19.6 C
İstanbul
Pazartesi, Ekim 2, 2023

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı yayınlandı

Textilegence Temmuz Ağustos 2023 sayısı tekstil makinelerinin...

Sun Tekstil kapasitesini %15 artırıyor 

Türkiye’nin konfeksiyon üretimi ve ihracatında lider firmalar...

Türk tekstil ihracatı yılın ilk yarısını düşüşle kapattı 

Dünyanın en büyük tekstil ihracatçıları arasında yer...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu’nda Sektör Profesyonelleriyle Buluştu

AdvertorialMimaki Teknoloji Tanıtım Turu’nda Sektör Profesyonelleriyle Buluştu

- Haber Sponsoru -

Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu makine başında konuşan insanlar
Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu Sektörle Buluştu

Eskişehir, Samsun ve Trabzon’u kapsayan Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu, dijital baskı yeniliklerini ve avantajlarını sektör profesyonellerinin şehrine götürdü. 3.350 km’yi aşan bir rota izleyen tura yerel baskı üreticileri yoğun ilgi gösterdi.

Dijital inkjet baskı teknolojilerinin ve kesim plotterlarının lider markası Mimaki, kullanıcılarla buluşmak için yeni bir etkinliğe imza attı. Katıldığı fuarlar ve showroomunda düzenlediği müşteri buluşmalarıyla pazarla sıcak temas halinde olan Mimaki Eurasia, 3 şehri kapsayan Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu ile teknolojiyi onlara götürdü. 13 Mart’ta Eskişehir’de, 16 Mart’ta Samsun’da ve 19 Mart’ta Trabzon’da gerçekleştirilen birer günlük tanıtım etkinlikleri, iş yoğunluğu veya başka nedenlerle Mimaki etkinliklerine daha önce katılamayan sektör profesyonelleri için bir buluşma fırsatı sağladı.

3.350 km’yi aşan Eskişehir, Samsun ve Trabzon Teknoloji Tanıtım Turu’nda Mimaki’nin kapsamlı ürün portföyünden seçilen, tabela, grafik, promosyon ve diğer endüstriyel uygulamalara dönük baskı makineleri sergilendi. Mimaki’nin mevcut ve potansiyel kullanıcıları en son Mimaki teknolojilerini görme fırsatı yakaladı. Özellikle, hızla gelişmekte olan Karadeniz baskı endüstrisi Samsun ve Trabzon etkinliklerine güçlü bir katılım gerçekleşti. 13-19 Mart tarihleri arasında gerçekleşen turda bas/kes, UV LED bas/kes, süper geniş rulodan ruloya solvent, masaüstü ve geniş ebat UV flatbed baskı teknolojilerine yer verildi.

Teknoloji Tanıtım Turu’nun üç ayağında da üst düzey firma yöneticileri, mühendisler ve profesyoneller hazır oldular. Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, Bölge Satış Müdürü Burak Kaftanoğlu, 3 kişilik teknik ekip ve Mimaki Eurasia’nın reklam bayilerinin satış ekibi ziyaretçilerle yakından ilgilenerek, tüm sorulara detaylı yanıtlar verdiler.

Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu hedefine ulaştı

Eskişehir, Samsun ve Trabzon’da faaliyetlerini sürdüren baskı, endüstriyel uygulama ve promosyon alanındaki profesyonellerle buluştuklarını dile getiren Mimaki Eurasia Genel Müdürü Arjen Evertse, Teknoloji Tanıtım Turu’nun istedikleri sonucu sağladığını açıkladı. Evertse; “Mimaki Eurasia olarak kendimizi pazarın içinde konumlandırıyoruz. Dolayısıyla mevcut ve potansiyel kullanıcılarımızla sadece fuarlarda veya kendi satış alanlarımızda bir araya gelmekle kendimizi sınırlamıyoruz. Sektörün nabzının attığı her yere ulaşmayı hedefliyoruz. Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu bu anlamda bizler için bir ilk adımı oluşturdu. Önümüzdeki dönemde pazarın farklı noktalarına ulaşmak için projeler üretiyoruz” dedi.

Gerçekleştirdikleri Teknoloji Tanıtım Turu’nun aynı zamanda sektörü yatırım yönünde cesaretlendirmeyi amaçladığını dile getiren Evertse, yeni pazarlara açılmanın daha başarılı sonuçlar sağladığını aktardı. Evertse; “Mimaki’nin gelişmiş dijital baskı teknolojileri kullanıcılarının hem maliyetlerini düşürüyor hem de sağladığı yeni olanaklarla onlara yeni pazarlara açılma fırsatı sunuyor. Farklılaşmak ve katma değerli ürünler üretebilmek için Mimaki çözümlerinin en büyük yardımcıları olduğunu anlattık ve aldığımız geri bildirimler bunun olumlu karşılandığını gösterdi. Bizleri ziyaret ederek Mimaki Deneyimi’ne katılan bütün sektör profesyonellerine teşekkür ederiz” diye konuştu.

