12.7 C
İstanbul
Cuma, Mart 1, 2024

KARL MAYER TÜRKİYE’nin Genel Müdürü belli oldu: Toros Greenhalgh 

Ekim 2023’te Türkiye’nin Bursa şehrinde kendi işletmesini...

Türk tekstil sektörü zorluklara rağmen 2024’ten umutlu

Avrupa piyasalarındaki daralma, yüksek enflasyon, artan üretim...

Nivogo: Türkiye’de ‘geleceği değiştiren moda’ döngüsel dönüşüm

Nivo (yeni) ve go (harekete geçmek) kelimelerinin...

Bego Jeans; temiz denimin hikayesi

Çevresel etkisi en yüksek tekstil ürünlerinden biri...

Rusya-Ukrayna Savaşı Türk tekstil sektörünü nasıl etkiliyor?

Uzun yıllardır Rusya-Ukrayna arasında yaşanan gerilim, 2014...

Mimaki’nin ilk DTF baskı makinesi, 300 adedin üzerinde satış rakamına ulaştı

BaskıMimaki'nin ilk DTF baskı makinesi, 300 adedin üzerinde satış rakamına ulaştı

- Haber Sponsoru -

Endüstriyel dijital baskı makineleri, kesim plotterları ve 3D baskı makinelerinin lider markası Mimaki, ilk DTF (Doğrudan Filme) baskı makinesi TxF150-75’in EMEA bölgesinde 300 adetlik satış rakamını aştığını duyurdu. İngiltere, Fransa, İtalya, İberya ve DACH bölgesindeki (Almanya, Avusturya ve İsviçre) elde edilen yüksek satış rakamları hem TxF150-75’in hızla ve geniş çaplı benimsenmesini hem de DTF baskı yönteminin popülaritesinin arttığını gösteriyor. 

Mimaki’nin Şubat 2023’teki Global Innovation Days etkinliğinde duyurulan TxF150-75, dahili sirkülasyon sistemi ve gazdan arındırılmış boya paketi sayesinde zayıf boya ateşleme ve beyaz boya tıkanması gibi yaygın DTF sorunlarına karşı çözüm sunuyor. Nozül Kontrol Ünitesi (NCU) ve Nozül Kurtarma Sistemi (NRS) gibi diğer Mimaki Çekirdek Teknolojileri’nin yanı sıra TxF150-75, minimum müdahale ihtiyacı ile verimli bir baskı prosesi sağlayarak istikrarlı, güvenilir bir DTF çözümü için pazardaki boşluğu dolduruyor.

DTF baskıda önemli bir dönüm noktası aşıldı Görsel Kaynak: Mimaki

DTF baskıda önemli bir dönüm noktası aşıldı

Mimaki Europe Genel Satış müdürü Arjen Evertse, TxF150’nin 300 siparişe ulaşması ve ardından aşılmasının önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi. Evertse; “DTF’in son yıllarda pazarda yarattığı etkiyi gördük ve kullanılabilirlik, güvenilirlik ve kalite açısından mükemmel bir çözüm sunmak istedik. Tx150-75 tüm bu avantajları sağlıyor, ancak popülerliği aynı zamanda DTF teknolojisini üretim kapasitelerine ekleyenler veya halihazırda daha küçük çaplı işleri kendi bünyesinde üreten şirketler için uygun olmasından kaynaklanıyor” dedi.

Geçen yıl ağustos ayında, ilk DTF modeli ile aynı özelliklere sahip olmakla birlikte maksimum baskı hızını üç katına çıkaran TxF300-75 modelini de duyurduklarını hatırlatan Evertse, bugüne kadar 100’den fazla sipariş alan bu sistemin de yüksek hacimli baskı kapasitesi sayesinde pazarda yoğun ilgi gördüğünü açıkladı. 

Mimaki portföyündeki DTF ürünlerine gelen talebi ‘muhteşem’ olarak değerlendiren Evertse, sözlerini şöyle sürdürdü: “Pazarda DTF teknolojilerinin benimsenmesinin bundan sonra daha da hızlanacağından eminiz ve güvenilir DTF çözümlerine geçerken kullanıcılarımızı ve pazarı desteklemeyi dört gözle bekliyoruz.”

DTF baskı yeni fırsatlar sunuyor

Doğrudan filme baskı, çeşitli malzemelere baskı yapabilme çok yönlülüğü ve diğer baskı süreçlerine kıyasla hızlı teslimat süreleri nedeniyle hazır giyim endüstrisi üzerinde büyük bir etki yaratabilir. Mimaki’nin yenilikçiliğe, iş birliğine ve sürdürülebilirliğe olan bağlılığı, bu yeni DTF teknolojinin geliştirilmesine ve benimsenmesine katkıda bulundu.

80 cm genişliğindeki her iki Mimaki DTF modeli de endüstri standardından 20 cm daha geniş ebada sahip. Bu ekstra 80 cm genişlik, Adkins baskı sonrası toz çalkalayıcı kür sistemi ile eşleştirilerek, kullanıcıların daha az atık ve daha hızlı üretim süreleri ile daha büyük giysiler basabilen eksiksiz bir DTF çözümüne sahip olmalarını sağlıyor. Daha uygun maliyetli bir prosese olanak tanıyan bu çözümlerde Mimaki’nin su bazlı pigment boya serisi PHT50 kullanılıyor. Mart 2023 itibariyle, OEKO-TEX® ECO PASSPORT sertifikasına sahip alan bu boyalar, Mimaki’nin sürdürülebilirlik taahhütlerini, güvenlik ve çevre standartlarını karşılayarak, kullanıcılarına avantaj sağlıyor.

Diğer haberlere göz atın

Yazarın diğer haberleri

Diğer etiketlere göz atın:

En çok okunan haberler