreticilerinin ziyaret ettiği etkinliklerde UV ve (eko) solvent baskı teknolojileri yoğun ilgi gördü. Mimaki deneyimine ortak olan ziyaretçiler hem görüşmelerde hem de inceledikleri numunelerde yeni baskı olanakları hakkında detaylı bilgiler elde ettiler. 5 katmanlı baskı, lak kullanımı, renkli folyo üzerine baskı, beyaz renk kullanımı ve LD modu sıklıkla ele alındı.

Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu’na Yoğun İlgi - Cansu Zambak
Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu’na Yoğun İlgi – Cansu Zambak

Cansu Zambak: Mimaki çözümlerini baskıcıların ayağına götürdük

Geçen yıl Karadeniz bölgesinden sonra Çanakkale ve Balıkesir’de Teknoloji Tanıtım Turları gerçekleştirdiklerini hatırlatan Mimaki Eurasia Pazarlama ve İletişim Sorumlusu Cansu Zambak, bu yıl Anadolu bölgelerine odaklandıklarını ve yaklaşık 3 bin kilometrelik yol kat ettiklerini söyledi. Zambak; “Bu yıl ki turumuzda, daha önce hiç gidilmemiş bölgelere ulaşmayı hedefledik. Erzurum, Diyarbakır ve Sivas’ta ilk defa makinelerin sergilendiği bir etkinlik gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yerel sektör profesyonellerinden gördüğümüz yoğun ilgi bizleri gerçekten memnun etti. Etkinliklerde bize gösterilen ilgi ve yaptığımız başarılı görüşmeler, Mimaki Eurasia’nın Türk baskı endüstrisi için attığı adımların doğru olduğunu gösteriyor” dedi.

İstanbul dışındaki firmalara da direkt ulaşmaya önem verdiklerini kaydeden Zambak şunları dile getirdi; “Sektörün önemli fuarları İstanbul’da organize ediliyor. Ancak, fuarları beklemek ve o yoğunlukta onlarla yeteri kadar ilgilenmek her zaman mümkün olmuyor. Bu nedenle, adeta mini bir Mimaki fuarı organize eder gibi çok sayıda makinemizi etkinlik boyunca çalışır halde sergiledik ve baskı numuneleri aldık. Yerel üreticilerin ve sektörün gelişmesi açısından önemli gördüğümüz bu tür etkinlikleri önümüzdeki dönemde de devam ettirmeyi hedefliyoruz.”

Ziyaretçiler organizasyondan memnun kaldı

Erzurum, Diyarbakır ve Sivas’ı kapsayan Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu’nda ziyaretçiler kendi şehirlerinde bu baskı teknolojileri görebilmenin verdiği memnuniyeti dile getirdi.

Art Reklam firma sahibi Mehmet Cankurt; “Diyarbakır etkinliğine katıldım ve çok memnun kaldım. Ben zaten eski bir Mimaki kullanıcısı olarak kalitesini biliyorum. Bu etkinlik Diyarbakır’daki baskıcıların Mimaki teknolojilerini ilk kez deneyimlemesi açısından çok önemliydi. Diyarbakır’da özellikle canlı bir tabela sektörü olduğu için eko solvent ve UV makineler öne çıktı. Mimaki makinelerini kalite odaklı ve büyümeyi hedefleyen baskıcıların tercih ettiğini söyleyebilirim. Diyarbakır’da ilk kez böyle bir etkinlik gerçekleştirildi. Bunun için Mimaki Eurasia ekibine teşekkür ederim.”

Vip Baskı Merkezi firma sahibi Mesut Demir; “Diyarbakır’da dijital baskının en gelişmiş çözümlerini birebir görmek bizler için büyük bir hizmet oldu. Firma olarak bir eko solvent makine almayı planlıyoruz, yatırım sürecinde Mimaki yetkilileri bizleri ziyaret ederek bilgilendirdiler. Bizim de araştırmalarımız bu konuda en iyi çözümü Mimaki’den sağlayabileceğimizi gösterdi. Mimaki’nin teknolojisi ve pazardaki marka bilinirliği bizlere güven veriyor. Etkinlikte yaptığımız görüşmeler yatırım kararımıza katkı sağladı. Önümüzdeki dönemde Mimaki ile iş birliğimizi arttırmayı planlıyoruz.”

4K Medya firma yetkilisi Adem Ünal; “Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu ’nu Sivas’ta ziyaret ettim. Gördüğüm baskı çözümleri ve uygulama zenginliği beni gerçekten etkiledi. 4K Medya olarak elimizde şu anda sadece UV teknoloji bulunmuyor, bu nedenle UV çözümlere daha fazla odaklandık. Mimaki özellikle UV baskı alanında rakipsiz, beni şaşırtan özel bir teknolojiye sahip. Hatta, bir fuarda görebileceğimden daha fazla makine görüp, bilgi aldım. Firma yöneticileriyle birebir yaptığım görüşmeler çok faydalı oldu.”

Dijital Baskı Haberleri

Kendi işini kurmak isteyenler için geliştirildi

Epson, kendi ürünlerini üretmek isteyen girişimciler ve işini büyütmek isteyen küçük işletmeler için süblimasyon mürekkep kullanan Epson SureColor SC-F500...

Özel Haberler

error: Lokasyonunuz kaydedildi. İçerik kopyalanamaz. You location is saved. Content can\'t be copied