Ziyaretçi Görüşü: Sektör için çok yararlı bir etkinlik oldu

Mimaki’nin Eskişehir’deki etkinliğine katılan Duygu Reklam Firma Sahibi ve ARED Başkanı Ahmet Özdemirel, yerel baskı sektörünün Mimaki’nin Teknoloji Tanıtım Turu’nu iyi karşıladığını ve desteklediğini söyledi. Özdemirel şunları dile getirdi; “Yeniliklerden haberi olmayan, fuarlara gitmek için zaman ayıramayan meslektaşlarımız, ayaklarına gelen bu fırsat sayesinde, yenilikleri yerinde incelediler. Hem birebir teknolojileri gördüler, baskı numunelerini incelediler hem de karşılıklı görüş alışverişinde bulunma imkanı elde ettiler. Eskişehir, Samsun ve Trabzon’u kapsayan bu Teknoloji Tanıtım Turu’nu ben çok yararlı buluyorum. İlk defa düzenlenmesine rağmen gördüğü ilgi gayet iyiydi. Sektörün büyümesi ve gelişmesi için bu tür aktiviteler çok yararlıdır. Mimaki’nin sektöre yenilik sunmaya yatkın bir özelliği var. Bu tür çalışmaların artarak devam etmesini umuyorum.”

Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu’nun Samsun etabını ziyaret eden Bahar Reklam firma sahibi Mustafa Sait Özdemir ise, uzun yıllardır Mimaki makineleri kullandığını hatırlattı. Hatta yakın bir dönemde JFX200-2513 flatbed baskı makinesi aldığını açıklayan Özdemir, buna rağmen yenilikleri görmek ve daha fazla bilgi almak için etkinliğe katıldığını belirtti. Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü;

“Mimaki teknolojilerini biz baskıcılara yakın bir şekilde sergilemesi sektöre çok büyük fayda sağlıyor. Bizler genelde fuarlarda yenilikleri görebiliyoruz. Yoğunluktan her firma için 10-15 dakika gibi az zaman ayırabiliyoruz. Aslında yatırım kararı vermek için bu yeterli olmuyor. Mimaki Teknoloji Tanıtım Turu ile Samsun ve çevreden gelen üreticilere kapsamlı olarak ürünlerini inceleme ve merak ettikleri her şeyi sormak için fırsat verdi. Bir gün boyunca buradaydım ve çok fazla şey öğrendim, bizler için adeta bir bilgilenme turu oldu. Bu etkinliğin sektör profesyonelleri için fuarlardan çok daha etkili olduğuna eminim. Bugün yatırım yapmayacak olsalar bile, yarın bu kararı aldıklarında gözleriyle görüp inceledikleri bu makinelerin ilk tercihleri olacağını düşünüyorum.”

Baskıda zor iş yok, Mimaki var

Mimaki’nin etiket ve çıkartmalar, tabela, araç grafikleri, posterler, kanvas baskı, arkadan aydınlatmalı baskılar için profesyonellerin ilk tercihi entegre bas/kes makinesi CJV300-160 ile numuneler yapıldı. Arkadan aydınlatmalı uygulamalardan, etiket ve çıkartmalar, vitrin ve dekorasyon baskılarına kadar oldukça zengin bir çalışma alanı yaratan 4 katmanlı baskı teknolojisiyle donatılmış, lak ve beyaz boya seçenekleri bulunduran UV LED UCJV300 serisisinin 2 farklı ebatı UCJV300-75 ve UCJV300-160 çok yönlü kullanım teknolojisiyle ziyaretçilerin ilgisini topladı.

Kullanıcılarına tek makineyle hem billboard hem iç mekan baskılarında kaliteli baskı imkanı sağlayan süper geniş solvent makinesi SWJ-320EA; kalite, hız ve güvenirliği cezbedici fiyatla ziyaretçilerle buluştu. Ayrıca 153mm yüksekliğe kadar nesnelere direkt baskı yapan; beyaz, lak ve primer dahil 9 renk seçeneği ve Opsiyonel Kebab ünitesi ile 360’ baskı imkanı sunan; küçük ebat UV LED flatbed baskı makinesi UJF-6042MkII ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Tanıtım turunda yer alan ödüllü UV LED flatbed baskı makinesi JFX200-2513; 2.5×1.3m baskı alanı ve kullanıcılara 4 renk ve beyaz boya seçeneğiyle saatte 12.5m2’ye; 4 renk yüksek üretim modunda ise saatte 25m2 ‘ye varan baskı hızları sunmasıyla tur boyunca yoğun ilgi gördü.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler